Orlęta - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2017-11-25 23:52

Z Orlętami do trzech razy sztuka

W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2017/2018, Unia wygrała na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski 2:1 (0:1). Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili po golu Vadima Povolotskyiego z rzutu wolnego w 43.minucie. Po przerwie dwie bramki dla janikowian strzelił Przemysław Kędziora, który bramkarza Orląt pokonał w 51. i 85.minucie. Dzięki temu zwycięstwu, biało-niebiescy awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli i są niepokonani od czterech kolejek. Z kolei gospodarze, spadli na jedenastą lokatę w ligowej stawce, przegrywając po raz pierwszy po serii trzech zwycięstw z rzędu. Warto dodać, że jest to pierwsza wygrana Unii nad Orlętami biorąc pod uwagę miniony sezon, kiedy to nasza drużyna jesienią doznała porażki, a wiosną zremisowała. Przysłowie "do trzech razy sztuka" jest zatem jak najbardziej trafne.

ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 1:2 (1:0)

1:0 - 43’ Vadim Povolotskyi (rzut wolny)
1:1 - 51’ Przemysław Kędziora
1:2 - 85’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 3. Jakub Rusznica  (46’ 6. Natan Zniszczol), 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski (46’ 7. Dawid Deresiewicz), 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (90+2’ 24. Matusz Kaczmarek), 18. Filip Żurawski, 11. Marcin Zaleski, 4. Dawid Pieszak  (83’ 13. Damian Łozowicz) - 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora.

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Jakub Frąckowiak, 8. Kacper Wróblewski.

Orlęta: 3 celne, 8 niecelnych
Unia: celnych, 5 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Po kilku minutach gry na strzał po ziemi z ponad dwudziestu metrów zdecydował się zawodnik Orląt, ale zrobił to mało precyzyjnie. W 13.minucie dośrodkowanie z lewej strony, w polu karnym głową wykończył napastnik gospodarzy, ale piłkę złapał Robert Tomaszewski. Tuż przed kwadransem gry po wrzutce z rzutu rożnego, piłkarz z Aleksandrowa Kujawskiego niecelnie uderzył z główki. W 19.minucie na prowadzenie powinni wyjść janikowianie. Jakub Rusznica długim podaniem posłał piłkę w stronę Przemysława Kędziory, który zgrał głową Dominikowi Jelonkowi. Kapitan Unii uwolnił się spod opieki obrońcy i będąc w polu karnym dostawił nogę, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. W 28.minucie techniczny strzał z narożnika szesnastki Dawida Pieszaka wypiąstkował bramkarz. Po stu dwudziestu sekundach uderzenie gospodarzy z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów było zbyt wysokie. W 34.minucie strzał po ziemi zza pola karnego obronił Tomaszewski.

W 43.minucie Jakub Rusznica nieprzepisowo zastawił drogę do bramki w okolicach dwudziestego piątego metra, za co został ukarany żółtą kartką. Przepiękny strzał z rzutu wolnego nad murem tuż przy słupku oddał Vadim Povolotskyi, po czym piłka zatrzepotała w siatce. Dzięki temu trafieniu gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem 1:0.

W 51.minucie Tomaszewski posłał daleki wykop w kierunku bramki Orląt. Piłka minęła jednego z obrońców, z czego skorzystał Kędziora, który zauważył wychodzącego przed pole bramkowe golkipera i główką z kilkunastu metrów przelobował go zdobywając gola na 1:1.

Trzy minuty potem niecelny strzał z dystansu wyłapał Tomaszewski, który błyskawicznie rozpoczął akcję ofensywną Unii. Jeden z janikowian został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z rywali. Marcin Zaleski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a strzał głową Jakuba Losika został złapany przez dobrze ustawionego bramkarza. Następnie, miejscowi przeprowadzili dwie akcji zakończone centrami w szesnastkę, odpowiednio z prawej i lewej strony. Obie wrzutki zostały spuentowane niecelnymi uderzeniami. W 69.minucie chybiony strzał z dystansu oddał Dawid Deresiewicz. Na dwadzieścia minut przed końcem, Damian Lewandowski idealnie obsłużył Kędziorę, który po wejściu w pole karne z ostrego kąta przymierzył obok dalszego słupka. W 75.minucie Lewandowski niemalże skopiował podanie do najlepszego strzelca biało-niebieskich. Tym razem Kędziora otrzymał prostopadłe dogranie po ziemi, po czym wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz ten sprytnie interweniował nogami. Następnie dwa uderzenie graczy Orląt z dalszej odległości zostały zablokowane.

W 85.minucie Losik posłał prostopadłe podanie po ziemi z własnej połowy w kierunku Kędziory, który wychodząc na czystą pozycję, podszedł na kilka metrów przed bramkę i silnym strzałem zapewnił Unii prowadzenie 1:2.

W doliczonym czasie gry po składnej akcji Unii, w polu karnym z piłką znalazł się debiutujący w pierwszej drużynie Unii - Damian Łozowicz, który z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Tuż przed zakończeniem meczu, na indywidualną akcję zdecydował się Kędziora, lecz jego silny strzał zza szesnastki został zablokowany.
_________________________________________________________________________________________

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Paweł Radaszewski, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk, Kamil Stawicki, Filip Gałązka (poza kadrą), Kacper Kumor (sprawy prywatne).

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO