ogółem: 1 788 042

Orlęta - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2017-11-25 23:52

Z Orlętami do trzech razy sztuka

W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2017/2018, Unia wygrała na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski 2:1 (0:1). Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili po golu Vadima Povolotskyiego z rzutu wolnego w 43.minucie. Po przerwie dwie bramki dla janikowian strzelił Przemysław Kędziora, który bramkarza Orląt pokonał w 51. i 85.minucie. Dzięki temu zwycięstwu, biało-niebiescy awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli i są niepokonani od czterech kolejek. Z kolei gospodarze, spadli na jedenastą lokatę w ligowej stawce, przegrywając po raz pierwszy po serii trzech zwycięstw z rzędu. Warto dodać, że jest to pierwsza wygrana Unii nad Orlętami biorąc pod uwagę miniony sezon, kiedy to nasza drużyna jesienią doznała porażki, a wiosną zremisowała. Przysłowie "do trzech razy sztuka" jest zatem jak najbardziej trafne.

ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 1:2 (1:0)

1:0 - 43’ Vadim Povolotskyi (rzut wolny)
1:1 - 51’ Przemysław Kędziora
1:2 - 85’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 3. Jakub Rusznica  (46’ 6. Natan Zniszczol), 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski (46’ 7. Dawid Deresiewicz), 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (90+2’ 24. Matusz Kaczmarek), 18. Filip Żurawski, 11. Marcin Zaleski, 4. Dawid Pieszak  (83’ 13. Damian Łozowicz) - 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora.

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Jakub Frąckowiak, 8. Kacper Wróblewski.

Orlęta: 3 celne, 8 niecelnych
Unia: celnych, 5 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Po kilku minutach gry na strzał po ziemi z ponad dwudziestu metrów zdecydował się zawodnik Orląt, ale zrobił to mało precyzyjnie. W 13.minucie dośrodkowanie z lewej strony, w polu karnym głową wykończył napastnik gospodarzy, ale piłkę złapał Robert Tomaszewski. Tuż przed kwadransem gry po wrzutce z rzutu rożnego, piłkarz z Aleksandrowa Kujawskiego niecelnie uderzył z główki. W 19.minucie na prowadzenie powinni wyjść janikowianie. Jakub Rusznica długim podaniem posłał piłkę w stronę Przemysława Kędziory, który zgrał głową Dominikowi Jelonkowi. Kapitan Unii uwolnił się spod opieki obrońcy i będąc w polu karnym dostawił nogę, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. W 28.minucie techniczny strzał z narożnika szesnastki Dawida Pieszaka wypiąstkował bramkarz. Po stu dwudziestu sekundach uderzenie gospodarzy z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów było zbyt wysokie. W 34.minucie strzał po ziemi zza pola karnego obronił Tomaszewski.

W 43.minucie Jakub Rusznica nieprzepisowo zastawił drogę do bramki w okolicach dwudziestego piątego metra, za co został ukarany żółtą kartką. Przepiękny strzał z rzutu wolnego nad murem tuż przy słupku oddał Vadim Povolotskyi, po czym piłka zatrzepotała w siatce. Dzięki temu trafieniu gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem 1:0.

W 51.minucie Tomaszewski posłał daleki wykop w kierunku bramki Orląt. Piłka minęła jednego z obrońców, z czego skorzystał Kędziora, który zauważył wychodzącego przed pole bramkowe golkipera i główką z kilkunastu metrów przelobował go zdobywając gola na 1:1.

Trzy minuty potem niecelny strzał z dystansu wyłapał Tomaszewski, który błyskawicznie rozpoczął akcję ofensywną Unii. Jeden z janikowian został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z rywali. Marcin Zaleski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a strzał głową Jakuba Losika został złapany przez dobrze ustawionego bramkarza. Następnie, miejscowi przeprowadzili dwie akcji zakończone centrami w szesnastkę, odpowiednio z prawej i lewej strony. Obie wrzutki zostały spuentowane niecelnymi uderzeniami. W 69.minucie chybiony strzał z dystansu oddał Dawid Deresiewicz. Na dwadzieścia minut przed końcem, Damian Lewandowski idealnie obsłużył Kędziorę, który po wejściu w pole karne z ostrego kąta przymierzył obok dalszego słupka. W 75.minucie Lewandowski niemalże skopiował podanie do najlepszego strzelca biało-niebieskich. Tym razem Kędziora otrzymał prostopadłe dogranie po ziemi, po czym wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz ten sprytnie interweniował nogami. Następnie dwa uderzenie graczy Orląt z dalszej odległości zostały zablokowane.

W 85.minucie Losik posłał prostopadłe podanie po ziemi z własnej połowy w kierunku Kędziory, który wychodząc na czystą pozycję, podszedł na kilka metrów przed bramkę i silnym strzałem zapewnił Unii prowadzenie 1:2.

W doliczonym czasie gry po składnej akcji Unii, w polu karnym z piłką znalazł się debiutujący w pierwszej drużynie Unii - Damian Łozowicz, który z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Tuż przed zakończeniem meczu, na indywidualną akcję zdecydował się Kędziora, lecz jego silny strzał zza szesnastki został zablokowany.
_________________________________________________________________________________________

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Paweł Radaszewski, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk, Kamil Stawicki, Filip Gałązka (poza kadrą), Kacper Kumor (sprawy prywatne).