Robert Bednarek nowym trenerem Unii

• autor: Redakcja, 2017-11-27 13:43

Robert Bednarek trenerem Unii

Zarząd KS Unia Janikowo informuje, iż nowym trenerem pierwszej drużyny naszego Klubu został Robert Bednarek. Związał się on z Unią kontraktem do końca sezonu 2017/2018 z opcją przedłużenia o rok. 38-letni szkoleniowiec poprowadzi poniedziałkowy trening zespołu, rozpoczynający okres roztrenowania po rundzie jesiennej. Trenera Bednarka witamy w Dumie Kujaw i życzymy wielu sukcesów!

Trener Robert Bednarek dzisiaj po raz pierwszy spotka się z drużyną Unii, a następnie o godzinie 17:30 poprowadzi trening, który odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

Ponadto informujemy, iż trener Bednarek będzie gościem dzisiejszego wydania programu TV Jan-Sat w lokalnej telewizji. Początek o godzinie 20:05. Wszystkich sympatyków naszego Klubu zapraszamy do obejrzenia rozmowy z nowym szkoleniowcem Unii.

Robert Bednarek urodził się 23.lutego 1979 roku w Bydgoszczy. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 80 kilogramów. Jako piłkarz występował na pozycji lewego obrońcy. Jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. W wieku 22.lat zadebiutował w ekstraklasie w barwach Amiki Wronki (16 meczów). W latach 2004-2009 był zawodnikiem Korony Kielce, z którą dwukrotnie awansował do ekstraklasy (73 mecze w ekstraklasie i 51 meczów w I lidze). W kieleckiej drużynie przez pewien czas pełnił rolę kapitana. W latach 2009-2011 był związany z Arką Gdynia, w której wystąpił w 25 spotkaniach w ekstraklasie. Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, wziął udział w 114.meczach strzelając jedną bramkę. Kolejnie był związany z Nielbą Wągrowiec, Chojniczanką Chojnice i Unią Solec Kujawski.

Robert Bednarek ma ukończony kurs UEFA A w Warszawie. Pracę szkoleniową rozpoczął w styczniu 2013 roku zostając grającym asystentem trenera Mariusza Pawlaka w Chojniczance Chojnice, z którą awansował do I ligi. Z klubem tym rozstał się po sezonie 2014/2015. 23.września 2014 roku został grającym szkoleniowcem Unii Solec Kujawski, z którą spadł z III ligi zajmując w niej piętnaste miejsce.  W sezonie 2015/2016 zajął z tym klubem trzecie miejsce w IV lidze. W poprzednim sezonie, po dziesięciu kolejkach zrezygnował z posady trenera Unii Solec Kujawski, zostawiając drużynę na drugiej lokacie w tabeli. Latem tego roku objął KP Starogard Gdański w celu zbudowania zespołu na awans do III ligi. Ostatecznie, klub ten przejął licencję KS Chwaszczyno i zajął jego miejsce w III lidze. Po trzynastu kolejkach, KP Starogard Gdański zajmował piętnastą lokatę, wskutek czego Bednarek został zwolniony. Ponadto Robert Bednarek pracuje w Akademii Chemika Bydgoszcz, gdzie pełni rolę II trenera zawodników z rocznika 2004.

Robert Bednarek po raz pierwszy trenerem Unii Janikowo mógł zostać w kwietniu tego roku, kiedy to był jednym z kandydatów na to stanowisko po odejściu Jacka Łukomskiego. Ówczesny Zarząd Klubu zdecydował się wówczas na podjęcie współpracy z trenerem Adamem Topolskim, którego właśnie teraz zastąpił Bednarek.

UNIA JANIKOWOWisła Nowe
UNIA JANIKOWO   Wisła Nowe