Plan zimowych przygotowań Unii

• autor: Redakcja, 2017-11-29 12:00

Przygotowania do rundy wiosennej

W poniedziałek drużyna Unii po raz pierwszy spotkała się z nowym trenerem - Robertem Bednarkiem. Po rozmowie, odbył się trening w janikowskiej hali widowiskowo-sportowej. Zajęcia miały charakter zabawowy i rozpoczęły krótki okres roztrenowania. Na pierwszym treningu w 2018 roku, zespół biało-niebieskich spotka się 15.stycznia. Znany jest już plan przygotowań do rundy wiosennej. Zimą, Unia rozegra osiem meczów kontrolnych. Jednym sparingpartnerem jest trzecioligowiec, pięcioma wielkopolscy czwartoligowy i dwoma drużyny piątoligowe. Podjęte zostały pierwsze rozmowy mające na celu wzmocnienie kadry Unii.

Podczas poniedziałkowego treningu, kadra została podzielona na cztery zespoły, po czym rozgrywane były małe gry na zasadzie turnieju. Okres roztrenowania będzie trwał do 7.grudnia, a zajęcia będą się odbywały w hali. Następnie zawodnicy udadzą się na urlopy.

Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną się 15.stycznia. Pierwszy trening odbędzie się w janikowskiej hali widowiskowo-sportowej. Podczas okresu przygotowawczego Unici będą korzystali także z boiska „Orlik 2012”, siłowni, basenu oraz terenów w Janikowie. Ponadto zaplanowanych jest kilka treningów na sztucznej nawierzchni w Barcinie.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, podopieczni trenera Roberta Bednarka, zimą rozegrają osiem sparingów. Poniżej przedstawiamy terminarz meczów kontrolnych:

L.P.

Janikowo

Victoria Września

IV liga

Zostały również podjęte rozmowy z zawodnikami mogącymi zasilić pierwszą drużynę Unii. Nieplanowana jest rewolucja kadrowa, lecz wzmocnienie zespołu kilkoma piłkarzami, którzy podniosą rywalizację w zespole. Niestety, ostatnie kolejki rundy jesiennej pokazały, że ze względu na poważne kontuzje kilku graczy, rywalizacja ta została ograniczona do minimum.

Chęć powrotu z wypożyczenia do Noteci Gębice wyraził Damian Brończyk. 28-letni zawodnik może występować jako uniwersalny obrońca lub pomocnik. Jest on już po rozmowach z nowym trenerem i wkrótce powinien rozpocząć treningi z Unią.

Jeżeli chodzi o zawodników z aktualnej kadry biało-niebieskich, to wszyscy mają ważną umowę z naszym Klubem do końca obecnego sezonu. Niemniej jednak z każdym z nich przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej zostaną przeprowadzone rozmowy.

Na dzień dzisiejszy propozycje z innych klubów ma najlepszy strzelec Unii - Przemysław Kędziora, który zdobył jesienią piętnaście bramek w lidze i trzy w rozgrywkach pucharowych oraz Filip Żurawski.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO