Podsumowanie roku 2017

• autor: Redakcja, 2017-12-07 11:14

Za nami 33 mecze ligowe w 2017 roku

Za nami 33 mecze ligowe w 2017 roku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy biało-niebieskich prowadziło czterech trenerów. W piłce seniorskiej zadebiutowało trzech wychowanków Unii. Najlepszym strzelcem roku okazał się Przemysław Kędziora, a najwięcej asyst zanotowali: Dominik Jelonek i Damian Lewandowski. Najpiękniejszą bramkę zdobył Mikołaj Plewa. Zapraszamy do przeczytania podsumowania roku 2017.

W 2017 roku piłkarze Unii rozegrali 33 ligowe mecze. Łącznie janikowianie zdobyli 48 punktów (26 punktów wiosną i 22 punkty jesienią). Na bilans ten złożyło się trzynaście zwycięstw, dwanaście remisów i dwanaście porażek. Biało-niebiescy strzelili 63 bramek, a stracili ich 59.

Najwyższe ligowe zwycięstwa Unici odnieśli na własnym boisku. W poprzednim sezonie, wiosną biało-niebiescy pokonali Noteciankę Pakość 4:0, a jesienią w takich samych rozmiarach wygrali z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Z kolei najwyższą porażką janikowian zakończył się mecz obecnego sezonu w Bydgoszczy z tamtejszym Chemikiem - 0:6.

Ponadto janikowianie w 2017 roku rozegrali cztery spotkania pucharowe, w których odnieśli trzy zwycięstwa i zaliczyli jedną porażkę. Bilans bramkowy: 12-7.

Jedenastka roku 2017 według ilości rozegranych minut
Robert Tomaszewski - Natan Zniszczol, Jakub Losik, Maciej Sirko - Marcin Zaleski, Mikołaj Plewa - Damian Lewandowski, Przemysław Kędziora, Radosław Kanik - Dominik Jelonek, Dawid Deresiewicz.

W porównaniu z rokiem poprzednim w jedenastce zabrakło Krzysztofa Stodólskiego, Damiana Brończyka, Tomasza Oczkowskiego i Martina Nowickiego, którzy są wypożyczeni do innych klubów.

Najlepsi strzelcy roku
15 goli - Przemysław Kędziora
11 goli - Dominik Jelonek
6 goli - Patryk Straszewski

W poprzednim podsumowaniu roku, najlepszym strzelcem był Dariusz Lewandowski, który tym razem znalazł się poza podium. Obecnie lideruje pozyskany latem z Sokoła Kleczew - Przemysław Kędziora. Dominik Jelonek pozostał na miejscu drugim. Na trzeciej lokacie uplasował się Patryk Straszewski, który przed aktualnym sezonem przeszedł do Zawiszy Bydgoszcz. Poza podium podobnie jak wspomniany Lewandowski znalazł się Mikołaj Plewa.

Najlepsi asystujący roku
8 asyst - Dominik Jelonek, Damian Lewandowski
6 asyst - Dawid Deresiewicz
4 asysty - Przemysław Kędziora, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa

W 2017 roku najwięcej asyst zanotowało dwóch zawodników - Damian Lewandowski, który utrzymuje się na pierwszym miejscu w porównaniu z poprzednim rokiem, a także wracający na podium - Dominik Jelonek. Na drugiej lokacie uplasował się Dawid Deresiewicz, który również po roku nieobecności wraca na podium piłkarzy asystujących. Miejsce trzecie, które należało ostatnio do Marcina Zaleskiego, tym razem zostało podzielone na trzech graczy - Mikołaja Plewę będącego poprzednio na drugim miejscu i Przemysława Kędziorę oraz Dariusza Lewandowskiego.

Debiutanci w 2017 roku
W 2017 roku debiut w piłce seniorskiej zaliczyło trzech wychowanków Unii - Natan Zniszczol, Jakub Rusznica i Damian Łozowicz. Ponadto po raz pierwszy na boiskach IV ligi pojawiło się dwóch innych janikowian, którzy w przeszłości grali w niższych klasach rozgrywkowych - Dawid Pieszak i Mateusz Kaczmarek.

Warto też dodać, że w KS Unia Janikowo w 2017 roku zadebiutowało także siedmiu piłkarzy pozyskanych z innych klubów. Mowa tutaj o Patryku Jurkiewiczu i Arturze Olszanowskim (wiosna) oraz Robercie Tomaszewskim, Kacprze Wróblewskim, Radosławie Kaniku, Filipie Żurawskim, a także Przemysławie Kędziorze.

Trenerzy w 2017 roku
W 2017 roku pierwszą drużynę Unii w oficjalnych meczach prowadziło czterech trenerów:

- Jacek Łukomski (3 mecze - 4 punkty - 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka)
- Michał Orlik (1 mecz - 3 punkty - 1 zwycięstwo, 0 remisów, 0 porażek)
- Arkadiusz Zaleski (1 mecz - 3 punkty - 1 zwycięstwo, 0 remisów, 0 porażek)
- Adam Topolski (28 meczów - 38 punktów - 10 zwycięstw, 8 remisów, 10 porażek)

Jeszcze w 2017 roku, po zakończeniu rundy jesiennej, trenerem Unii został Robert Bednarek, który oficjalnie zadebiutuje wiosną 2018.

Najpiękniejsze bramki w 2017 roku

Bramka nr 5 - Dariusz Lewandowski w meczu Unia - Legia Chełmża
W 32.minucie Filip Żurawski posłał futbolówkę do Damiana Lewandowskiego. Skrzydłowy biało-niebieskich popędził prawą stroną, po czym sprzed linii końcowej dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem z kilku metrów z pierwszej piłki Dariusz Lewandowski pokonał bramkarza gości - 1:0.

Bramka nr 4 - Patryk Straszewski w meczu Orlęta Aleksandrów Kujawski - Unia
W 9.minucie przed narożnikiem pola karnego faulowany był Lewandowski. Rzut wolny na krótko rozegrał Plewa. Podanie do Jelonka przechwycił zawodnik stojący w murze. Kapitan janikowian wyłuskał futbolówkę. Piłka ponownie trafiła do Plewy, który podcinką wrzucił w szesnastkę, gdzie główkował obrońca. Plewa znów był w posiadaniu piłki, podcinką zagrał w szesnastkę w kierunku Patryka Straszewskiego. Strzał z woleja napastnika Unii w kierunku dalszego słupka trafiła w okienko bramki Orląt - 0:1.

Bramka nr 3 - Marcin Zaleski w meczu Unia - Wisła Nowe
Unici błyskawicznie zdobyli kontaktową bramkę na 1:2. Po faulu na Straszewskim w 56.minucie, sędzia podyktował rzut wolny na dwudziestym metrze, który przepięknym strzałem nad murem wykorzystał wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej Marcin Zaleski.

Bramka nr 2 - Przemysław Kędziora w meczu Unia - Polonia Bydgoszcz
W 60.minucie Damian Lewandowski posłał górne podanie w pole karne do Kędziory, który przepięknym wolejem z pierwszej piłki ulokował ją w bramce pod poprzeczką wyprowadzając Unię na prowadzenie 2:1.

Bramka nr 1 - Mikołaj Plewa w meczu Kujawianka Izbica Kujawska - Unia
W 8.minucie Mikołaj Plewa przechwycił podanie jednego z obrońców Kujawianki, po czym oddał przepiękny i silny strzał z ponad dwudziestu pięciu metrów w samo okienko otwierając wynik meczu - 0:1.

UNIA JANIKOWONielba Wągrowiec
UNIA JANIKOWO   Nielba Wągrowiec