Jesień 2017: Statystyki strzałów i bramek

• autor: Redakcja, 2017-12-14 00:03

Statystyki strzałów i bramek

Przygotowaliśmy szczegółową statystykę dotyczącą strzałów i bramek w meczach Unii w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Dzięki niej dowiecie się między innymi, ile łącznie uderzeń oddali piłkarze biało-niebieskich oraz ich rywale, a co za tym idzie, ile było strzałów celnych i niecelnych. Ponadto będzie można przyjrzeć się minutom, w których padały gole. Zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

Strzały celne i niecelne Unii
W pierwszej części sezonu piłkarze Unii oddali łącznie 220 strzałów. 111 uderzeń było celnych, a 109 niecelnych. Spośród strzałów celnych - 30 zakończyło się golem (niewliczona jedna bramka samobójcza).

Bramki strzelone
W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018, Unia zdobyła 31 bramek. W pierwszej połowie biało-niebiescy strzelili 12 goli, a w drugiej odsłonie 19-krotnie pokonali bramkarzy rywali. Podopieczni trenera Adama Topolskiego u siebie strzelili 16, a na wyjeździe - 15 bramek.

19 goli, janikowianie strzelili wykańczając akcje uderzeniami nogą w polu karnym rywali. 3 bramki padły z rzutów karnych. Po 2 gole Unici zdobyli głową po dośrodkowaniach z akcji oraz z rzutów wolnych. Z kolei po 1.trafieniu biało-niebiescy zanotowali kolejno: ze strzału zza pola karnego, po rozegraniu rzutu wolnego, nogą po wrzutce z kornera, po rozegraniu wyrzutu z autu oraz po trafieniu samobójczym.

Minuty, w których strzelaliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 4 gole                46’-60’ – 6 goli
16’-30’ – 5 goli               61’-75’ – 6 goli
31’-45’ – 3 gole              76’-90’ – 5 goli
45’+ –  0 goli                 90’+ – 2 gole

Strzały celne i niecelne przeciwników
Rywale biało-niebieskich na bramkę strzeżoną przez Roberta Tomaszewskiego oddali 278 strzałów. 117 uderzeń było celnych, a 161 niecelnych. Spośród strzałów celnych, 35 zakończyło się golem dla przeciwników.

Bramki stracone
Jesienią janikowianie stracili 35 goli. 12 z nich miało miejsce w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, z kolei aż 23 - w drugiej połowie. Na stadionie w Janikowie, Unia straciła 13 bramek, a na wyjazdach - 22.

Rywale Unii 10 bramek strzelili po akcjach przeciwników zakończonych strzałami z pola karnego. Aż po 7 goli biało-niebiescy stracili z rzutów karnych oraz po strzałach zza pola karnego. 4 trafienia dla przeciwników padły po uderzeniach głową po dośrodkowaniach z rożnych. Po 2.bramki Unici stracili po wrzutkach z rożnych zakończonych strzałem nogą oraz po akcjach i celnych główkach. Z kolei po 1. golu podopieczni Topolskiego stracili po rozegranym rzucie rożnym zakończonym centro-strzałem, dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakończonym celną główką, a także po bezpośrednim strzale z wolnego.

Minuty, w których traciliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 3 gole                     46’-60’ – 8 goli
16’-30’ – 4 gole                   61’-75’ – 7 goli