Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Paweł Radaszewski odchodzi z Unii wskutek kontuzji

• autor: Redakcja, 2017-12-18 21:55

Paweł Radaszewski zakończył piłkarską przygodę

Paweł Radaszewski ze względu na kontuzję łąkotki w kolanie, która odnowiła mu się podczas treningów indywidualnych, zakończył piłkarską przygodę. Zawodnik ten rozegrał w naszym Klubie 50 ligowych meczów w pierwszej drużynie. Świętował awanse do V i IV ligi. Dziękujemy mu za zaangażowanie i zdrowie pozostawione na boisku w barwach KS Unia Janikowo oraz życzymy powodzenia w życiu prywatnym, a także zawodowym. Z pewnością dołączył on dużą cegiełkę w procesie odbudowy Dumy Kujaw.

Paweł Radaszewski do seniorskiego zespołu, jako wychowanek zgłoszony został na początku sezonu 2014/2015. W latach 2014-2017 rozegrał w pierwszej drużynie Unii pięćdziesiąt meczów ligowych zdobywając jednego gola (w debiucie w Żninie). Ponadto wystąpił w ośmiu spotkaniach pucharowych, w których również jeden raz wpisał się na listę strzelców (w Łabiszynie). Występował na pozycjach środkowego pomocnika oraz lewego i środkowego obrońcy. Grał z numerem 17 na koszulce. Z Unią świętował awanse do piątej i czwartej ligi. Przez trzy i pół roku zmagał się z kilkoma poważnymi kontuzjami kolana.

20-letni zawodnik w rundzie jesiennej wystąpił w jedenastu meczach mistrzowskich (907 minut), w tym dziesięciokrotnie w pełnym wymiarze czasowym. Został ukarany dwoma żółtymi kartkami. Oprócz tego zagrał w dwóch spotkaniach pucharowych w pełnym wymiarze czasowym.

- Ciężko mi się pogodzić z taką decyzją, ale musiałem taką podjąć ze względu na własne zdrowie. Myślałem, że wszystko jest na dobrej drodze do tego, abym wrócił od lutego do treningów z drużyną. Nic nie wskazywało na to, że kontuzja się pogłębi, ponieważ nie odczuwałem żadnego bólu podczas ćwiczeń. Okres przed ostatnią kontuzją był jednym z moich lepszych okresów w piłce seniorskiej. Zaczynałem grać bardziej pewnie siebie. Nowa pozycja, jako środkowy obrońca okazała się strzałem w dziesiątkę. Ostatnia runda również nie należała do najłatwiejszych dla nas ze względu na kontuzje, które nieustannie nas dotykają. Jest to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, ponieważ grać, trenować i żyć z taką drużyną, jaką my stworzyliśmy to była czysta przyjemność. Jestem przekonany, że tak charakternej i zżytej ekipy, jaką stworzyliśmy nie spotkam nigdzie - powiedział Radaszewski.

Poniżej statystyki Pawła Radaszewskiego w KS Unia Janikowo:

Sezon 2014/2015 - A-klasa
11 meczów: 11 w wyjściowym składzie, 10 w pełnym wymiarze, 973 minut, 1gol, 2 asysty, 0 żk

PP K-PZPN: 2 mecze (2 w wyjściowym składzie, 2 mecze w pełnym wymiarze, 180 minut)

Sezon 2015/2016 - V liga
7 meczów: 1 w wyjściowym składzie, 1 w pełnym wymiarze, 138 minut, 1 asysta

Sezon 2016/2017 - IV liga
21 meczów: 8 w wyjściowym składzie, 2 w pełnym wymiarze, 702 minuty, 1 żk

PP K-PZPN: 4 mecze (3 w wyjściowym składzie, 2 w pełnym wymiarze, 229 minut, 1 gol)

Sezon 2017/2018 - IV liga (runda jesienna)
11 meczów: 10 w wyjściowym składzie, 10 w pełnym wymiarze, 907 minut, 2 żk

RAZEM:
Rozgrywki ligowe:
- 50 meczów
- 30 w wyjściowym składzie
- 23 w pełnym wymiarze
- 2720 minut
- 1 gol
- 3 asysty
- 3 żółte kartki
- 0 czerwonych kartek

Rozgrywki pucharowe:
- 8 meczów
- 7 w wyjściowym składzie
- 6 w pełnym wymiarze
- 589 minut
- 1 gol
- 0 asyst
- 0 żółtych i czerwonych kartek

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno