Numery na koszulkach

• autor: Redakcja, 2017-12-28 13:49

Numery na koszulkach: 25, 30, 31, 33, 79, 93

Przygotowaliśmy ostatnie wydanie „Numerów na koszulkach”, w których przyjrzeliśmy się historii wyższych numerów, z którymi w XXI wieku grali bądź grają piłkarze Unii Janikowo. Konkretnie mamy na myśli oznaczenia takie jak: 25, 30, 31, 33, 79 i 93. Zazwyczaj są to pojedyncze przypadki. Ponadto sporządziliśmy listę zawodników, którzy przez pewien czas będąc w szerokiej kadrze biało-niebieskich nie mieli stałych numerów na koszulkach.

Kliknij na "więcej".

Numer 25
Z numerem 25 na koszulce wyjątkowo jeden raz w rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 zagrał Maciej Mysiak. Piłkarz ten, na co dzień oznaczony był numerem 14, jednak ze względu na fakt, iż Kaszubia Kościerzyna przyjechała do Janikowa w białych strojach, Unia zmuszona była zagrać na granatowo. W poprzedniej kolejce koszulka z numerem 14 rozdarła się, a że nie zdążono z przygotowaniem nowej, Mysiak wyjątkowo założył trykot oznaczony numerem 25.

Numer 30
Od sezonu 2014/2015 zawodnikiem Unii jest Mikołaj Plewa, którego ulubionym numerem jest 30. Po jego przyjściu, kierownik drużyny zamówił odpowiednie koszulki, dzięki czemu Plewa występuje z numerem, który towarzyszył mu podczas gry w Victorii Koronowo i Wdy Świecie.

Numer 31
Numer 31 w naszym Klubie należy do bramkarzy. Jako pierwszy zagrał z nim Nataniel Wikarski, który po powrocie z pierwszego wypożyczenia nie mógł wrócić do oznaczenia 23, ze względu na to, iż był on już zajęty przez Patryka Straszewskiego. Wikarski zdecydował się wówczas na numer 31. Obecnie należy on do Kacpra Śmigielskiego.

Numer 33
Z numerem 33 w poprzednim sezonie występował Patryk Siwek. Bramkarz jest obecnie wypożyczony do Legii Strzelce. Aktualnie nikt nie jest oznaczony tym numerem.

Numer 79
W rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 z numerem 79 grał Łukasz Dolatowski. Bramkarz ten zdecydował się na ten numer, ze względu na to, że urodził się w 1979 roku.

Numer 93
Po awansie do A-klasy, na zmianę numeru zdecydował się Dawid Porszke, który miał wówczas numer 24. Zawodnik ten początkowo chciał przyjąć numer 1, jednak ten był zajęty, przez co zdecydował się na numer 93, który symbolizował rok jego urodzenia - 1993. Bramkarz ten z numerem 93 grał w latach 2014-2016.

Zawodnicy nieoznaczeni numerami
W XXI wieku w pierwszej drużynie Unii było również kilku zawodników, którzy nie byli oznaczeni numerami. Tymi piłkarzami zazwyczaj byli wychowankowie, którzy zostawali włączani do szerokiej kadry biało-niebieskich. W przeciągu lat 2000-2009 byli to: Andrzej Marszał, Damian Szwarckopf, Michał Tomaszewski, Maciej Górczyński, Michał Maksim, Szymon Czerwiński, Asmanne Ousseni Gnegne (po powrocie; jesienią 2006), Dawid Deresiewicz, Mateusz Szabelski, Sebastian Hulisz, Tomasz Polehojko, Paweł Lewandowski, Filip Jagielski, Damian Brończyk i Daniel Kędziora.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód