KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Ankiety

Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 43, wczoraj: 1178
ogółem: 2 294 255

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Alfabet KS Unia 2017

  • autor: Redakcja, 2017-12-31 16:18

Alfabet Unii 2017 roku

Dzisiaj ostatni dzień 2017 roku. Tradycyjnie przygotowaliśmy podsumowanie minionych dwunastu miesięcy dotyczące KS Unia Janikowo w postaci alfabetu. W międzyczasie przygotowań do sylwestrowego balu zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

A jak Adam Topolski
Ten doświadczony trener z wieloma sukcesami w wyższych klasach rozgrywkowych od 18.kwietnia do 26.listopada był szkoleniowcem pierwszej drużyny KS Unia Janikowo. Adam Topolski podjął się pracy z biało-niebieskimi w niezwykle trudnym momencie. Pod jego wodzą janikowianie rozegrali 28 ligowych meczów odnosząc dziesięć zwycięstw, notując osiem remisów i dziesięciokrotnie przegrywając.

B jak Bednarek Robert
W tym roku pierwszy raz pojawił się w Janikowie w kwietniu, jako kandydat na trenera pierwszej drużyny po odejściu Jacka Łukomskiego. Drugie podejście okazało się bardziej efektywne. Pod koniec listopada ogłoszono, że to właśnie on poprowadzi Unię w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Robert Bednarek związał się z naszym Klubem umową do końca czerwca przyszłego roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Szkoleniowiec ten poprowadził już treningi z biało-niebieskimi w okresie roztrenowania.

C jak Czesław Jakołcewicz
Zimą, jako trener Mieszka Gniezno rozgromił Unię w sparingu aż 9:0. Nie każdy wie, ale po kilku miesiącach był pierwszym kandydatem do objęcia drużyny Unii po rezygnacji Jacka Łukomskiego. Na przeszkodzie powrotu Czesława Jakołcewicza na ławkę trenerską biało-niebieskich po jedenastu latach, stanęła jednak jego praca zawodowa.

Ć jak ćwierćfinał
W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, Unici pokonali w ćwierćfinale Pucharu Polski K-PZPN, LTP Lubanie 2:1. Było to jednak ostatnie zwycięstwo podopiecznych Topolskiego w tej edycji pucharowych rozgrywek, gdyż w półfinale janikowianie musieli uznać wyższość Mustanga Ostaszewo przegrywając 1:3. A finał był na wyciągnięcie ręki…

D jak dyrektor sportowy
Nowy Zarząd KS Unia Janikowo powołał stanowisko dyrektora sportowego, który ma na celu doradzanie w sprawach piłkarskich dotyczących pierwszej drużyny oraz zespołów młodzieżowych, co znacznie powinno poprawić poziom sportowy. Dyrektorem w naszym Klubie został Artur Polehojko - były piłkarz i trener, który w przeszłości z biało-niebieskimi związany był przez kilkanaście lat. Jego doświadczenie sięga czasów, w których Unia była klubem zaplecza ekstraklasy.

E jak Eryk Woźniak
Od 13.października nowy prezes KS Unia Janikowo. Ma 25 lat. Działalność w janikowskiej piłce nożnej rozpoczął kilkanaście lat temu. Przeszedł niemalże wszystkie szczeble działalności w klubie piłkarskim. Ponadto w dalszym ciągu pełni rolę kierownika pierwszej drużyny.

F jak Frąckowiak Jakub
Siedemnastoletni bramkarz dołączył do pierwszej drużyny naszego Klubu latem tego roku. Trener Adam Topolski zauważył w nim spory potencjał, po tym jak podczas testów, jako jedyny ze sprawdzanych golkiperów przyszedł na trening dzień po bardzo ciężkich zajęciach bramkarskich. W pierwszym zespole Unii nie zdołał jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu, jednak przez minione pół roku zrobił spory postęp.

G jak grupy młodzieżowe
Od obecnego sezonu doszło do kilku zmian w drabince szkoleniowej naszego Klubu. Niestety ze względy na kłopoty kadrowe danego rocznika, wycofany został zespół juniorów młodszych. Jednak warto dodać, że doszły trzy kolejne drużyny. Mianowicie od lipca, w Klubie są po dwa zespoły żaków, orlików i młodzików. Dzięki temu każdy z najmłodszych adeptów piłkarskich ma jeszcze większe możliwości do rozwijania swojej pasji i talentu.  

H jak Humaj Waldemar
3.lutego na janikowskim stadionie znaleziono nieżyjącego Waldemara Humaja. Był on były piłkarzem Unii Janikowo. W latach 2000-2003 wystąpił w 79.meczach III ligi strzelając 7 bramek. Charakteryzował się niezwykłą szybkością. Grał na pozycji napastnika. Kibice nazwali go „Zyta”. Cześć Jego pamięci!

I jak informacje
Za nami czwarty rok, w którym nasza strona internetowa przekazuje kibicom Unii, a także sympatykom piłki nożnej najważniejsze informacje dotyczące meczów, transferów, rozgrywek ligowych czy pucharowych bądź różnego rodzaju ciekawostek dotyczących naszego Klubu. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych lat i informacji przekazywanych Wam bezpośrednio z wydarzeń, w których udział biorą biało-niebiescy.

J jak Jurkiewicz Patryk
Patryk Jurkiewicz przyszedł do naszego Klubu zimą tego roku na zasadzie wypożyczenia z Gopła Kruszwica. W Unii rozegrał 10 ligowych meczów. Z Janikowem pożegnał się po zakończeniu poprzedniego sezonu wiążąc się z Cuiavią Inowrocław, gdzie jednak nie zadomowił na długo ze względu na przenosiny do Legii Strzelce.

K jak Kędziora Przemysław
Rozmowy z Przemysławem Kędziorą w celu jego powrotu do janikowskiego klubu rozpoczęły się już w czerwcu. Początkowo zawodnik ten planował wyjazd za granicę, jednak ostatecznie w sierpniu, już w trakcie rozgrywek zdecydował się zostać w kraju. Był bliski przejścia do Pogoni Mogilno, ale ostatecznie został zawodnikiem Unii. Jak poczynał sobie w Dumie Kujaw? Piętnaście meczów ligowych i piętnaście bramek, do tego dołożył jeszcze trzy trafienia w dwóch spotkania pucharowe.

L jak like
Po 2017 roku, który dobiega końca, nasz facebook’owy fan-page ma ponad 2600 lików. To bardzo dobre osiągnięcie. Mamy nadzieję, że w nowym roku będzie jeszcze więcej okazji do polubienia KS Unia Janikowo. To jeden z naszych celów!

Ł jak Łukomski Jacek
Dnia 7.kwietnia 2017 roku pracę na stanowisku trenera pierwszej drużyny Unii zakończył Jacek Łukomski. Szkoleniowiec ten w latach 2014-2017 prowadził biało-niebieskich w 85.ligowych meczach, odnosząc 60 zwycięstw, notując 13 remisów i odnosząc 12 porażek. W tym czasie świętował trzy awanse z rzędu: do A-klasy, do V ligi i do IV ligi. Jednym zdaniem: Odbudował Dumę Kujaw. Łukomski nie mógł dojść do porozumienia z ówczesnym prezesem Marcinem Reczkowskim i postanowił zrezygnować. Od lipca jest trenerem a-klasowego Zawiszy Bydgoszcz.

M jak masażysta i Mateusz Bernaś
Andrzej Adelski, czyli masażysta, który w tym roku powrócił do Unii Janikowo po jedenastu latach. Był on bowiem maserem pierwszej drużyny biało-niebieskich w czasach świetności janikowskiego klubu. Dokładnie w latach 2004-2006. W październiku otrzymał propozycję, aby pomóc zespołowi trenera Topolskiego w ciężkich chwilach (wiele urazów) i z przyjemnością ponownie stał się Unitą.
Mateusz Bernaś dołączył do naszego Klubu niemalże wczoraj. Został on nowym trenerem zespołu młodzików Unii.

N jak Notecianka Pakość
W 2017 roku, Unia dwukrotnie podejmowała na własnym boisku w derbach Noteciankę Pakość. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami podopiecznych trenera Topolskiego. W ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu, Unia rozgromiła Noteciankę 4:0, a w 15.kolejce rundy jesiennej zwyciężyliśmy 3:1. Derbowe potyczki dwukrotnie sprawiły, że na janikowskich trybunach zasiadło ponad tysiąc widzów.

O jak Olszanowski Artur i Orlik Michał
Artur Olszanowski zimą został wypożyczony do naszego Klubu z Unii Solec Kujawski. W rozgrywkach IV ligi w biało-niebieskich wystąpił w dziesięciu spotkaniach strzelając dwa gole. Po poprzednim sezonie nasz Klubu nie zdecydował się na wykupienie Olszanowskiego, który później „zawiesił buty na kołku”.
Michał Orlik do sztabu trenerskiego KS Unia Janikowo dołączył na początku roku jako szkoleniowiec juniorów starszych. Po nagłym odejściu Łukomskiego, został tymczasowym trenerem pierwszej drużyny Unii. Poprowadził janikowian w meczu z Wisłą Nowe, który na długo zostanie zapamiętany przez sympatyków biało-niebieskich. Unia wygrała, odwracając losy meczu z 0:2 na 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

P jak Patryk Wiśniewski i Paulina Andrzejewska
Patryk Wiśniewski i Paulina Andrzejewska, czyli kolejne dwie osoby, które pojawiły się w nowym Zarządzie KS Unia Janikowo. Ten pierwszy zajął stanowiska sekretarza, zaś płeć piękna została skarbnikiem. Patryk Wiśniewski w przeszłości był kierownikiem zespołów młodzieżowych, natomiast później pełnił funkcję kierownika Klubu. Paulina Andrzejewska z kolei jest mamą dwóch zawodników młodzieżowych drużyn Unii i od lat wiernym kibicem biało-niebieskich.

R jak Robert Tomaszewski i Radosław Kanik
Robert Tomaszewski latem wrócił do janikowskiego klubu po czterech i pół roku. Bramkarz ten został pozyskany do Unii z Noteci Łabiszyn. Jego doświadczenie zdecydowanie pozytywnie wpłynęło na drużynę. Wystąpił w każdym ligowym i pucharowym jesiennym meczu biało-niebieskich w pełnym wymiarze czasowym. Ciekawostką jest fakt, iż pomysł jego powrotu do Janikowa narodził się przez jego przypadkowe spotkanie z Erykiem Woźniakiem podczas zjazdu food trucków w Bydgoszczy.
Radosław Kanik latem po pięciu i pół latach ponownie został zawodnikiem Unii Janikowo. Zawodnik ten do naszego Klubu przyszedł z Unii Solec Kujawski, z którą wywalczył awans do III ligi. W rundzie jesiennej w rozgrywkach ligowych wystąpił w 17.meczach strzelając jednego gola.

S jak sparingi przegrane w kiepskim stylu
Mimo iż to tylko sparingi, śmiało można powiedzieć, że zimą tego roku Unia prowadzona przez trenera Jacka Łukomskiego przechodziła kryzys. Janikowianie przegrali kilka meczów kontrolnych w kiepskim stylu. Biało-niebiescy zostali rozgromieni przez piątoligowe wówczas Mieszko Gniezno 0:9, czwartoligową Wartę Międzychód 0:6, a także przegrali z b-klasowym Zawiszą Bydgoszcz 3:5. Wyniki te nie napawały optymizmem przed rundą wiosenną, w której Unici walczyli o utrzymanie.

Świętej Pamięci Bolesław Ciesielski
29.kwietnia 2017 roku drużyna Unii była na wyjazdowym meczu w Aleksandrowie Kujawskim. Wówczas doszła do nas tragiczna wiadomość: Pan Bolek nie żyje. Piłkarskie Janikowo pogrążyło się w żałobie. Świętej Pamięci Bolesław Ciesielski przez czterdzieści lat był gospodarzem stadionu. Władze Miasta i Gminy Janikowo postanowiły nadać Stadionowi Miejskiemu imię zmarłego Bolesława Ciesielskiego.

T jak trener bramkarzy Krzysztof Łuczak
W tym roku pracę w naszym Klubie zakończył trener bramkarzy - Krzysztof Łuczak. Szkoleniowiec ten za zajęcia z golkiperami Unii odpowiadał od początku 2013 roku. Obecnie obowiązki trenera bramkarzy pełni w Akademii Piłkarskiej Soccer Inowrcoław.

U jak utrzymanie
Utrzymanie, czyli cel, który był postawiony przed pierwszą drużyną Unii w poprzednim sezonie został zrealizowany. Należy jednak pamiętać, że gdyby nie decyzja Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o pozostawienie IV ligi w osiemnastozespołowym składzie, janikowianie doznaliby spadku. Wówczas do utrzymania brakowałby jeden punkt… Być może decydowałby nieszczęsny remis z Piastem Złotniki Kujawskie, który wiosną tego roku na boisku zdobył tylko dwa oczka, remisując z Łokietkiem i właśnie z Unią. To tylko gdybanie, które nie ma najmniejszego sensu. Najważniejsze, że IV liga nadal jest w Janikowie, a po rundzie jesiennej biało-niebiescy plasują się na dziesiątym miejscu.

V jak Victoria Września
Jednym ze sparingpartnerów Unii w tegorocznej przerwie zimowej była Victoria Września. Mecz rozegrany został 4.lutego w Gnieźnie. Spotkanie było emocjonujące i obfitowało w dużą ilość goli. Ostatecznie podopieczni ówczesnego trenera Łukomskiego przegrali 3:5. Okazję do rewanżu janikowianie będą mieli już niedługo, bowiem w 2018 roku ponowie zaplanowano sparing z Victorią.

W jak wszyscy zawodnicy, którzy odeszli i wychowankowie, którzy zadebiutowali w seniorskiej piłce lub w IV lidze
Wszyscy, którzy odeszli z drużyny Unii, o których nie wspomnieliśmy w powyższych literach alfabetu, czyli: Adrian Wysocki, Wiktor Kaźmierczak, Hubert Prosianowski, Mariusz Szablewski (przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu), Krzysztof Stodólski, Maciej Sirko, Martin Nowicki, Tomasz Oczkowski, Norbert Karpiński, Paweł Krupiński, Piotr Ćwierz, którzy odeszli latem tego roku oraz Kacper Wróblewski i Paweł Radaszewski, którzy odeszli po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu. Do tej listy dodać można także Damiana Brończyka, który latem został wypożyczony, ale jeszcze w tym roku powrócił do zespołu i wiosną ponownie założy koszulkę biało-niebieskich.
Z kolei, jeżeli chodzi o wychowanków, którzy w 2017 roku zaliczyli debiuty w piłce seniorskiej to jest ich trzech: Natan Zniszczol, Jakub Rusznica i Damian Łozowicz. Natomiast Mateusz Kaczmarek i Dawid Pieszak mimo, iż debiuty w pierwszej drużynie mieli już za sobą, po raz pierwszy pojawili się na boiskach IV-ligowych. Na jakikolwiek debiut nadal czekają zgłoszeni do szerokiej kadry: Kacper Śmigielski, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk i Kamil Stawicki. 

Z jak Zaleski Arkadiusz
Wraz z końcem roku zakończył swoją 25-letnią pracę trenerską. Dla Arkadiusza Zaleskiego był to udany okres dwunastomiesięczny. Ten doświadczony szkoleniowiec w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu po raz pierwszy prowadził czwartoligową Unię jako trener tymczasowy. Biało-niebiescy wygrali na wyjeździe 1:0 z Legią Chełmża. Wówczas po raz pierwszy z wysokości trybun, janikowską drużynę obserwował trener Adam Topolski. Udany rok, Arkadiusz Zaleski przypieczętował sukcesem z młodzikami w postaci awansu do III ligi K-PZPN.

Ż jak Żurawski Filip
Filip Żurawski został zawodnikiem Unii przed sezonem 2017/2018 przychodząc ze Zdroju Ciechocinek. Zawodnik ten jesienią rozegrał czternaście meczów ligowych. Początkowo występował na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy, jednak zdecydowanie lepiej radził sobie jako defensywny pomocnik.


 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
2018-11-24, 12:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe 1:1 Polonia Bydgoszcz
Pogoń Mogilno 2:1 Włocłavia Włocławek
Unia Gniewkowo 1:0 BKS Bydgoszcz
Lech Rypin 1:2 Kujawiak Kowal
Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 Cuiavia Inowrocław
Sparta Brodnica 1:3 Legia Chełmża
Notecianka Pakość 1:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Pomorzanin Toruń 5:0 Unia Solec Kujawski

Statystyki drużyny