Trwa drugi tydzień przygotowań

• autor: Redakcja, 2018-01-24 21:25

Przygotowania trwają…

Trwa drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem trenera Roberta Bednarka. Ze względu na zimową aurę, jaka panowała w ostatnim czasie, zespół Unii korzystał tylko z hali oraz siłowni. Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku, biało-niebiescy wyszli na powietrze, a jednostkę treningową odbyli na boisku „Orlik 2012”. Warto też dodać, że w poniedziałek do zespołu dołączył nowy zawodnik - bramkarz, który przez najbliższy czas, będzie sprawdzany pod kątem gry w naszym Klubie. Pojawiła się także szansa na szybszy powrót do gry Mikołaja Plewy.

Od poniedziałku testy w piątoligowej Noteci Łabiszyn rozpoczął Jakub Frąckowiak. W związku z tym trwają poszukiwania nowego bramkarza. Z Unią trenuje wypożyczony do Zootechnika Kołuda Wielka - Nataniel Wikarski, a ponadto w poniedziałek do Janikowa przyjechał golkiper, który w najbliższym czasie będzie poddany testom. Trener Robert Bednarek ma sprawdzić go podczas najbliższych sparingów, po czym podjęta zostanie decyzja odnośnie jego przyszłości. W chwili obecnej jego dane trzymane są w tajemnicy. W obwodzie jest jeszcze Kacper Śmigielski, który póki co nie wznowił treningów.

Oprócz Frąckowiaka i Śmigielskiego przygotowań nie wznowili kontuzjowani: Tomasz Gilas, a także Mikołaj Plewa. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Plewa ma przejść operację więzadeł krzyżowych, a jego powrót na boisko wiosną będzie nierealny. Pojawiła się jednak możliwość leczenia urazu nową technologią, która pozwoli na szybką regenerację mięśnia, dzięki czemu wznowienie treningów będzie możliwe w ciągu kilkunastu dni. Technologia ta jest jednak kosztowna, dlatego też Klub w najbliższym czasie będzie prowadził licytację gadżetów i koszulek piłkarskich, w celu zebrania pieniędzy na zabiegi dla Mikołaja.

Drugi tydzień przygotowań, janikowianie zakończą pierwszym sparingiem. Rywalem podopiecznych Bednarka będzie czwartoligowiec z Wielkopolski - Warta Międzychód. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (27.01.2018) o godzinie 13:00 w Wągrowcu.