ogółem: 4 389 565

Sparing: Nielba Wągrowiec - Unia 3:1

• autor: Redakcja, 2018-02-03 19:08

Pierwsza sparingowa porażka

W trzecim tegorocznym sparingu, Unia przegrała na wyjeździe z czwartoligową Nielbą Wągrowiec 1:3 (0:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jakub Kubiński, Rafał Leśniewski i Adam Urbański, z kolei dla janikowian honorowe trafienie zanotował Dariusz Lewandowski. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Roberta Bednarka w zimowym okresie przygotowawczym.

NIELBA WĄGROWIEC - UNIA JANIKOWO 3:1 (1:0)

1:0 - 41’ Jakub Kubiński
2:0 - 49’ Rafał Leśniewski
3:0 - 73’ Adam Urbański
3:1 - 75’ Dariusz Lewandowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski (60’ 93. Nataniel Wikarski) - 6. Natan Zniszczol, 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 7. Radosław Kanik - 11. Marcin Zaleski, 19. Ruslan Kovtok  (58’ 21. Dariusz Lewandowski) - 16. Damian Lewandowski (46’ 15. Kamil Stawicki), 23. Przemysław Kędziora, 4. Dawid Pieszak (57’ 22. Filip Gałązka; 62’ 24. Mateusz Kaczmarek) - 21. Dariusz Lewandowski (46’ 10. Dominik Jelonek).

Rezerwowi - nie zagrali: 3. Jakub Rusznica.

Nielba: 7 celnych, 9 niecelnych
Unia: 7 celnych, 3 niecelne

Kliknij na "więcej".

Po pięciu minutach gry i prostopadłym podaniu napastnik Nielby wychodząc na czystą pozycję oddał strzał sprzed szesnastu metrów, ale na posterunku był Robert Tomaszewski. W 10.minucie Damian Lewandowski opanował podanie od Jakuba Losika tuż przy linii końcowej, po czym mijając obrońcę wszedł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Dziesięć minut później dośrodkowanie Marcina Zaleskiego z rzutu wolnego z pola karnego wybił obrońca, a strzał Dawida Pieszaka okazał się znacznie niecelny. W 30.minucie płaskie uderzenie zza szesnastki obronił Tomaszewski. Kolejnie, wrzutkę z wolnego Zaleskiego głową wykończył pełniący obowiązki kapitana drużyny - Dariusz Lewandowski. Bramkarz Nielby koniuszkami palców zdołał ściągnąć piłkę spod poprzeczki. W 39.minucie stuprocentową okazję zmarnowali gospodarze, po tym jak jeden z napastników opanował futbolówkę w polu karnym i będąc tuż przed Tomaszewskim oddał strzał w boczną siatkę. Minutę później kąśliwy strzał z około dwudziestu metrów zmierzający tuż przy słupku poza boisko sparował bramkarz Unii. Drużyna z Wągrowca dzięki temu wykonywała rzut rożny…

w 41.minucie, kiedy to po odchodzącym dośrodkowaniu nadbiegający Jakub Kubiński oddał silny strzał głową zmierzający w światło bramki. Futbolówka trąciła jeszcze o stojącego na linii bramkowej Ruslana Kovtoka i wpadła do bramki - 1:0.

Sześćdziesiąt sekund potem strzał Damiana Lewandowskiego z rzutu wolnego był niecelny. W doliczonym czasie gry akcję przeprowadzili piłkarze Nielby. Jeden z jej zawodników wyszedł sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu i umieścił piłkę w bramce, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy na indywidualną akcję zdecydował się Dominik Jelonek, który minął obrońcę i wszedł w pole karne, ale jego strzał obronił golkiper. W 47.minuice uderzenie zawodnika Nielby zostało zablokowane, po czym dośrodkowanie z rzutu rożnego wybili obrońcy Unii. Gospodarze, mimo to przechwycili futbolówkę przeprowadzając kolejną akcję zakończoną strzałem z dystansu obronionym przez Tomaszewskiego.

W 49.minucie po dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu rożnego, Nielba przeprowadziła błyskawiczną kontrę. Radosław Kanik nieczysto trafił w piłkę, po czym został wyprzedzony przez napastnika, który wyszedł na czystą pozycję, następnie wchodząc w szesnastkę wystawił piłkę Rafałowi Leśniewskiemu, a ten bez problemów umieścił ją w pustej bramce - 2:0.

W 56.minucie Kovtok zgrał futbolówkę przed pole karne Natanowi Zniszczolowi. Grający w drugiej połowie, jako defensywny pomocnik - Zniszczol silnie uderzył, ale na posterunku był bramkarz. Następnie Nielbiści oddali serię pięciu strzałów, które zostały zablokowane przez obrońców Unii. W międzyczasie, w 62.minucie, z powodu kontuzji boisko, po kilku minutach gry opuścił Filip Gałązka.

W 73.minucie piłkę otrzymał osamotniony Adam Urbański, który oddał strzał pod poprzeczkę z okolic narożnika pola karnego. Futbolówki nie zdołał sięgnąć Nataniel Wikarski, po czym zatrzepotała ona w siatce - 3:0.

W 75.minucie Oleksandr Lytviak posłał długie podanie z własnej połowy w kierunku Dariusza Lewandowskiego, który głową uprzedził wychodzącego bramkarza i będąc tuż przed pustą bramką oddał celny strzał - 3:1.

Następnie strzał Leśniewskiego w polu karnym został zablokowany. W 79.minucie Zaleski dośrodkował w pole karne, gdzie strzał głową Losika złapał bramkarz. Na dziesięć minut przed końcem, Unici przeprowadzili składną akcję, w efekcie czego Przemysław Kędziora wszedł w szesnastkę i zdołał oddać strzał, który na korner sparował golkiper. Z rzutu rożnego zacentrował Zaleski, a uderzenie głową Lewandowskiego było zbyt wysokie. W ostatniej akcji wartej odnotowania, zawodnik Nielby z dystansu uderzył nad poprzeczką.

______________________________________________________________________________
Dzisiejszym sparingiem testy w naszym Klubie zakończył Ruslan Kovtok. Niespełna 21-letni środkowy pomocnik grający ostatnio w Pogoni Lwów nie znalazł uznania w oczach trenera Roberta Bednarka.

Nieobecni: Krzysztof Wiśniewski, Damian Brończyk, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Dawid Deresiewicz (choroba), Jakub Frąckowiak (grał 90 minut w wygranym 9:0 sparingu Noteci Łabiszyn), Damian Łozowicz, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk (grali w sparingu juniorów), Kacper Śmigielski (nie wznowił treningów), Martin Nowicki (zakończył testy).