ogółem: 4 392 505

Sparing: Unia Solec Kujawski - Unia 2:1

• autor: Redakcja, 2018-02-13 23:59

Porażka z trzecioligowcem

W Bydgoszczy, w swoim szóstym zimowym sparingu, Unia przegrała z trzecioligową Unią Solec Kujawski 1:2 (0:0). Wynik meczu w 56.minucie golem z rzutu karnego otworzył Piotr Kaczkowski. Następnie w 66.minucie wyrównującą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dariusz Lewandowski. Na trzynaście minut przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Krystian Born.

UNIA SOLEC KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 2:1 (0:0)

1:0 - 56’ Piotr Kaczkowski (rzut karny)
 1:1 - 66’ Dariusz Lewandowski
2:1 - 77’ Krystian Born

UNIA JANIKOWO: 1. Robert Tomaszewski (46’ 31. Nataniel Wikarski) - 15. Kamil Stawicki (46’ 3. Jakub Rusznica), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 24. Mateusz Kaczmarek (46’ 16. Damian Lewandowski) - 11. Marcin Zaleski, 19. Martin Romanek - 9. Radosław Kanik, 7. Dawid Deresiewicz (46’ 6. Natan Zniszczol), 4. Dawid Pieszak (60’ 21. Dariusz Lewandowski) - 21. Dariusz Lewandowski (46’ 10. Dominik Jelonek).

W I połowie kapitanem w drużynie Unii był Dawid Deresiewicz, a w II połowie Dominik Jelonek.

Unia Solec Kujawski:
4 celne, 3 niecelne
Unia Janikowo: 3 celne, 3 niecelne

Kliknij na "więcej".

W 2.minucie dośrodkowanie z lewej strony, przewrotką wykończył jeden z trzecioligowców, ale dobrze ustawiony był Robert Tomaszewski. Po kwadransie gry, Oleksandr Lytviak posłał długie podanie za plecy obrońcy w kierunku Dariusza Lewandowskiego, który wszedł w pole karne, ale uderzył zbyt lekko i niecelnie z ostrego kąta. Mimo to, bramkarz przeciwników miał problemy z opanowaniem futbolówki. W 20.minucie Mateusz Skibiński obronił strzał Dawida Pieszaka zza szesnastki. Pięć minut później, po centrze w pole karne, zawodnik rywali chybił z ostrego kąta. W 28.minucie składną akcję przeprowadzili trzecioligowcy, po której strzał piętą z bliskiej odległości obronił Tomaszewski. Dziesięć minut potem Lewandowski uruchomił Radosława Kanika, który popędził w kierunku pole karnego, lecz został sfaulowany na siedemnastym metrze. Do rzutu wolnego podszedł Marcin Zaleski, ale kopnął piłkę zbyt lekko i bez problemu interweniował Skibiński. W 42.minucie uderzenie rywali zza pola karnego było niecelne. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po centrze Kanika z rzutu rożnego piłkę przed szesnastkę wybili obrońcy, a strzał Pieszaka był zbyt wysoki.

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy janikowianie przeprowadzili składną akcję. Pieszak przerzucił piłkę z lewej strony na prawą do Damiana Lewandowskiego, który podał w pole karne w kierunku Dominika Jelonka, lecz jego strzał był niecelny.

W 53.minucie po faulu Lytviaka, Piotr Kaczkowski umieścił piłkę w bramce płaskim uderzeniem z rzutu karnego. Nataniel Wikarski wyczuł intencje strzelającego, ale nie sięgnął piłki - 1:0.

W 66.minucie Martin Romanek prostopadłym podaniem obsłużył Dariusza Lewandowskiego, który przyjął piłkę w polu karnym i ze spokojem płaskim strzałem przy słupku zdobył wyrównującego gola - 1:1.

W 77.minucie po prostopadłym podaniu, Krystian Born wykorzystał lukę w obronie janikowian i wyszedł sam na sam z Wikarskim, po czym wbiegł w pole karne i posłał piłkę w kierunku dalszego słupka - 2:1.

W międzyczasie, jeszcze przed wyrównującą bramką dla biało-niebieskich, zawodnik Unii Solec Kujawski trafił z dystansu w boczną siatkę. Oprócz tego nie miały miejsce żadne inne akcje warte odnotowania.

Nieobecni: Krzysztof Wiśniewski, Przemysław Kędziora (trening indywidualny), Damian Brończyk, Filip Gałązka, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Damian Łozowicz (przebywa za granicą), Jakub Frąckowiak (w trakcie załatwiania transferu do Noteci Łabiszyn).