ogółem: 4 363 033

Sparingpartner: Lubuszanin Trzcianka

• autor: Redakcja, 2018-02-16 21:10

Sparing z Lubuszaninem

W sobotę, 17.lutego 2018 roku (sobota) na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu, Unia rozegra siódmy mecz kontrolny tej zimy. Tym razem sparingpartnerem podopiecznych trenera Roberta Bednarka będzie czwartoligowy Lubuszanin Trzcianka. Początek sparingu o godzinie 13:00. Warto dodać, że ostatni raz Unia Janikowo spotkała się z Lubuszaninem 19.listopada 2011 roku w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Wówczas w Trzciance gospodarze wygrali 3:1.

- Puchar Polski - OZPN Piła - 5 razy - 1978/79, 1981/82, 1986/87, 2008/09, 2010/11

W tym roku minie osiem lat, kiedy to Unia ostatni raz rywalizowała z Lubuszaninem w rozgrywkach ligowych. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 janikowianie wraz z drużyną z Trzcianki grali w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Po spadku Unii, Lubuszanin jeszcze przez rok występował na tym poziomie rozgrywkowym. Następnie również został zdegradowany. Obecny sezon jest piątym, odkąd jutrzejszy rywal biało-niebieskich gra w północnej grupie wielkopolskiej IV ligi.

W poprzednim sezonie Lubuszanin był bliski powrotu do III ligi. W północnej grupie wielkopolskich czwartoligowców zajął bowiem pierwsze miejsce. Nie dało ono bezpośredniego awansu, tylko oznaczało barażowy dwumecz. Rywalem zespołu z Trzcianki była Centra Ostrów Wielkopolski, czyli lider drugiej grupy wielkopolskiej IV ligi. Lubuszanin na wyjeździe bezbramkowo zremisował, a w rewanżu na własnym boisku doznał porażki 1:2 i ostatecznie przegrał bitwę o awans.

Po rundzie jesiennej obecnego sezonu Lubuszanin jest na szóstym miejscu w IV lidze. Ma 26 punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw, dwa remisy i siedem porażek. 43-25, to aktualny stosunek bramkowy zawodników z Trzcianki. Trenerem Lubuszanina jest Jarosław Feciuch.

Już na wstępie wspomnieliśmy o ostatnim meczu pomiędzy Unią, a Lubuszaninem rozegranym 19.listopada 2011 roku w Trzciance. Janikowianie prowadzeni przez ówczesnego trenera Artura Polehojko, który obecnie jest dyrektorem sportowym przegrali 1:3. Honorowe trafienie dla Unii z rzutu karnego zdobył Michał Chmielecki. Natomiast gole dla gospodarzy strzelili: Paweł Wicher, Paweł Nawrocki i Radosław Wącisz z rzutu wolnego. Czterech zawodników z obecnej kadry Unii doskonale pamięta mecz sprzed niespełna siedmiu lat. Jednym z nich jest Robert Tomaszewski. Bramkarz ten wówczas w 78.minucie został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką za faul przed polem karnym. Ponadto Przemysław Kędziora grał do 76.minuty, a Radosław Kanik od 46.minuty i został ukarany żółtą kartką. Natomiast Dawid Deresiewicz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Poprzednie mecze Unii z Lubuszaninem:
+ 17.07.2005, Lubuszanin - Unia 1:6 (Rasić 3, Krysiak, Gnegne, Bzdęga) - sparing
+ 23.10.2010, Lubuszanin - Unia 3:0 (Nawrocki, Feciuch, Wawszczak) - III liga
+ 27.05.2011, Unia - Lubuszanin 2:0 (Chmielecki, Klimek) - III liga
+ 31.08.2011, Unia - Lubuszanin 1:1 (Kanik - Oczkowski) - III liga
+ 19.11.2011, Lubuszanin - Unia 3:1 (Wicher, Nawrocki, Wącisz - Chmielecki) - III liga

RAZEM: 5 meczów: 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki: 10-8.