ogółem: 4 392 158

Sparing: Lubuszanin Trzcianka - Unia 4:1

• autor: Redakcja, 2018-02-17 18:31

Lubuszanin lepszy od Unii

W dniu dzisiejszym, 17.lutego 2018 roku w Wągrowcu, Unia przegrała z czwartoligowym Lubuszaninem Trzcianka 1:4 (1:1). Bramkę dla janikowian otwierającą wynik meczu zdobył Dominik Jelonek, z kolei gole dla wielkopolskiej drużyny strzelili: Paweł Nawrocki, Dariusz Juracki, Daniel Ratajczak oraz Dawid Zieliński z rzutu karnego. Był to siódmy tegoroczny sparing podopiecznych trenera Roberta Bednarka.

LUBUSZANIN TRZCIANKA - UNIA JANIKOWO 4:1 (1:1)

0:1 - 18’ Dominik Jelonek
1:1 - 30’ Paweł Nawrocki
2:1 - 54’ Dariusz Juracki
3:1 - 58’ Daniel Ratajczak
 4:1 - 78’ Dawid Zieliński (rzut karny)

UNIA: 31. Nataniel Wikarski - 15. Kamil Stawicki (46’ 3. Jakub Rusznica), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 9. Radosław Kanik - 6. Natan Zniszczol , 7. Dawid Deresiewicz - 16. Damian Lewandowski (46’ 19. Martin Romanek), 23. Przemysław Kędziora (70’ 16. Damian Lewandowski; 72’ 15. Kamil Stawicki), 4. Dawid Pieszak - 10. Dominik Jelonek.

Lubuszanin: 10 celnych, 8 niecelnych
Unia: 4 celne, 4 niecelne

Kliknij na "więcej".

Już po kilku minutach gry wielkopolscy czwartoligowcy sprawdzili czujność Nataniela Wikarskiego. Bramkarz Unii zdołał obronić płaski strzał zza pola karnego. W 6.minucie kolejne uderzenie z dystansu Lubuszanina było niecelne. Następnie po dośrodkowaniu z prawej strony, zawodnik rywali oddał strzał z woleja w szesnastce janikowian, a piłka minęła słupek. Po dziesięciu minutach sparingu, napastnik z Trzcianki wykończył centrę w z lewej strony, głową przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 13.minucie Wikarski obronił strzał zza pola karnego. Pierwszy kwadrans spotkania toczył się pod dyktando naszych przeciwników, lecz to Unia jako pierwsza wyszła na prowadzenie.

W 18.minucie po składnej akcji janikowian, Dawid Pieszak dośrodkował z lewej strony na pełnym biegu z pierwszej piłki tuż przed linią końcową. W polu karnym najwyżej wyskoczył Dominik Jelonek, który głową umieścił futbolówkę w bramce - 0:1.

Kolejnie przez ponad dziesięć minut z boiska wiało nudą. W 29.minucie strzał Lubuszanina po akcji całego zespołu z około siedemnastu metrów był zbyt wysoki.

W 30.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało przedłużone głową na dalszy słupek do nadbiegającego Pawła Nawrockiego, którego strzał tą samą częścią ciała zatrzepotał w siatce - 1:1.

Chwilę po wznowieniu gry Unici stworzyli sobie stuprocentową okazję, którą powinni zamienić na bramkę. Sam na sam z golkiperem Lubuszanina wyszedł Jelonek. Bramkarz rywali wychodząc przed pole bramkowe skrócił kąt, a strzał kapitana biało-niebieskich był niecelny. Następnie centro-strzał przeciwników zatrzymał się na górnej siatce bramki strzeżonej przez Wikarskiego. W 33.minucie janikowianie przeprowadzili ciekawą, dwójkową akcję wykonaną przez Dawida Deresiewicza i Przemysława Kędziorę. Po wymianie podań, ten drugi uderzył na bramkę z kilku metrów, ale strzał został zablokowany. Kolejnie, uderzenie piłkarza z Trzcianki z narożnika szesnastki obronił Wikarski. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, Pieszak z daleka przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 41.minucie Lubuszanin zmarnował wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia. Dwóch zawodników z Wielkopolski wyszło sam na sam z bramkarzem Unii, po czym jeden z nich zbyt mocną próbował wystawić piłkę swojego partnerowi z drużyny. Skutkowało to wydłużeniem akcji, która została wykończona chwilę później niecelnym strzałem z dziesięciu metrów. W 44.minucie silny strzał z dystansu oddał Deresiewicz, a bramkarz interweniował z kłopotami.

Unia ze względu na problemy kadrowe spowodowane kontuzjami i chorobami miała do dyspozycji tylko dwóch zawodników rezerwowych. Inaczej było w przypadku Lubuszanina, który w obu połowach dysponował dwiema jedenastkami. Martin Romanek w 48.minucie również oddał celny strzał z dystansu, lecz na posterunku był bramkarz.

W 54.minucie po stracie Natana Zniszczola w środku pola, szybką akcję przeprowadzili piłkarze Lubuszanina. Po płaskim podaniu w pole karne z prawej strony, jeden z zawodników piętą zagrał w kierunku Dariusza Jurackiego, który oddał celny strzał w kierunku dalszego słupka - 2:1.

W 58.minucie było już 3:1. Tym razem dośrodkowanie w kierunku bramki przed siebie odbił Wikarski, a Daniel Ratajczak z bliska podwyższył prowadzenie Lubuszanina.

Następnie przez kilkanaście minut na boisku nie było akcji wartych odnotowania. Dopiero w 71.minucie Damian Lewandowski oddał strzał zza pola karnego, którego został zablokowany przez obrońcę. Sześćdziesiąt sekund później z dystansu w słupek podtrzymujący siatkę trafił Pieszak. Na kwadrans prze końcem po rzucie rożnym niecelnie główkował zawodnik Lubuszanina. W 77.minucie po podaniu w pole karne płaski strzał zatrzymał Wikarski.

W 78.minucie po długim podaniu za plecy, Oleksandr Lytviak delikatnie przytrzymał w polu karnym zawodnika z Trzcianki, wskutek czego arbiter podyktował rzut karny, którego strzałem w okienku wykorzystał Dawid Zieliński. Bramkarz Unii rzucił się w przeciwną stronę - 4:1.

Na pięć minut przez ostatnim gwizdkiem sędziego, po podaniu wzdłuż bramki intuicyjny strzał z bliska obronił Wikarski. W 87.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, niecelnie zamknął zawodnik rywali, który główkował obok słupka. Następnie bramkarz Unii wykonując rzut bramkowy podał na dwudziesty metr napastnikowi Lubuszanina. Piłkarz przeciwników wyszedł z Wikarskim sam na sam, ale jego strzał został obroniony.

Nieobecni: Robert Tomaszewski, Filip Gałązka, Mateusz Kaczmarek (choroby); Damian Brończyk, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje); Krzysztof Wiśniewski (trening indywidualny); Marcin Zaleski, Dariusz Lewandowski, Damian Łozowicz (praca); Jakub Frąckowiak (zagrał 90 minut w sparingu Noteci Łabiszyn z Chemikiem Bydgoszcz 0:5).