KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 72, wczoraj: 1904
ogółem: 2 352 292

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Sparing z Gopłem odwołany

  • autor: Redakcja, 2018-02-21 23:11

Zmiany w planie przygotowań

Trener Robert Bednarek dokonał zmian na ostatniej prostej zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Są one głównie spowodowane kontuzjami oraz chorobami, które w przeciągu minionych tygodni nie opuszczają pierwszej drużyny Unii. W związku z powyższym odwołany został sobotni sparing z Gopłem Kruszwica. W zamian za to, janikowianie najprawdopodobniej zagrają w środku przyszłego tygodnia dodatkowy test-mecz. Okres przygotowawczy zakończą 3.marca spotkaniem kontrolnym z Victorią Września. Ze względu na prognozowane ujemne temperatury powietrza pojawiły się wątpliwości, czy ostatni zimowy sprawdzian zostanie rozegrany w Janikowie. W rozszerzeniu newsa można także dowiedzieć się o raporcie zdrowotnym, a także decyzjach kadrowych.

Kliknij na „więcej”.

Kontuzjowani wracają do treningów
Wraz z początkiem tygodnia do treningów wróciło dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest Krzysztof Wiśniewski, a drugim Mikołaj Plewa. Kolejnym pozytywem jest fakt, iż w środę indywidualnie trenował Damian Brończyk. Z pewnością są to dobre wiadomości, gdyż piłkarze ci są ważnymi ogniwami w kadrze trenera Roberta Bednarka. - Wspólnie z trenerem doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie odwołać sobotni sparing. Kilku piłkarzy dopiero, co wznowiło treningi po dłuższej przerwie, a nie ma sensu grać sparingu tylko po to, aby się odbył. Zawodnicy wyjątkowo więc będą mieli wolny weekend, a w przyszłym tygodniu drużyna zagra dwa mecze kontrolne - powiedział prezes Klubu - Eryk Woźniak. Warto też wspomnieć, że ponadto niektórzy gracze narzekali bądź wciąż narzekają na panującą grypę. Ostatnio z chorobą walczył Robert Tomaszewski, a w dalszym ciągu silnie przeziębiony jest Mateusz Kaczmarek. Kończąc raport zdrowotny należy dodać, że wciąż kontuzjowany jest Tomasz Gilas. Niestety wciąż nieznana jest data jego powrotu na boisko.

Transfery w trakcie załatwiania
W trakcie załatwiania są transfery do Unii dwóch zawodników. Mowa tutaj o Oleksandrze Lytviaku z ukraińskiego Lubotina oraz Martinie Romanku z juniorskiego Chemika Bydgoszcz. - Pozyskanie obu zawodników jest w trakcie załatwiania i wkrótce powinny zostać dopięte wszelkie formalności - kontynuuje Woźniak. Z kolei, jeżeli chodzi o transfery z klubu, to bliski przejścia do Noteci Łabiszyn jest Jakub Frąckowiak. Bramkarz ten wczoraj rozegrał kolejny sparing w barwach piątoligowca, który przegrał z Polonią Bydgoszcz 1:2.

Filip Gałązka trenuje z juniorami
Filip Gałązka ponownie został włączony do kadry juniorów starszych. Pomocnik ten w latach 2016-2017 w pierwszym zespole Unii rozegrał trzy mecze ligowe i jeden pucharowy. Po raz kolejny do kadry czwartoligowców został włączony w trakcie trwania rundy jesiennej obecnego sezonu. Oznaczony był numerem 22 na koszulce, jednak za kadencji trenera Adama Topolskiego ani razu nie pojawił się na boisku. Filip rozegrał kilka sparingów tej zimy pod okiem trenera Bednarka. Aktualnie jest po kontuzji oraz chorobie. Ponadto ze względu na kłopoty kadrowe juniorskiej drużyny, w chwili obecnie on, jak i przeniesieni wcześniej - Damian Jankowski i Wiktor Nowaczyk będą brać udział w treningach juniorów starszych prowadzonych przez trenera Michała Orlika. Mimo to, nadal będą monitorowani przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.


 

Najbliższe spotkanie

Elana Toruń CLJUNIA JANIKOWO
mecz towarzyski
Elana Toruń CLJ   UNIA JANIKOWO
2019-01-19, 12:30:00

Toruń

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
2018-11-24, 12:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe 1:1 Polonia Bydgoszcz
Pogoń Mogilno 2:1 Włocłavia Włocławek
Unia Gniewkowo 1:0 BKS Bydgoszcz
Lech Rypin 1:2 Kujawiak Kowal
Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 Cuiavia Inowrocław
Sparta Brodnica 1:3 Legia Chełmża
Notecianka Pakość 1:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Pomorzanin Toruń 5:0 Unia Solec Kujawski

Statystyki drużyny