dzisiaj: 1686, wczoraj: 2069

Sparing: Unia - Zjednoczeni Trzemeszno 0:1

• autor: Redakcja, 2018-02-27 23:42

Trzecia porażka z rzędu

Trzecią sparingową porażkę z rzędu ponieśli dzisiaj podopieczni trenera Roberta Bednarka. W meczu kontrolnym rozgrywanym w Barcinie, Unia uległa piątoligowym Zjednoczonym Trzemeszno 0:1 (0:0). Jedyną bramkę dla wielkopolskiej drużyny zdobył Kamil Wysocki, który w 85.minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Krzysztofa Wiśniewskiego. Warto dodać, że przez ostatnie dwadzieścia minut, nasi rywale grali w dziesięciu ze względu na kontuzję bramkarza, którego między słupkami zastąpił zawodnik z pola. Mimo, iż janikowianie mieli więcej okazji strzeleckich, zwycięsko z towarzyskiego starcia wyszli nasi rywale, którzy zrewanżowali się nam za porażkę 0:4 sprzed niemalże dwóch tygodni.

UNIA JANIKOWO - ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO 0:1 (0:0)

0:1 - 85’ Kamil Wysocki (rzut karny)

UNIA: 1. Robert Tomaszewski (61’ 31. Nataniel Wikarski) - 9. Radosław Kanik (61’ 15. Kamil Stawicki), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 17. Mateusz Poczwardowski - 6. Natan Zniszczol (61’ 3. Jakub Rusznica), 11. Marcin Zaleski (61’ 5. Krzysztof Wiśniewski) - 16. Damian Lewandowski (61’ 21. Dariusz Lewandowski), 7. Przemysław Kędziora (46’ 19. Martin Romanek), 22. Dawid Bocian (61’ 24. Mateusz Kaczmarek) - 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowy - nie zagrał: 8. Damian Brończyk.

Unia: 8 celnych, 4 niecelne
Zjednoczeni: 3 celne, 2 niecelne

Kliknij na "więcej".

Po stu dwudziestu sekundach od rozpoczęcia meczu, okazję strzelecką zmarnowali zawodnicy Zjednoczonych. Uderzenie z pierwszej piłki z okolic narożnika szesnastki było niecelne. W 7.minucie po indywidualnej akcji, futbolówkę przed polem karnym rywali stracił Dawid Bocian, który natychmiast odzyskał piłkę i mając przed sobą tylko bramkarza oddał zbyt lekki strzał niesprawiający kłopotów golkiperowi. Po kwadransie gry, uderzenie wielkopolskiej drużyny po składnej akcji, z około dwunastu metrów było niecelne. W 16.minucie rozpędzony z piłką Przemysław Kędziora został sfaulowany, a z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów minimalnie chybił Dominik Jelonek. Następnie, w 22.minucie przed bramkarzem znalazł się Oleksandr Lytviak. Po jego strzale, golkiper trzemesznian zdołał odbić futbolówkę nogami, dzięki czemu uchronił swój zespół od utraty bramki. W pierwszej połowie nie było już żadnych akcji wartych odnotowania.

W 51.minucie strzał Jelonka w polu karnym poza boisko sparował bramkarz Zjednoczonych. Kolejnie, kapitan Unii wystawił piłkę z rzutu wolnego Mateuszowi Poczwardowskiemu, którego silny strzał przeszedł nad poprzeczką. W 55.minucie niecelnie z dalszej odległości przymierzył Martin Romanek. Osiem minut później, Jelonek znalazł się z piłką w polu karnym, jednak jego strzał zatrzymał bramkarz. W 65.minucie uderzenie z dystansu obronił Nataniel Wikarski. Trzy minuty później golkiper Unii wypiąstkował piłkę zmierzającą w kierunku bramki po silnym centro-strzale. Jedna z najładniejszych akcji janikowian miała miejsce w 70.minucie, kiedy to Romanek posłał podanie na lewą stronę do nadbiegającego Poczwardowskiego, który z pierwszej piłki zagrał wzdłuż pola bramkowego, a strzał Dariusza Lewandowskiego ofiarnie obronił Szymon Menz odbijając futbolówkę poza linię końcową. W tej akcji ucierpiał bramkarz, wskutek czego Zjednoczeni zmuszeni byli do kontynuowania gry w dziesięciu, a między słupkami stanął zawodnik z pola, który w kolejnych akcjach obronił strzały z dystansu - jednokrotnie Jelonka i dwukrotnie Poczwardowskiego.

W 85.minucie po faulu Krzysztofa Wiśniewskiego na piętnastym metrze, sędzia podyktował rzut karny dla Zjednoczonych, który na bramkę zamienił Kamil Wysocki - 0:1.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Poczwardowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a strzał Jelonka z pierwszej piłki był niecelny.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Dawid Pieszak (choroba), Damian Łozowicz (poza kadrą).

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO