KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 2577, wczoraj: 2784
ogółem: 2 220 184

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Rozmowa z Dawidem Pieszakiem

  • autor: Redakcja, 2018-02-28 22:53

Okres zimowy jest bardzo ciężki

W pierwszej drużynie debiutował w rozgrywkach A-klasy w 2015 roku. Jednak na stałe do seniorskiego zespołu Unii został włączony przed obecnym sezonem, czyli po skończeniu wieku juniora starszego. Rundę jesienną zaczynał na ławce rezerwowych, ale w ostatnich pięciu meczach grał w wyjściowej jedenastce i pokazał się z dobrej strony. Z pewnością ma spore umiejętności i wiosną może należeć do podstawowych zawodników w talii trenera Roberta Bednarka. W tym roku skończy dwadzieścia lat. Jest piłkarzem o statusie młodzieżowca. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Dawidem Pieszakiem.

Kliknij na „więcej”.

Pamiętasz swoje początki gry w piłkę nożną?

- Do Unii przyszedłem przed sezonem 2006/2007. Moim pierwszym trenerem był Świętej Pamięci Zbigniew Bakalarski. Okres uważam za bardzo udany i miło go wspominam. Poznałem wielu znajomych, z którymi do dzisiaj się świetnie dogaduje.

W pierwszej drużynie zadebiutowałeś w meczu A-klasy w 2015 roku mając siedemnaście lat. Jak wspominasz swój debiut?

- W ten dzień grałem dwa mecze. Najpierw pierwszy w Bydgoszczy z tamtejszym BKS-em - całą pierwszą połowę. Natomiast później musiałem jechać na mecz do seniorów. Fajne przeżycie i niesamowite było to, że mogłem zobaczyć piłkę seniorską bliżej. Było to w Jeziorach Wielkich i dobrze się czułem na boisku wtedy. Wygraliśmy 8:0, a ja wszedłem w drugiej połowie razem z Mariuszem Szablewskim, który również debiutował.

Czym różni się twoim zdaniem piłka seniorska od piłki młodzieżowej?

- W drużynach młodzieżowych bywa naprawdę słaba frekwencja na treningach. Często nie można było zrobić „normalnego” treningu przez mała liczbę osób. W seniorach jest inaczej. Lepsza liczba i większa rywalizacja na pozycjach. Tego mi właśnie brakowało w juniorach - rywalizacji. W juniorach często zdarzało się jechać na mecz gołą jedenastką. Oznaczało to, że każdy musi grać pełne dziewięćdziesiąt minut i te siły trzeba było rozłożyć na cale spotkanie. W seniorach takie coś nie ma miejsca, wszystko jest kontrolowane. I oczywiście doping janikowskich kibiców, który pomaga w ciężkich chwilach w meczu - to kolejna rzecz, której nie ma w piłce młodzieżowej.

Latem poprzedniego roku skończyłeś wiek juniora i na stałe zostałeś włączony do kadry pierwszego zespołu. Na początku rundy byłeś rezerwowym, jednak pod koniec jesieni należałeś do podstawowych zawodników. Jak oceniasz rundę jesienną w swoim wykonaniu?

- W pierwszym meczu z Liderem Włocławek pokazałem się ze złej strony i trener mnie zmienił. Później miałem problemy, aby dostać się nawet do osiemnastki meczowej. Z Polonią Bydgoszcz, trener wystawił mnie na lewym skrzydle, gdzie grało mi się bardzo dobrze i było to widać na boisku. Pod koniec rundy, moim zdaniem wyglądałem dobrze na boisku.

Jak podsumujesz dobiegający końca zimowy okres przygotowawczy pod okiem nowego trenera Roberta Bednarka?

- Okres zimowy jest bardzo ciężki, ale właśnie od tego jest, aby naładować akumulatory na wiosnę. Nasza gra w sparingach wygląda naprawdę lepiej niż gra jesienią. Wynik meczu to nie wszystko. W rundzie wiosennej będzie na pewno lepiej. Wiosną będzie można zobaczyć drużynę, która będzie chciała grać piłką, popełniać mniej błędów i na pewno walczącą w każdym meczu o zwycięstwo.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję bardzo.


 

Najbliższe spotkanie

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO
2018-10-20, 15:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOSparta Brodnica
UNIA JANIKOWO 0:0 Sparta Brodnica
2018-10-13, 15:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12
Notecianka Pakość - UNIA JANIKOWO

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
UNIA JANIKOWO 0:0 Sparta Brodnica
Kujawiak Kowal 1:0 Polonia Bydgoszcz
BKS Bydgoszcz 1:0 Cuiavia Inowrocław
Włocłavia Włocławek 1:0 Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe 0:2 Legia Chełmża
Pogoń Mogilno 1:4 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Unia Gniewkowo 1:2 Pomorzanin Toruń
Lech Rypin 6:1 Unia Solec Kujawski
Kujawianka Izbica Kujawska 2:2 Notecianka Pakość

Statystyki drużyny