Komunikat Zarządu KS Unia Janikowo

• autor: Redakcja, 2018-02-28 23:59

Głosem Zarządu...

Za nami miesiąc luty, a zatem pora na kolejny Komunikat Zarządu KS Unia Janikowo. W poniższym tekście będzie można przeczytać o sprawach organizacyjnych dotyczących pozyskania sponsorów, a także o sprawach kadrowych - transferach zarówno z Klubu, jak i do Klubu oraz raporcie zdrowotnym. Ponadto przypominamy o zmianach na stanowiskach trenerów w dwóch zespołach młodzieżowych - żakach i orlikach. Zarząd Klubu przypomina również o uregulowaniu składek członkowskich na rok 2018. Termin mija 9.marca (piątek).

Kliknij na "więcej".

Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne, w lutym kontynuowane był rozmowy z potencjalnymi sponsorami, dzięki czemu na początku miesiąca ogłosiliśmy, że sponsorem KS Unia Janikowo została firma JANIPOL MEBLE, natomiast w ostatnich dniach miesiąca doszliśmy do porozumienia z trzema innymi lokalnymi firmami: CLASSIC, CRYSTAL - Hotel & Restauracja oraz BROSTER. Powyższe przedsiębiorstwa dołączyły do firm AL-SPRINT i KM PROJECT razem tworząc grono przyjaciół naszego Klubu. Zarząd KS Unia Janikowo wyraża wielką radość, że w krótkim czasie udało się pozyskać sponsorów, którzy pomogą w funkcjonowaniu pierwszej drużyny. Mimo to, nie zamierzamy spoczywać na laurach i w dalszym ciągu prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które mamy nadzieję - zostaną niebawem sfinalizowane.

W miesiącu lutym, pierwszy zespół Unii rozegrał sześć sparingów, z czego pięć przegrał i jedno wygrał. Każdy ze sparingpartnerów był wymagającym rywalem. Ponadto warto dodać, że w grach kontrolnych wynik nie jest najważniejszy. Dlatego, mimo porażek w sparingach, praca trenera Roberta Bednarka idzie w dobrym kierunku i jesteśmy przekonani, że w trakcie rundy wiosennej zimowe przygotowania, jak i poczynione wzmocnienia przyniosą efekt w postaci wyniku sportowego. Przypominamy, że celem na drugą część sezonu 2017/2018 jest utrzymanie się w IV lidze na miejscu w górnej połowie tabeli.

W trakcie miesiąca zostały przeprowadzone rozmowy indywidualne z zawodnikami pierwszej drużyny i każdy z nich zadeklarował chęć dalszego reprezentowania barw naszego Klubu, dlatego też Zarząd Klubu nie krył zdziwienia, gdy nagle decyzję o odejściu podjął Dawid Deresiewicz. Sytuacja ta, jak i problemy kadrowe wynikające z kontuzji innych graczy, sprawiła, że Klub rozpoczął poszukiwania dwóch nowych zawodników, aby podnieść poziom sportowy oraz zwiększyć rywalizację w zespole. W związku z powyższym treningi z naszą drużyną rozpoczęli: Mateusz Poczwardowski i Dawid Bocian. Są to zawodnicy mający za sobą grę w II i III lidze. Jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść decyzja dotycząca ich przyszłości w Unii.

Cieszy fakt, że po poważnej kontuzji wiązadeł krzyżowych do treningów powrócił Mikołaj Plewa. Mamy nadzieję, że szereg zabiegów, który przeszedł ten zawodnik, pozwolą mu na regularną grę w rundzie wiosennej, a problemy zdrowotne będzie mógł puścić w niepamięć. Po urazie mięśniowym do pełnej sprawności wrócił natomiast Krzysztof Wiśniewski, który uczestniczył już w ostatnim sparingu ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Poprawa nastąpiła z kolei u Damiana Brończyka, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy będzie mógł pojawić się na boisku. W meczu kontrolnym ze Zjednoczonymi, początkowo miał zagrać, jednak w trakcie biegania ponownie poczuł ból w mięśniu zginacza. Mamy nadzieję, że w kolejnym, ostatnim już sparingu zarówno Plewa, jak i Brończyk pójdą śladami Wiśniewskiego i będą do dyspozycji trenera Bednarka.

Niestety, po raz pierwszy od pięciu lat w przygotowaniach do rundy wiosennej przeszkodziła nam zima, która była łagodna przez początkowe tygodnie okresu przygotowań, a zaatakowała na ostatniej prostej. W poprzednich latach ostatnie dwa tygodnie przed startem rozgrywek, bez problemów można było trenować na naturalnej nawierzchni, gdzie również odbywały się dwa ostatnie mecze kontrolne. Tym razem jest to niemożliwe, ze względu na kilkunastostopniowe mrozy. Niemniej jednak, wszystkich kibiców naszego Klubu zapraszamy w sobotę do Barcina, gdzie Unia rozegra ostatni sparing przed pucharowym meczem z Włocłavią Włocławek.

Jeżeli chodzi o drużyny młodzieżowe, w lutym z dalszego prowadzenia dwóch zespołów - żaków i młodzików zrezygnował trener Deresiewicz. W związku z powyższym Zarząd Klubu musiał dokonać zmian w obsadzie kadry szkoleniowej w Akademii KS Unia. Ze względu na fakt, iż kurs trenerski rozpoczyna Przemysław Kędziora, zdecydowaliśmy się powierzyć mu drużynę żaków. Prowadzi on ten zespół wspólnie z koordynatorem Marcinem Zaleskim. Natomiast, zespół młodzików tymczasowo objął Krzysztof Nowicki. W chwili obecnej poszukiwany jest trener do jednej z grup młodzieżowych KS Unia Janikowo.

Zarząd KS Unia Janikowo przypomina także o trwającym naborze do zespołów młodzieżowych, a także o możliwości wstąpienia do członkostwa naszego Klubu. Niemniej jednak przypominamy o uregulowaniu składki członkowskiej do dnia 9.marca 2018 roku. Składka wynosi 20 zł.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski