Okres przygotowawczy zakończony

• autor: Redakcja, 2018-03-03 21:34

Mecze o stawkę tuż, tuż…

Sparingiem z Notecią Łabiszyn, Unia Janikowo zakończyła zimowy okres przygotowawczy. Już w przyszłym tygodniu podopieczni trenera Roberta Bednarka zaczną mecze o stawkę. Na pierwszy ogień biało-niebieskich czekają dwa wyjazdy do Włocławka. Najpierw na spotkanie pucharowe z Włocłavią Włocławek, a tydzień później potyczka o punkty z Liderem Włocławek. W ostatnich dniach podjęte zostały również wszelkie decyzje kadrowe. Obecnie trwają ostateczne rozmowy mające na celu sfinalizowanie pozyskania nowych zawodników. Blisko nowych klubów jest z kolei trzech piłkarzy, którzy zimą odeszli z Unii.

Pozostają formalności
Bardzo blisko związania się z Unią jest kilku zawodników. Trwa proces pozyskania Oleksandra Lytviaka. Wczoraj do Janikowa doszedł certyfikat z ukraińskiej federacji. Na początku przyszłego tygodnia mają zostać dopięte wszelkie formalności i grający ostatnio w FC Liubotyn obrońca, powinien zostać nowym piłkarzem naszego Klubu. Dopinane są też szczegóły dotyczące półrocznego wypożyczenia z Chemika Bydgoszcz - Martina Romanka. Ustalone są również warunki między klubami dotyczące transferu Mateusza Poczwardowskiego, który ostatnio występował w Unii Solec Kujawski. Ponadto trwają rozmowy w sprawie pozyskania Dawida Bociana z Lecha Rypin. Wszystko wskazuje na to, iż do Unii z wypożyczenia powróci bramkarz Nataniel Wikarski. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku uczynił to Damian Brończyk. Wszyscy zawodnicy w przyszłym przejdą badania lekarskie.

Poznaliśmy termin derbów z Notecianką
Zarząd KS Notecianka Pakość poinformował o terminie derbów, które odbędą się w 32.kolejce. W Pakości zagramy 9.czerwca 2018 roku (sobota) o godzinie 17:00. Nie są znane jeszcze dokładne terminy meczów z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, Legią Chełmża, Spartą Brodnica i Polonią Bydgoszcz.

Byli Unici blisko nowych klubów
Trzech byłych zawodników pierwszej drużyny KS Unia Janikowo występuje obecnie w innych zespołach i najprawdopodobniej niebawem zwiąże się z nowymi klubami. Mowa tutaj o Filipie Żurawskim, Kacprze Wróblewskim oraz Dawidzie Deresiewiczu. Ten pierwszy ma wzmocnić piątoligowy Start Pruszcz, zaś drugi i trzeci chcą związać się z a-klasowcami.  Wróblewski trenuje obecnie w Goplani Inowrocław, z kolei Deresiewicz w Dębie Barcin. Popularny „Dereś” w ostatnich dwóch sparingach barcinian, trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Zdobył bowiem dwie bramki z Sokołem Damasławek (6:0) oraz jedną z Gopłem Kruszwica (3:1).

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO