Kolejne transfery sfinalizowane

• autor: Redakcja, 2018-03-08 20:54

Poczwardowski i Romanek w Unii

Nowymi zawodnikami Unii Janikowo zostali dzisiaj Mateusz Poczwardowski i Martin Romanek. Ten pierwszy jest niespełna 28-letnim lewym obrońcą, a w rundzie jesiennej występował w trzecioligowej Unii Solec Kujawski. Do naszego Klubu przeszedł na zasadzie transferu definitywnego wiążąc się z nim półtoraroczną umową. W biało-niebieskich będzie grał z numerem 23 na koszulce. Z kolei ten drugi jest 18-letnim środkowym pomocnikiem występującym ostatnio w juniorach Chemika Bydgoszcz, z którego został wypożyczony do końca obecnego sezonu. W Unii przejął numer 8 na koszulce. Mateusza i Martina witamy w KS Unia Janikowo i życzymy wielu sukcesów!

Kliknij na "więcej".

Mateusz Poczwardowski urodził się 19.czerwca 1990 roku w Mogilnie. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Jego optymalną pozycją jest lewa obrona, choć z powodzeniem może występować także jako boczny lub defensywny pomocnik. Jest wychowankiem Elany Toruń, w której w wieku osiemnastu lat zadebiutował na boiskach III ligi. W barwach macierzystego klubu ma również występy w II lidze zachodniej. Jesień 2009 roku spędził na wypożyczeniu w czwartoligowym Flisaku Złotoria. W 2010 roku rozegrał szesnaście meczów w drugoligowej Elanie. Kolejnie, przez półtora roku po raz pierwszy reprezentował barwy Unii Solec Kujawski, z którą najpierw doznał goryczy spadku do IV ligi, a później świętował awans do III ligi. Następnie, po dwóch i pół roku powrócił do Flisaka, gdzie spędził rundę jesienną sezonu 2012/2013. Przez kolejne trzy lata ponownie był zawodnikiem Elany Toruń, która wówczas brała udział w rozgrywkach odpowiednio: II, III, IV i ponownie III ligi. Wiosną 2016 roku reprezentował barwy trzecioligowej Chełminianki Chełm. W sezonie 2016/2017 był piłkarzem piątoligowej Iskry Ciechocin. Rundę jesienną obecnego sezonu spędził w Unii Solec Kujawski, w której rozegrał szesnaście meczów w III lidze (12 w wyjściowej jedenastce, 4 w pełnym wymiarze czasowym, łącznie 1073 minuty, dwie żółte kartki).

Martin Romanek na świat przyszedł 7.września 1999 roku w Człuchowie. Ma 188 centymetrów wzrostu, a waży 76 kilogramów. Jego macierzystym klubem jest MKS Debrzno. Ostatnie cztery lata spędził w zespołach młodzieżowych Chemika Bydgoszcz. Do Unii został wypożyczony do końca obecnego sezonu i to właśnie w biało-niebieskich ma zadebiutować w oficjalnym meczu w seniorskiej piłce. Młodzieżowiec ten gra na pozycji środkowego pomocnika.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO