ogółem: 2 010 873

PP: Włocłavia Włocławek - Unia 0:1 (0:0)

• autor: Redakcja, 2018-03-11 23:07

Awans po dogrywce

W pierwszym oficjalnym meczu w 2018 roku, Unia w ramach 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN wygrała na wyjeździe z piątoligową Włocłavią Włocławek 1:0. Po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach był bezbramkowy remis, co oznaczało dogrywkę. W niej, decydującego o awansie do dalszej rundy pucharowych rozgrywek, gola w 110.minucie zdobył Przemysław Kędziora. Warto dodać, że spotkanie należało do bardzo emocjonujących. Najpierw w 82.minucie z rzutu karnego nad poprzeczką uderzył Piotr Gląba, a w 96.minucie „jedenastkę” wykonywaną przez Dominika Jelonka obronił bramkarz Włocłavii. W 1/4 finału Pucharu Polski K-PZPN, Unia zagra ze zwycięzca pary Noteć Łabiszyn - Legia Chełmża.

WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK - UNIA JANIKOWO 0:1 (0:0, 0:0)

0:1 - 110’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik (118’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak , 23. Mateusz Poczwardowski - 6. Natan Zniszczol (60’ 8. Martin Romanek), 11. Marcin Zaleski - 16. Damian Lewandowski (100’ 4. Dawid Pieszak), 7. Przemysław Kędziora, 22. Dawid Bocian (74’ 24. Damian Brończyk) - 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 30. Mikołaj Plewa.

W 82’ Piotr Gląba (Włocłavia) nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył nad poprzeczką).
 W 96’ Dominik Jelonek (Unia) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Włocłavia: 7 celnych, 11 niecelnych

Unia: 8 celnych, 11 niecelnych

FOTORELACJA i VIDEO

Kliknij na „więcej”.

W 8.minucie Robert Tomaszewski obronił strzał z narożnika pola karnego, po tym jak piłka odbiła się od Jakuba Losika. Chwilę później pierwszą akcję przeprowadziła Unia. Dawid Bocian prostopadłym podaniem uruchomił Przemysława Kędziorę, który wychodząc na czystą pozycję, próbował mijać bramkarza. Golkiper zdołał odbić piłkę przed siebie, a strzał Dominika Jelonka został zablokowany.  Janikowianie musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym. Kolejnie gospodarze oddali dwa strzały z dystansu, jeden został zablokowany, a drugi był znacznie niecelny. Po kwadransie gry, Mateusz Poczwardowski dośrodkował z kornera, a strzał Losika głową zatrzymał się na bocznej siatce. W 18.minucie Tomaszewski obronił uderzenie z rzutu wolnego z okolic narożnika szesnastki. Dwie minuty później, po wrzutce z lewej strony, zawodnik Włocłavii zgrał swojemu partnerowi z drużyny, który z ponad szesnastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 24.minucie Damian Lewandowski dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie Kędziora uderzył z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka. Mimo to, że futbolówka zatrzepotała w siatce, arbiter nie uznał gola sygnalizując spalonego. Sto dwadzieścia sekund później, Losik niespodziewanie wycofał piłkę w kierunku własnej bramki, do której dopadł napastnik Włocłavii pudłując z ostrego kąta. W 34.minucie strzał gospodarzy zza pola karnego po rykoszecie od obrońcy Unii opuścił linię końcową boiska. Dziesięć minut potem, zawodnik z Włocławka fatalnie przestrzelił z dalszej odległości.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, zawodnik Włocłavii wychodząc na czystą pozycję uderzył nad bramką. W 57.minucie piątoligowy zespół stworzył stuprocentową sytuację. Po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony, napastnik gospodarzy oddał strzał z pierwszej piłki, a Tomaszewski popisał się refleksem odbijając futbolówkę na poprzeczkę. W 60.minucie centrę Radosława Kanika z prawej strony, w szesnastce wykończył Jelonek. Sędzia ponownie dopatrzył się spalonego, wskutek czego gol nie został uznany. Sześć minut później, uderzenie po ziemi z ponad dwudziestu metrów obronił Tomaszewski. W 70.minucie Jelonek będąc na prawym skrzydle, podał Kędziorze, którego strzał w polu karnym, został zablokowany i janikowianie mieli rzut rożny. Bezpośrednim uderzeniem z kornera popisać chciał się Poczwardowski, ale bramkarz zdołał wypiąstkować piłkę.

W 82.minucie po długim podaniu za plecy janikowskiej defensywny, Oleksandr Lytviak nieprzepisowo powstrzymał napastnika gospodarzy. Arbiter ukarał obrońcę Unii żółtą kartką i podyktował rzut karny, który fatalnie egzekwował Piotr Gląba uderzając silnie nad poprzeczką.

Na pięć minut przed końcem drugiej połowy, Damian Brończyk dośrodkował w pole karne, gdzie kolejno strzały Kędziory i Martina Romanka zostały zablokowane. W 87.minucie strzał zawodnika Włocłavii z rzutu wolnego był niecelny. Kolejnie, po rożnym gospodarzy i uderzeniu z pierwszej piłki z kilku metrów pewnie interweniował Tomaszewski. Następnie, Lewandowski technicznym podaniem w pole karne obsłużył Kędziorę, lecz ten uderzył zbyt lekko i golkiper nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry, piłkarz Włocłavii z dystansu trafił „Panu Bogu w okno”. Po dziewięćdziesięciu minutach był bezbramkowy remis, co oznaczało dogrywkę.

Dwie minuty po wznowieniu gry, Romanek podał Kędziorze, który uruchomił Jelonka dośrodkowaniem z lewej strony. Kapitan Unii z siedmiu metrów z pierwszej piłki uderzył nad bramką. Następnie, po zagraniu Jelonka, Kędziora wychodził sam na sam z bramkarzem, który obronił jego strzał w kierunku dalszego słupka odbijając piłkę poza boisko. W 94.minucie Kędziora po podaniu Brończyka z narożnika szesnastki uderzył niecelnie. Po chwili centro-strzał Włocłavii wyłapał Tomaszewski.

W 96.minucie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką zawodnika Włocłavii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jelonek, ale jego intencje wyczuł bramkarz, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 97.minucie silny strzał z dystansu Brończyka obronił golkiper gospodarzy, który sparował futbolówkę poza boisko. Dośrodkowanie z rożnego Poczwardowskiego wykończył Jelonek, ale jego uderzenie zostało zablokowane i Unici ponownie bili korner. Kolejna centra Poczwardowskiego został wybita przez defensora z Włocławka. Do piłki dopadł jednak Lewandowski, ale zza szesnastki trafił w obrońcę. W 99.minucie Kanik rajdem z piłką wdarł się w pole karne, gdzie Jelonek z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. Na dwie minuty przed przerwą w dogrywce, dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego, głową przed pole karne wybił jeden z obrońców, gdzie niepilnowany był Kanik, którego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 104.minucie po wrzutce z prawej strony, zawodnik Włocłavii główkował w szesnastce, ale pewnie piłkę wyłapał bramkarz Unii. W doliczonym czasie gry, Kędziora silnie uderzył z osiemnastu metrów z rzutu wolnego. Golkiper Włocłavii popisał się kapitalną interwencją ratując swój zespół przed utratą bramki.

Pierwsza połowa dogrywki również nie przyniosła goli, ale z każdą minutą widać było, iż Unia zaczyna stwarzać sobie coraz groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Na drugą odsłonę dodatkowych trzydziestu minut janikowianie wyszli bardzo zmotywowani.

W 110.minucie Kędziora otrzymał długie podanie w polu karnym od Marcina Zaleskiego, po czym mając za sobą dwóch obrońców, opanował piłkę, obrócił się i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, dzięki któremu Unia objęła prowadzenie 0:1.

Na sześć minut przed końcem dogrywki, z groźną kontrą wyszli gospodarze. Jeden z nich wychodząc na czystą pozycję oddał strzał, który w ostatniej chwili zablokował Lytviak. W 115.minucie Unici mogli podwyższyć prowadzenie. Kędziora dograł w pole karne do Dawida Pieszaka. Wprowadzony kilkanaście minut wcześniej rezerwowy, mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nad poprzeczką. Unia dowiozła zwycięstwo do końca, dzięki czemu awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski K-PZPN.

W oficjalnym meczu w barwach Unii zadebiutowali: Olsksandr Lytviak, Mateusz Poczwardowski, Dawid Bocian i Martin Romanek, dla którego był to pierwszy mecz w seniorach.

Nieobecni: Damian Łozowicz, Tomasz Gilas (kontuzje), Kamil Stawicki (choroba), Dariusz Lewandowski (sprawy prywatne).

W drugim pucharowym meczu rozgrywanym w tym samym terminie, Chemik Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Flisaka Złotoria 3:1.