Zapowiedź: Lider Włocławek - Unia

• autor: Redakcja, 2018-03-17 07:41

Kolejna niedziela we Włocławku

Drugą niedzielę z rzędu, drużyna Unii spędzi we Włocławku. Po pucharowym meczu rozgrywanym w minionym tygodniu z Włocłavią, janikowian czeka spotkanie otwierające czwartoligową rundę wiosenną z Liderem. Mecz zaplanowano na niedzielę, 18.marca 2018 roku, na godziną 12:00. Odbędzie się on na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Nie mamy nic przeciwko, aby ponownie jak przed tygodniem, podopieczni trenera Roberta Bednarka do Janikowa wracali w dobrych humorach. Przypomnijmy, że jesienią Unia uległa Liderowi 1:2. Pora więc na rewanż…

Klub Sportowy „Lider” Włocławek
Data założenia: 1.czerwca 2002
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Największy sukces: 1.miejsce w V lidze – 2016/2017

Lider Włocławek po rundzie jesiennej zajmuje ósme miejsce w czwartoligowej stawce. Podopieczni trenera Dariusza Kopczyńskiego zgromadzili 24 punkty, co oznacza, iż Unia ma tylko dwa oczka straty do niedzielnego rywala. Czerwono-biało-niebiescy, jesienią po siedem razy wygrywali i przegrywali oraz trzykrotnie zremisowali. Lider legitymuje się stosunkiem bramkowym 32-32. W przerwie zimowej, w zespole prowadzonym przez Kopczyńskiego doszło do kilku zmian kadrowych. Do najistotniejszych należy zaliczyć odejście Łukasza Grube, który związał się z Kujawiakiem Kowal. Natomiast największym wzmocnieniem Lidera być powinien z kolei Maciej Lewandowski. Zawodnik ten w rundzie jesiennej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Unii w barwach Kujawianki Izbica Kujawska.

Unici mają za sobą już jeden mecz o stawkę w tym roku, bowiem przed tygodniem wyeliminowali z rozgrywek pucharowych Włocłavię Włocławek. W ten weekend również udadzą się do Włocławka, ale na ligowe spotkanie z miejscowym Liderem. Oznacza to, że w grze o punkty zadebiutuje trener Robert Bednarek. Szansę taką będą mieli także pozyskani zimą zawodnicy, czyli: Oleksandr Lytviak, Mateusz Poczwardowski, Martin Romanek i Dawid Bocian. Warto dodać, że ten ostatni, w przeszłości grał w Liderze Włocławek, zarówno w zespole juniorskim, jak i seniorskim.

Janikowianie do rundy wiosennej przygotowywali się nie tylko poprzez treningi i sparingi, ale również poprzez szkolenie dotyczące znajomości nowych przepisów piłkarskich. Podopieczni trenera Bednarka w tym tygodniu odbyli spotkanie z sędziami: Gerardem Gólczem i Szymonem Lewandowskim. Szkolenie to było organizowane przez K-PZPN.

W rundzie jesiennej, w Janikowie, Unia przegrała z Liderem Włocławek 1:2 (0:1). Beniaminka na prowadzenie wyprowadził Tomasz Szablewski w 30.minucie. W drugiej połowie gole strzelali piłkarze, którzy zimą opuścili oba kluby. Najpierw do remisu doprowadził Dawid Deresiewicz - w 62.minucie, a później gola decydującego o zwycięstwie gości w 71.minucie zdobył Łukasz Grube.

Historia meczów Unii z Liderem:

Jesień 2015 - V liga: Unia - Lider 5:0 (Jelonek, Straszewski, Plewa, Dariusz Lewandowski, Wysocki)
Wiosna 2016 - V liga: Lider - Unia 0:2 (Łabuszyński 2)
Jesień 2017 - IV liga: Unia - Lider 1:2 (Deresiewicz - Szablewski, Grube)

Razem: 3 mecze (2 zwycięstwa, 1 porażka, 0 remisów), bramki: 8-2.

Korzystając z okazji inauguracyjnego ligowego meczu w tym roku, informujemy, iż znamy już dokładny termin spotkania wyjazdowego z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, które zostanie rozegrane w ramach 20.kolejki - w Wielką Sobotę, tj. 31.marca 2018 roku o godzinie 12:00.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO