Lider Włocławek - Unia 0:4

• autor: Redakcja, 2018-03-18 18:46

Unia rozgromiła Lidera!

W meczu inaugurującym rundę wiosennej IV ligi kujawsko-pomorskiej, który odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią we Włocławku, Unia wygrała z miejscowym Liderem 4:0 (3:0). Po jednej bramce zdobyli: Dominik Jelonek i Oleksandr Lytviak, dla którego było to premierowe trafienie w barwach naszego Klubu, a dwa gole głową dołożył Przemysław Kędziora, w tym jednego dobijając swój strzał z rzutu karnego. Po tym zwycięstwie, janikowianie awansowali na ósme miejsce w tabeli. Unici kontynuują dobrą serię z jesieni i mają już na koncie pięć meczów bez porażki.

LIDER WŁOCŁAWEK - UNIA JANIKOWO 0:4 (0:3)

0:1 - 09’ Dominik Jelonek
0:2 - 23’ Oleksandr Lytviak
0:3 - 34’ Przemysław Kędziora
0:4 - 69’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 24. Damian Brończyk  (77’ 15. Kamil Stawicki), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak , 23. Mateusz Poczwardowski - 11. Marcin Zaleski, 8. Martin Romanek - 22. Dawid Bocian, 7. Przemysław Kędziora (78’ 6. Natan Zniszczol), 4. Dawid Pieszak - 10. Dominik Jelonek (86’ 13. Damian Łozowicz).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Radosław Kanik, 21. Dariusz Lewandowski.

W 34' Przemysław Kędziora (Unia) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił; dobitka zakończona golem).

Lider: 6 celnych, 4 niecelne

Unia: 9 celnych, 3 niecelne

Już pierwsza akcja warta odnotowania przyniosła bramkę dla Unii otwierającą wynik meczu. Była 9.minuta, kiedy Przemysław Kędziora będąc w środkowej strefie, uruchomił na prawej stronie Dawida Bociana, który urwał się obrońcy i wychodząc na czystą pozycję dograł w pole karne Dominikowi Jelonkowi. Kapitan biało-niebieskich strzałem z pierwszej piłki zdobył gola - 0:1.

Kolejnie przez kilkanaście minut, Unia kontrolowała przebieg meczu niepozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Dopiero w 21.minucie Bartłomiej Grube otrzymał piłkę na trzydziestym metrze, po czym zdecydował się na silny strzał. Futbolówka z pomocą wiatru zmierzała w kierunku bramki, lecz ostatecznie trafiła w poprzeczkę.

W 23.minucie Mateusz Poczwardowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Kędziora technicznym strzałem trącił piłkę, lecz bramkarz odbił ją przed siebie, gdzie stał niepilnowany Oleksandr Lytviak, który uderzeniem z bliskiej odległości podwyższył na 0:2.

Siedem minut później, biało-niebiescy przeprowadzili składną akcję, którą niecelnym strzałem z ponad dwudziestu metrów wykończył Dawid Pieszak. W 33.minucie na czystą pozycję z piłka wychodził Dawid Bocian. Szybki skrzydłowy Unii zdecydował się mijać bramkarza, który sfaulował go w polu karnym. Arbiter bez zastanowienia podyktował „jedenastkę”.

Do rzutu karnego podszedł Kędziora, którego strzał obronił bramkarz. Najlepszy strzelec Unii zdołał jednak dopaść do piłki i głową z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Była 34.minuta i wynik 0:3.

Natychmiast po wznowieniu gry, zawodnicy Lidera przeprowadzili akcję i oddali strzał z okolic narożnika szesnastki. Na posterunku był jednak Robert Tomaszewski. W 41.minucie Jakub Losik główkował w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Poczwardowskiego. Bramkarz gospodarzy nie dał się jednak zaskoczyć. W ostatniej minucie pierwszej połowy, strzał z wolnego piłkarza Lidera był zbyt wysoki.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu do ataku ruszyli gospodarze, jednak Unici mądrze grali w defensywie, choć w dwóch sytuacjach odpowiednio w 53. i 54. minucie nasi piłkarze mieli dużo szczęście. Najpierw piłkę po strzale z bliskiej odległości z linii bramkowej wybił Poczwardowski, a później uderzenie z kilku metrów zablokował Lytviak. W 58.minucie Poczwardowski z rzutu wolnego z narożnika szesnastki uderzył minimalnie niecelnie. Kolejnie, Tomaszewski obronił strzał w polu karnym po dośrodkowaniu z tego samego stałego fragmentu gry. W 65.minucie z rzutu wolnego dośrodkował Poczwardowski, a Kędziora głową umieścił piłkę w bramce, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał gola. Chwilę później, Kędziora wychodząc na czystą pozycję uderzył zbyt lekko z szesnastu metrów, nie sprawiając kłopotów bramkarzowi Lidera.

W 69.minucie Poczwardowski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie Kędziora trącił piłkę główką ustalając wynik meczu na 0:4.

Na kwadrans przed końcem meczu, ponownie z kornera centrował Poczwardowski, a Jelonek oddał strzał przewrotką, lecz bramkarz pewnie interweniował. W 78.minucie po wrzutce z rzutu wolnego zawodnika Lidera, uderzenie głową minęło słupek bramki strzeżonej przez Tomaszewskiego. Następnie, po wyrzucie z autu, piłkarz gospodarzy będąc w polu karnym, oddał techniczny strzał, ale na posterunku był bramkarz Unii. W 81.minucie, pełniący, po zejściu z boiska Jelonka, obowiązki kapitana drużyny - Marcin Zaleski przymierzył z dalszej odległości znacznie niecelnie. Kolejnie, płaski strzał z siedemnastu metrów zatrzymał Tomaszewski. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po faulu Zaleskiego na siedemnastym metrze, uderzenie z rzutu wolnego zawodnika Lidera było niecelne.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Damian Lewandowski (choroba), Jakub Rusznica (poza kadrą).

Debiut w pierwszej drużynie w oficjalnym meczu zaliczył wychowanek Unii - Kamil Stawicki, z kolei Martin Romanek zadebiutował w seniorskich rozgrywkach ligowych. Oprócz niego, debiuty ligowe w naszym Klubie zaliczyli: Oleksandr Lytviak, Mateusz Poczwardowski i Dawid Bocian.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO