ogółem: 2 230 515

Unia - Lech Rypin 0:3

• autor: Redakcja, 2018-03-24 17:12

Lech Rypin nadal poza zasięgiem

Piłkarzom Unii kompletnie nie udał się pierwszy mecz rozgrywany w Janikowie w 2018 roku. Podopieczni trenera Roberta Bednarka przegrali z Lechem Rypin 0:3 (0:1). Dwie bramki zdobył Marek Magdziński, a jedną z rzutu karnego Piotr Buchalski. Było to pierwsze przegrane ligowe spotkanie janikowian po serii pięciu meczów bez porażki. Warto również dodać, że nie udało się przerwać rypińskiej klątwy, która trwa już od 45. lat. Biało-niebiescy nadal muszą czekać na zwycięstwo nad Lechem.

UNIA JANIKOWO - LECH RYPIN 0:3 (0:1)

0:1 - 24’ Marek Magdziński
0:2 - 57’ Marek Magdziński
0:3 - 76’ Piotr Buchalski (rzut karny)

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Kamil Stawicki (73’ 21. Dariusz Lewandowski), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 23. Mateusz Poczwardowski - 11. Marcin Zaleski, 8. Martin Romanek - 22. Dawid Bocian, 7. Przemysław Kędziora, 4. Dawid Pieszak (65’ 16. Damian Lewandowski ) - 10. Dominik Jelonek (73’ 6. Natan Zniszczol).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Radosław Kanik.

Unia: 6 celnych, 10 niecelnych

Lech: 12 celnych, 11 niecelnych

Kliknij na „więcej”.

Unia wyjątkowo grała dziś na własnym boisku w czerwonych koszulkach, granatowych spodenkach i czerwonych getrach. Goście występowali w jednolitych niebieskich strojach.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej porażki janikowian. Już po kilkudziesięciu sekundach gry, na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Poczwardowski, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Następnie, w 3.minucie dośrodkowanie wspomnianego zawodnika z rzutu wolnego, głową wykończył Dominik Jelonek, ale bramkarz popisał się kapitalną interwencją. Z dobitką pośpieszył jeszcze Martin Romanek, lecz uderzył niecelnie. W 12.minucie po strzale rywali zza szesnastki, piłka odbiła się od głowy Jakuba Losika, po czym pewnie chwycił ją Robert Tomaszewski. Po kwadransie gry, Marcin Zaleski posłał podanie przez środek boiska, które przejął zawodnik Lecha rozpoczynając groźną akcję swojego zespołu zakończoną strzałem w polu karnym. Skutecznie interweniował bramkarz Unii, dzięki czemu rypinianie mieli tylko rzut rożny. W 21.minucie uderzenie z narożnika pola karnego zostało zablokowane przez Losika.

W 24.minucie po akcji rypinian na strzał z siedemnastu metrów zdecydował się Marek Magdziński, po czym piłka rykoszetem odbiła się od Losika i zdezorientowany Tomaszewski skapitulował - 0:1.

Trzy minuty później, po dośrodkowanie z lewej strony, w szesnastce Unii, zawodnik Lecha zgrał głową lepiej ustawionemu koledze, który uderzył z kilku metrów. Pewnie interweniował jednak Tomaszewski.  Następnie goście dwukrotnie oddawali niecelne strzały z około siedemnastu metrów. W 34.minucie rypinianie powinni podwyższyć prowadzenie, ale w bramce Unii kapitalnie interweniował Tomaszewski. Golkiper biało-niebieskich  najpierw obronił strzał z pięciu metrów, a po chwili zdołał zatrzymać dobitkę! Zagrożenie to powstało po błędzie Oleksandra Lytviaka, który stracił piłkę tuż przed polem karnym. W 37.minucie dośrodkowanie Lecha z rzutu wolnego zostało zamknięte strzałem głową w kierunku okienka. Po raz kolejny skuteczną paradą popisał się Tomaszewski, wybijając piłkę poza boisko. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po centrze z rożnego, zawodnik z Rypina głową uderzył obok bramki. W 42.minucie Dawid Pieszak podał wzdłuż bramki z prawej strony, a w polu karnym uderzenie Przemysława Kędziory zostało zablokowane. Do piłki dopadł jeszcze Pieszak, lecz jego dobitka była zbyt wysoka. W doliczonym czasie gry, Lech przeprowadził jeszcze jedną groźną akcję, po czym zawodnik będący w polu karnym uderzył płasko z ostrego kąta, lecz skutecznie interweniował Tomaszewski.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, rypinianie rozegrali rzut wolny, po czym jeden z nich oddał silny strzał, który zatrzymał się na murze złożonym z zawodników Unii. W 53.minucie Poczwardowski dośrodkował z rożnego, a po zamieszaniu w polu karnym strzał Losika został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Romanek, lecz z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później, jeden z rywali urwał się obrońcom Unii i będąc przed narożnikiem pola karnego oddał strzał minimalnie niecelny.

W 57.minucie Magdziński, będąc niepilnowany, otrzymał piłkę przed narożnikiem szesnastki, po czym ze spokojem ją opanował i oddał silny strzał, po którym piłka tuż przy dalszym słupku zatrzepotała w siatce - 0:2.

Następnie po dośrodkowaniu z rożnego, strzał rywali był niecelny. W 66.minucie Poczwardowski zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, po czym uderzenie Romanka z woleja obronił golkiper, dzięki czemu janikowianie mieli kornera. Tym razem, piłkę po dośrodkowaniu Poczwardowskiego obrońcy wybili przed szesnastkę, gdzie niepilnowany był Damian Lewandowski, lecz jego strzał poza boisko sparował bramkarz. W 68.minucie wrzutkę Poczwardowskiego z kornera głową wykończył Lytviak, ale golkiper nie dał się zaskoczyć.

W 76.minucie po dośrodkowaniu rypinian z prawej strony, piłka trafiła w rękę Zaleskiego będącego w polu karnym. Arbiter Łukasza Zasada zgodnie z zasadą podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Buchalski. Piłka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka. Tomaszewski rzucił się w przeciwną stronę pozostając bez szans - 0:3.

Dwie minuty później Tomaszewski obronił groźny strzał z siedemnastu metrów, a następnie kolejne uderzenie gości zza szesnastki było niecelne. Dariusz Lewandowski zgrał piłkę Kędziorze, który wszedł w pole karne i oddał strzał wprost w bramkarza. Miało to miejsce w 79.minucie. Na dziesięć minut przed końcem, wspomniany przed chwilą Lewandowski uderzył z ponad dwudziestu metrów, lecz pewnie interweniował bramkarz. W 84.minucie rypinianie przeprowadzili kolejną groźną akcję, po której jeden z nich uderzył z pięciu metrów. Futbolówka odbiła się od jednego z Unitów, po czym przeszła nad bramką i goście egzekwowali rzut rożny. W 86.minucie uderzenie Dariusza Lewandowskiego z dystansu było niecelne. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, po dośrodkowaniu z lewej strony, strzał z woleja w polu karnym kapitalną interwencją zatrzymał Tomaszewski. Po chwili, kolejne uderzenie gości, tym razem z dystansu zostało zablokowane. W doliczonym czasie gry, Unici mogli zdobyć honorową bramkę. Najpierw podanie z lewej strony Poczwardowskiego do Kędziory, sprawiło, iż ten drugi oddał strzał z kilku metrów, ale obrońca zdołał zablokować futbolówkę, która opuściła boisko. Następnie Poczwardowski dośrodkował z rożnego, po czym uderzenie Lytviaka trafiło w zawodnika Lecha Rypin. W ostatniej akcji meczu, Losik wyrzucił piłkę z autu, a Kędziora z bliskiej odległości nieznacznie przestrzelił.

Po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem drużyny Unii był Marcin Zaleski.

Niestety po dwóch dobrych meczach we Włocławku (pucharowy i ligowy), Unia musi przełknąć gorycz porażki u siebie z Lechem Rypin. To nie był dobry dzień biało-niebieskich. Wyróżnić należy Roberta Tomaszewskiego. Bramkarz Unii wielokrotnie ratował nas przed utratą kolejnych goli.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Damian Łozowicz, Damian Brończyk (choroby).