Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Porażki juniorów i trampkarzy

• autor: Redakcja, 2018-03-27 21:56

Nieudana inauguracja juniorów i trampkarzy

W niedzielę, 25.marca wiosenne rozgrywki ligowe zainaugurowały dwie najstarsze młodzieżowe drużyny KS Unia Janikowo. Wyjazdowe mecze juniorów starszych, jak i trampkarzy zakończyły się porażkami. Pierwsi ulegli Unii Wąbrzeźno 0:2, z kolei drudzy przegrali z Lechem Rypin 1:4. Oba zespoły rozpoczęły sezon w II ligach K-PZPN w swoich kategoriach wiekowych. Juniorzy jako spadkowicz, natomiast trampkarze są beniaminkiem.

JUNIORZY STARSI: Unia Wąbrzeźno - Unia Janikowo 2:0 (1:0)

Skład Unii: Śmigielski Kacper, Gałązka Filip, Nowaczyk Wiktor, Rusznica Jakub, Karczewski Krzysztof, Wandachowicz Dawid, Jaszcz Jakub, Zniszczol Natan, Jendrzejewski Dawid, Marszał Eryk, Mendelewski Artur.

Rezerwowi: Gotowicz Sebastian, Jankowski Damian, Kowalski Emil, Stankiewicz Krzysztof, Tomaszek Michał, Pietrykowski Dawid.

Zespół prowadzony przez trenera Michała Orlika kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Jakuba Jaszcza. Ponadto po spotkaniu za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany został bramkarz janikowian - Kacper Śmigielski. Ponadto warto dodać, że w juniorach zagrało dwóch zawodników z kadry pierwszej drużyny Unii - Jakub Rusznica i Natan Zniszczol (I połowa).

TRAMPKARZE: Lech Rypin- Unia Janikowo 4:1 (3:0)
Bramka dla Unii: Jakub Jobczyk (rzut karny)

Skład Unii: Igor Giża - Jakub Polanowski, Marcin Wojciechowski, Przemysław Nowak, Jakub Kania- Jan Szczutkowski, Jakub Jobczyk- Eryk Kiedzik, Igor Olszewski, Michał Wojciechowski- Kacper Panfil.

Zagrali także: Adrian Grzegorek, Sebastian Graczyk, Klaudiusz Graczyk, Kacper Szymborski.

Podopieczni trenera Marcina Zaleskiego po pierwszej połowie przegrywali już różnicą trzech bramek. Janikowianie, dla których był to premierowy mecz w II lidze K-PZPN o wiele lepiej zaprezentowali się po przerwie, jednak nie dali rady doprowadzić do korzystnego wyniku. Honorową bramkę zdobył Jakub Jobczyk, który bramkarza gospodarzy pokonał z rzutu karnego.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno