Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Zapowiedź: Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Unia

• autor: Redakcja, 2018-03-30 16:02

Wielka Sobota w Jabłonowie Pomorskim

Wielka Sobota to dzień, w którym czuć już zbliżającą się nazajutrz Wielkanoc. Tradycyjnie jest to również termin rozgrywania ligowych kolejek. 31.marca 2018 roku, Unia pojedzie do Jabłonowa Pomorskiego na mecz z miejscowym Naprzodem, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, janikowianie wygrali 4:0.

Ludowy Klub Sportowy „Naprzód” Jabłonowo Pomorskie
Rok założenia: 1923
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy: 4. miejsce w IV lidze
Stadion Miejski w Jabłonowie Pomorskim
Adres: ul. Słoneczna
Pojemność: 835 miejsc
Boisko: 100 m / 70 m

Naprzód Jabłonowo Pomorskie rozgrywa trzeci sezon na poziomie IV ligi kujawsko-pomorskim. W obecnych rozgrywkach, podopieczni trenera Rafała Gałuszewskiego walczą o utrzymanie. Obecnie jutrzejszy rywal Unii zajmuje ostatnie - osiemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Drużyna z Jabłonowa Pomorskiego ma zatem osiem oczek straty do bezpiecznej strefy, jednak warto dodać, iż do rozegrania ma jeszcze jeden mecz zaległy. Naprzód jak dotąd wygrał trzy spotkania, jedno zremisował i czternaście przegrał. Wszystkie zwycięstwa zespół prowadzony przez Gałuszewskiego odniósł na własnym boisku. Jeżeli chodzi o stosunek bramek, to przedstawia on się następująco: 18-64. Oznacza to, że Naprzód spośród wszystkich czwartoligowców z naszego województwa ma najmniej zdobytych goli oraz najwięcej straconych. W ostatniej kolejce, Naprzód przegrał na wyjeździe ze Startem Warlubie 1:3.

Mecz z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie może być dla dwóch zawodników Unii ligowym spotkaniem jubileuszowym w barwach KS Unia Janikowo. Mowa tutaj o Robercie Tomaszewskim (obecnie 19 meczów) i Damianie Brończyku (obecnie 69 meczów).

W rundzie jesiennej w Janikowie, Unia wygrała z Naprzodem 4:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych ówczesnego trenera Adama Topolskiego zdobyli: Dominik Jelonek (rzut karny), Mikołaj Plewa i Przemysław Kędziora. Czwarty gol był samobójczym trafieniem bramkarza gości - Adama Piaseckiego.

Historia meczów Unii z Naprzodem (wszystkie w IV lidze):

JESIEŃ 2016: Naprzód - Unia 3:3
Bramki: Płochacki, Piasecki, Babul - Plewa, Zaleski, Straszewski

WIOSNA 2017: Unia - Naprzód 4:2
Bramki: Oczkowski, Losik (karny), Jelonek, Dariusz Lewandowski - Urbański, Babul

JESIEŃ 2017: Unia - Naprzód 4:0
Bramki: Jelonek (karny), Plewa, Kędziora, Piasecki (samobójcza)

RAZEM: 3 mecze (2 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek), bramki: 11-5.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno