ogółem: 2 044 690

Naprzód Jabłonowo Pomorski - Unia 2:6

• autor: Redakcja, 2018-03-31 23:05

Tradycyjne wielkosobotnie zwycięstwo

W Wielką Sobotę w ramach 20.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 6:2 (3:1). Dla podopiecznych trenera Roberta Bednarka trzy gole strzelił Przemysław Kędziora, a po jednej: Dawid Bocian, Dominik Jelonek i Dariusz Lewandowski. Z kolei bramki dla gospodarzy były autorstwa Bartosza Wilkanowskiego oraz Karola Wilamowicza. Unia nadal jest na ósmym miejscu w tabeli, natomiast Naprzód w dalszym ciągu zamyka czwartoligową stawkę. Unia po raz czwarty z rzędu odniosła ligowe zwycięstwo w przeddzień Wielkanocy.

NAPRZÓD JABŁONOWO POMORSKIE - UNIA JANIKOWO 2:6 (1:3)

2:6 - 84’ Dariusz Lewandowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 4. Dawid Pieszak  (84’ 24. Damian Brończyk), 2. Jakub Losik, 18. Oleksandr Lytviak, 23. Mateusz Poczwardowski  - 6. Natan Zniszczol, 11. Marcin Zaleski (46’ 8. Martin Romanek) - 16. Damian Lewandowski, 10. Dominik Jelonek (86’ 15. Kamil Stawicki), 22. Dawid Bocian - 7. Przemysław Kędziora (79’ 21. Dariusz Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 13. Damian Łozowicz.

Naprzód: 4 celne, 1 niecelny
Unia: 8 celnych, 12 niecelnych

Kliknij na "więcej".

Mecz rozpoczął się dla Unii niekorzystnie. Była 7.minuta, kiedy to gospodarzy przeprowadzili składną akcję. Po podaniu ze środkowej strefy będący na wolnym polu, niepilnowany - Bartosz Wilkanowski oddał płaski strzał z szesnastu metrów w kierunku dalszego słupka. Robert Tomaszewski nawet nie drgnął, a gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Po kilku minutach janikowianie mogli wyrównać. Dawid Bocian posłał górne podanie do Przemysława Kędziory, który wyprzedził obrońcę wchodząc w pole karne. Jego strzał obronił bramkarz. W 12.minucie dośrodkowanie Mateusza Poczwardowskiego z kornera przecięli obrońcy, a będący przed polem karnym Damian Lewandowski uderzył nad poprzeczką.

W 18.minucie Lewandowski posłał prostopadłe podanie po ziemi pomiędzy środkowych obrońców w kierunku Bociana. Jeden z defensorów Naprzodu odbił futbolówkę, która trafiła pod nogi adresata. Bocian wychodząc sam na sam z bramkarzem wszedł w pole karne i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania - 1:1.

Arkadiusz Kozłowski dwie minuty później uderzył niecelnie z dalszej odległości. Następnie, w 25.minucie Poczwardowski dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, Jakub Losik zgrał piłkę głową w kierunku Oleksandra Lytviaka, który zbyt lekko trafił w futbolówkę, wskutek czego nie zmierzała ona w światło bramki.

W 26.minucie Dawid Pieszak posłał długie podanie po linii prostej w kierunku Lewandowskiego, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i zacentrował z prawej strony tuż sprzed linii końcowej. W polu karnym najlepiej odnalazł Kędziora głową umieszczając piłkę w bramce - 1:2.

Sto dwadzieścia sekund później kibice zgromadzeni na stadionie w Jabłonowie Pomorskim mogliby oglądać gol z cyklu „stadiony świata”. Poczwardowski będący ponad trzydzieści metrów przed bramką przeciwnika zdecydował się na silny strzał. Futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką ocierając o górną siatkę bramki.

W 35.minucie Marcin Zaleski dośrodkował z głębi pola w pole karne, gdzie piłkę delikatnie głową strącił obrońca gospodarzy, lecz mimo to trafiła ona pod nogi Bociana, który technicznym strzałem trafił w spojenie słupka z poprzeczką, po czym futbolówka zatrzymała się na linii bramkowej i dopadł do niej Kędziora. Napastnik Unii uderzeniem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Unii na 1:3.

Dwie minuty potem gospodarze egzekwowali rzut rożny, po którym piłkę przed pole karne wybił zawodnik Unii. Tam niepilnowany był piłkarz Naprzodu i bez zastanowienia oddał strzał, który pewnie obronił Tomaszewski. W 41.minucie Lewandowski po odbiorze futbolówki przeciwnikowi, zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną uderzeniem z dwudziestu metrów zablokowanym przez obrońcę. Na dwie minuty przed przerwą, po podaniu Pieszaka wzdłuż pola bramkowego, piłkę trącił zawodnik gospodarzy, dzięki czemu Dominik Jelonek mógł oddać strzał z bliskiej odległości, z ostrego kąta do pustej bramki, lecz zdecydował się podawać. Obrońca Naprzodu próbował wybić piłkę, lecz trafił w kolegę z drużyny, po czym futbolówka minimalnie przeszła obok słupka. To mógłby być gol samobójczy.

W 48.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik zgrał piłkę głową do Karola Wilamowicza, który tą samą częścią ciała oddał strzał z bliskiej odległości. Futbolówka odbiła się jeszcze od stojącego na linii bramkowej Martina Romanka i wpadła do bramki - 2:3.

Kontaktowy gol dał gospodarzom nadzieję na korzystny wynik. Dzięki temu na kilka minut Naprzód przejął inicjatywę. W 53.minucie Poczwardowski otrzymał żółtą kartkę za faul przed narożnikiem szesnastki. Strzał z rzutu wolnego obronił Tomaszewski. Chwilę później płaski, niecelny strzał z szesnastu metrów oddał Lewandowski. W 56.minucie indywidualną akcję przeprowadził Kędziora, po czym wszedł w pole karne, lecz uderzył w boczną siatkę. Następnie, po stałym fragmencie gry Naprzodu, Unia wyszła z groźną kontrą. Lewandowski podał Kędziorze, który w sytuacji sam na sam chciał mijać bramkarza, lecz ten wygarnął mu piłkę spod nóg. W 63.minucie Jelonek uderzył z dystansu zbyt wysoko. Dwie minuty potem, Pieszak został ukarany żółtą kartką za faul, a głębokie dośrodkowanie zmierzające w światło bramki z rzutu wolnego wyłapał Tomaszewski. W 67.minucie, Lewandowski zza pola karnego uderzył niecelnie. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, Lewandowski podał do Kędziory, który w szesnastce „położył bramkarza” i oddał strzał, lecz piłkę sprzed linii bramkowej poza boisko wybił obrońca. Dzięki temu Unici mieli rzut rożny, który…

w 71.minucie przyniósł gola na 2:4. Poczwardowski dośrodkował wprost na głowę Jelonka, który umieścił piłkę w bramce.

W 74.minucie janikowianie podwyższyli prowadzenie na 2:5. Lewandowski posłał długie podanie w kierunku Kędziory, który uderzył po ziemi z okolic narożnika szesnastki w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się od jednego, a później drugiego słupka, po czym złapał ją bramkarz. W tym momencie sędzia asystent zasygnalizował chorągiewką, że przekroczyła ona linię bramkową, dzięki czemu Kędziora mógł cieszyć się z hat-tricka.

Kolejnie dwukrotnie niecelnie uderzył Jelonek. Najpierw z woleja po dośrodkowaniu z lewej strony Poczwardowskiego, a później z dalszej odległości.

W 84.minucie po rajdzie prawą stroną boiska, Bocian zagrał płasko po ziemi w pole karne na piąty metr w kierunku Dariusza Lewandowskiego, który strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik meczu - 2:6.

W doliczonym czasie gry Romanek zacentrował w kierunku Damiana Lewandowskiego, który przebojem wdarł się w pole karne i chciał zagrać do Dariusza Lewandowskiego. Piłkę przeciął jednak golkiper gospodarzy. Mimo to, trafiła ona do adresata, który uderzył nad poprzeczką.

Marcin Zaleski opuścił został zmieniony w 46.minucie z powodu kontuzji kostki.

W 86.minucie boisko opuścił Dominik Jelonek, a opaskę kapitańską przejął Dariusz Lewandowski.

Nieobecni: Radosław Kanik, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Jakub Rusznica (poza kadrą).