Zapowiedź: Unia - Kujawianka Izbica Kujawska

• autor: Redakcja, 2018-04-06 20:09

Kędziora vs Kuropatwiński

W sobotę, 7.kwietnia 2018 roku na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie zostanie rozegrany mecz 21.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unią, a Kujawianką Izbica Kujawska. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Oprócz starcia dwóch zespołów, kibice będą mogli zobaczyć w akcji dwóch najskuteczniejszych piłkarzy rozgrywek. Otóż przed nami rywalizacja Przemysława Kędziory z Kamilem Kuropatwińskim. Zawodnik jutrzejszego przeciwnika Unii ma 24 bramki na koncie, czyli o cztery więcej niż napastnik biało-niebieskich. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, na wyjeździe janikowianie przegrali 1:5. Ponadto warto dodać, że Unici ani razu nie wygrali z Kujawianką. Oby ta niemoc została przełamana w dniu jutrzejszym.

Miejsko-Gminny Klub Sportowy
"Kujawianka" Izbica Kujawska

Rok założenia: 1949
Barwy: czerwono-zielone
Najwyższy poziom ligowy: III liga (2015/2016)

Kujawianka Izbica Kujawska zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Po dwudziestu kolejkach podopieczni grającego trenera - notabene byłego zawodnika janikowskiego klubu - Grzegorza Brzezińskiego mają na koncie 45 punktów, czyli tracą pięć oczek do liderującego Chemika Bydgoszcz. Czerwono-zieloni wygrali dotąd czternaście meczów, a po trzy zremisowali i przegrali. 55-26, to aktualny stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii. Jak wspomnieliśmy na wstępie, najskuteczniejszym zawodnikiem Kujawianki, jak i całej ligi jest Kamil Kuropatwiński, który ma 24 gole. W poprzedniej kolejce, drużyna z Izbicy Kujawskiej na własnym boisku wygrała ze Startem Warlubie 2:0. Nie był to jednak ostatni mecz podopiecznych Brzezińskiego, bowiem w minioną środę, przegrali oni pucharowe spotkanie na wyjeździe z a-klasową Krajną Sępólno Krajeńskie 1:2.

26.sierpnia 2017 roku w Izbicy Kujawskiej, Unia uległa 1:5 (1:3). Janikowianie prowadzili po golu Mikołaja Plewy. Kolejnie na listę strzelców wpisywali się już tylko zawodnicy gospodarzy, czyli Oleg Tabaka (jednokrotnie) oraz dwukrotnie Maciej Lewandowski (w tym jedna z karnego; zimą odszedł do Lidera Włocławek) i Kuropatwiński.

Historia meczów Unii z Kujawianką:

+ jesień 2012, Kujawianka - Unia 1:0 (Zentkiewicz) - IV liga
+ jesień 2012, Kujawianka - Unia 3:0 (walkower) - Puchar Polski
+ wiosna 2013, Unia - Kujawianka 0:3 (walkower) - IV liga
+ jesień 2016, Kujawianka - Unia 7:2 (Galanciak 2, Brzeziński, Bistuła, Kuropatwiński, Skupiński, Sobczak - Deresiewicz 2) - IV liga
+ wiosna 2017, Unia - Kujawianka 2:2 (Deresiewicz, Straszewski - Kuropatwiński, Kowalski) - IV liga
+ jesień 2017, Kujawianka - Unia 5:1 (Tabaka, Lewandowski 2, Kuropatwiński 2 - Plewa) - IV liga

Razem: 6 meczów (0 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek), bramki: 5-21.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski