Trenerski dwugłos po meczu Unia - Kujawianka

• autor: Redakcja, 2018-04-11 00:21

Pierwsza bramka zadecydowała

Po meczu Unia - Kujawianka Izbica Kujawska, zakończonym porażką janikowskiego zespołu 0:1 odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obydwóch drużyn. Jako pierwszy wypowiedział się grający szkoleniowiec gości - Grzegorz Brzeziński. Drugi z kolei głos zabrał trener biało-niebieskich - Robert Bednarek. Obaj zgodnie stwierdzili, że był pierwsza bramka ustawiła dalsze losy meczu.

Kliknij na "więcej".

Grzegorz Brzeziński (grający trener Kujawianki)
- Króciutko, jeżeli chodzi o podsumowanie: cieszymy się z trzech punktów, bo wiemy, że runda wiosenna będzie zdecydowanie trudniejsza niż jesienna.  To jest oczywiste i myślę, że tutaj trener Bednarek się ze mną zgodzi. Każde trzy punkty zdobyte nawet z drużyną niżej notowaną cieszą nas podwójnie. Mecz walki z nastawieniem na strzelenie jednej bramki i dalsze murowanie i czekanie na kontrę. Podejrzewam, że tak by było też z drugiej strony. Te boiska po ziemie wyglądają, tak jak wyglądają, aczkolwiek uważam, że tutaj nie było na co narzekać. My też czekamy za swoim boiskiem, aż będzie w pełni OK, to tego aby móc normalnie funkcjonować, bo zima nas zaskoczyła. Jeszcze raz mogę powiedzieć, że cieszę się ze zwycięstwa. Mój zespół pokazał charakter, a tego charakteru brakowało we wcześniejszych meczach, czy w pucharze, czy w lidze. Wierzę, że wracamy na właściwe tory, bo mamy potencjał, aby dorzucić jeszcze oprócz tych cech wolicjonalnych, dobrą piłkę na poziomie czwartej ligi. I do tego właśnie będziemy dążyli.

Jak trenerowi wraca się do Janikowa?
- Super. Na takie obiekty bardzo fajnie się wraca. Tutaj długo nie byłem, ale mam kilku znajomych, chociaż nie z każdym grałem, ale jak to w piłce, były okazje do tego, aby się poznać, chociażby jak tutaj z trenerem na konferencjach. Jeszcze raz powiem: na takie obiekty fajnie się wraca. Jest publiczność, fajna trybuna, także nic tylko pograć i przy tym sportowo rywalizować. Dobrze wspominam ten czas spędzony w Janikowie i wierzę, że dla Państwa te dobre czasy jeszcze powrócą i będziecie tutaj w regionie zespołem wyróżniającym się - mam nadzieję, że już niedługo.

Robert Bednarek (trener Unii)
- Gratuluję Grześkowi zwycięstwa. Przed meczem wiedzieliśmy, że Kujawianka to zespół poukładany i dobrze grający taktycznie. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli się mocno przeciwstawić, aby powalczyć o punkty. Dzisiaj stać nas było na taki styl. Tak, jak Grzesiek wspomniał, widać było, że boisko przeszkadzało, dlatego my byliśmy przygotowani do tego, aby zagrać inaczej i podejść do rywala innym - prostym środkiem. Wyciągnęliśmy też wnioski po meczu z Rypinem, gdzie troszeczkę za bardzo chcieliśmy grać otwartą piłkę i zostaliśmy skontrowani. Bardziej bym powiedział, że szkoda tamtych punktów, aniżeli punktów z Kujawianką, natomiast nie byliśmy zespołem takim, który łatwo oddał trzy punkty zespołowi Grzesia. Walczyliśmy ambitnie i byliśmy zaangażowani. Szkoda sytuacji, których nie było dużo. Tak, jak Grzesiek powiedział, tutaj pierwsza bramka zadecydowała. Troszeczkę za wcześnie ją straciliśmy, bo ona zadecydowała o losach meczu. Próbowaliśmy walką i zaangażowaniem, tymi prostymi środkami przeciwstawić się. Szkoda, że nie wyszło, bo liczyłem, że jesteśmy w stanie powalczyć o punkty.

Druga porażka u siebie, czy zespół będzie wygrywał tylko na wyjazdach?
- Nie. Ja tak nie podchodzę do tego. Na pewno wyciągnąłem wnioski po meczu z Lechem Rypin. Teraz podeszliśmy inaczej do sposobu grania. Tamtego meczu już nikt nie pamięta, tylko wynik został. Ja na każdy mecz patrzę pod innym kątem. Jak wyglądaliśmy na boisku, ile zespół stracił bramek… Jesienią w Izbicy stracił ich pięć, z Chemikiem sześć, więc trzeba też patrzeć w tym kierunku. My dążymy do tego, aby to poprawić, bo nie może być tak, żeby zespół tracił tyle bramek. Dzisiaj o wyniku zadecydowała tylko jedna bramka i chyba więcej stuprocentowych sytuacji przeciwnik nie miał. My próbowaliśmy atakować Przemkiem Kędziorą czy indywidualnymi akcjami innych zawodników, ale taka jest piłka…

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO