Cuiavia Inowrocław - Unia 4:0

• autor: Redakcja, 2018-04-14 22:32

Blamaż w Inowrocławiu

W meczu 22.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia została rozgromiona na wyjeździe przez Cuiavię Inowrocław 0:4 (0:3). Bramki dla gospodarzy strzelili: Dariusz Słupski (dwie) oraz po jednej: Michał Kruszczyński z rzutu wolnego i Ariel Jastrzembski. Po derbowej porażce, podopieczni trenera Roberta Bednarka spadli na dziewiąte miejsce w tabeli. Cuiavia, mimo awansu na szesnastą lokatę pozostaje w strefie spadkowej. Była to pierwsza wyjazdowa przegrana Unii od siedmiu spotkań rozegranych w delegacji i trzecia z rzędu w ligowych starciach z inowrocławską drużyną.

CUIAVIA INOWROCŁAW - UNIA JANIKOWO 4:0 (3:0)

1:0 - 09’ Michał Kruszczyński (rzut wolny)
2:0 - 17’ Dariusz Słupski
3:0 - 43’ Ariel Jastrzembski
4:0 - 51’ Dariusz Słupski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 24. Damian Brończyk, 2. Jakub Losik (46’ 9. Radosław Kanik), 18. Oleksandr Lytviak, 23. Mateusz Poczwardowski - 11. Marcin Zaleski (73’ 6. Natan Zniszczol), 10. Dominik Jelonek - 22. Dawid Bocian (14’ 16. Damian Lewandowski), 8. Martin Romanek, 4. Dawid Pieszak (54’ 15. Kamil Stawicki) - 7. Przemysław Kędziora.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 21. Dariusz Lewandowski.

Cuiavia: 6 celnych, 6 niecelnych
Unia: 4 celne, 10 niecelnych

Zdjęcie wykonał serwis: ki24.info - kurier inowrocławski.
Więcej zdjęć z meczu na tymże portalu.

Kliknij na "więcej".

W derbowym meczu z Cuiavią gra Unii mogła podobać się tylko przez pierwsze sto dwadzieścia sekund. Nie minęła jeszcze minutą, a Przemysław Kędziora stanął oko w oko z Michałem Piernikiem. Dominik Jelonek wygrał powietrzne starcie z obrońcą i zgrał głową do napastnika janikowian, który będąc w polu karnym uderzył płasko obok słupka. Z kolei w 2.minucie Kędziora po otrzymaniu piłki od Dawida Bociana, oddał silny strzał z osiemnastu metrów obroniony przez bramkarza Cuiavii. Unici musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym, który nie przyniósł zagrożenia bramce inowrocławian.

W 9.minucie w okolicach narożnika pola karnego zawodnika Cuiavii faulował Bocian. Do rzutu wolnego podszedł Michał Kruszczyński, który posłał piłkę w kierunku dalszego słupka. Futbolówka minęła zarówno piłkarzy gospodarzy, jak i gości, odbiła się tuż przed Robertem Tomaszewskim i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki otwierając wynik na 1:0.

Chwilę przed kwadransem boisko z powodu kontuzji stopy opuścił Bocian, a jego miejsce zajął Damian Lewandowski.

W 17.minicie Patryk Wiśniewski z łatwością operował piłką w środku pola. Podał Kruszczyńskiemu, który próbował mu odegrać. Wybicie Oleksandra Lytviaka trafiła w Wiśniewskiego i  piłka znalazła się pod nogami Dariusza Słupskiego, który nie zwykł marnować takich sytuacji i oddał celny strzał po koźle z okolic czternastego metra w dalszy róg bramki janikowian podwyższając podwyższenie Cuiavii na 2:0.

Chwilę później zbyt lekki strzał z daleka Dawida Pieszaka obronił Piernik. W 24.minucie Kędziora rajdem przedostał się z piłką w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta. Futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Jastrzembski, a zamykający akcję Pieszak zdołał dośrodkować z przeciwnej strony na głowę Jelonka, który uderzył zbyt wysoko. Następnie wrzutkę Mateusza Poczwardowskiego z rożnego przed pole karne wybił zawodnik gospodarzy. Tam stał Pieszak, który oddał strzał, a futbolówka po odbiciu się od jednego z rywali opuściła boisko. Kolejny korner egzekwowany przez Poczwardowskiego miał podobny finał, jednak tym razem uderzenie Pieszaka przeszło nad poprzeczką. W 35.minucie dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego niecelną główką wykończył Kędziora. Trzy minuty później groźny centro-strzał wyłapał Tomaszewski.

W 43.minucie piłka po rzucie rożnym została wybita przez obrońcę w polu karnym Unii. Trafiła ona pod nogi zawodnika gospodarzy, który wszedł w szesnastkę i podaniem wzdłuż bramki obsłużył Ariela Jastrzembskiego, który z bliskiej odległości zdobył gola na 3:0.

Trzy minuty po przerwie dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego przed pole karne wybili obrońcy, a strzał Pieszaka okazał się niecelny.

W 51.minucie zawodnik Cuiavii z łatwością wszedł w pole karne prawą stroną boiska mijając Lytviaka i podał piłkę wzdłuż bramki Mateusza Brzóstowskiego, który wystawił ją Słupskiemu, a ten z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce - 4:0.

Następnie w szesnastce znalazł się Lewandowski, ale uderzył w boczną siatkę. W 55.minucie zza pola karnego Słupski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę późnej jego wyczyn niemalże skopiował Radosław Kanik. W 59.minucie po rozegranym aucie, strzał w polu karnym obronił Tomaszewski. Dziesięć minut potem, zawodnik gospodarzy znalazł się w szesnastce i z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka. W 73.minucie po rożnym Poczwardowskiego, Kędziora głową uderzył obok bramki. Kwadrans przed końcem, dośrodkowanie Kamila Stawickiego z prawej strony głową niecelnie wykończył Kanik. W 76.minucie z dystansu Wiktor Majchrzak oddał strzał, po którym piłka znalazła się na aucie. Po czterech minutach, po dośrodkowaniu Poczwardowskiego z rzutu wolnego, Lytviak zgrał głową Jelonkowi, którego strzał z kilku metrów został zablokowany. W 83.minucie uderzenie gospodarzy z okolic narożnika boiska było minimalnie niecelne. Trzy minuty później, po kornerze inowrocławian i zgraniu futbolówki główką, strzał z bliskiej odległości był zbyt wysoki. W doliczonym czasie gry, Jelonek uderzył z rzutu wolnego z okolic narożnika szesnastki, ale na posterunku był Piernik.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Jakub Rusznica, Damian Łozowicz (poza kadrą).

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO