KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 479, wczoraj: 1013
ogółem: 2 350 795

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Trenerski dwugłos po meczu Cuiavia Inowrocław - Unia

  • autor: Redakcja, 2018-04-16 21:51

Mam duże pretensje do zespołu

Po meczu w Inowrocławiu, gdzie miejscowa Cuiavia rozgromiła Unię 4:0, TV Jan-Sat przeprowadziła rozmowy z trenerami obu zespołów. Zobaczcie, co do powiedzenia miał Robert Bednarek, który nie krył pretensji do swoich podopiecznych oraz Michał Nadolski, który stwierdził, iż jego zespołowi dopisało szczęście.

Kliknij na "więcej".

Robert Bednarek (trener Unii):

Co dzisiaj się wydarzyło?
- Sam nie wiem, powiem szczerze i właśnie zadałem to pytanie zespołowi. Czy źle się czuliśmy fizycznie? Czy coś jest nie tak? Usłyszałem odpowiedź, że jest OK, natomiast ja nie poznawałem zespołu i nawet nie myślałem, że tak może się dzisiaj potoczyć mecz. Idziemy w kierunku, żeby nie tracić bramek, a dzisiaj tracimy cztery. Z przebiegu meczu, nie licząc drugiej połowy, bo drugiej połowy nie ma co oceniać, to uważam, że w pierwszej połowie nie byliśmy zespołem gorszym. Przeciwnik nie stworzył sytuacji, my ją mieliśmy, ale to nie ma żadnego znaczenia. Z Kujawianką tracimy bramkę w 6.minucie - mamy osiemdziesiąt cztery minuty do strzelenia - nie strzelamy. Tutaj - my dajemy strzelać. Można powiedzieć, że to my strzelaliśmy bramki, a nie przeciwnik, więc tutaj mam duże pretensje do zespołu, ale to już sobie w szatni przedstawiliśmy.

Efekt przetrenowania?
- Nie. Zawodnicy mówili mi, że się bardzo dobrze czuli. Ja na odprawie wskazałem, po co tu przyjechaliśmy. Przede wszystkim to są derby - to jest raz, dwa: sytuacja, w której była Cuiavia była idealna do tego, aby przeszkodzić im w celu, jakim jest utrzymanie. Natomiast, wyglądało to tak, jakbyśmy my oddali po prostu mecz. W przerwie mówiłem, że już nic nie mamy do stracenia. Mieliśmy pokazać zaangażowanie i walkę i tu troszeczkę się zawiodłem, bo w drugiej połowie w ogóle nie istnieliśmy.

Dlaczego nastąpiła zmiana Jakuba Losika?
- To była moja decyzja. Miałem swoje myśli. W mojej ocenie, Kuba miał swój udział przy drugiej straconej bramce. Krył indywidualnie Ariela Jastrzembskiego, więc jakieś nasze założenia, które sobie ustalaliśmy były niezrealizowane. Z kolei dalsze zmiany, wprowadzenie Kamila Stawickiego i Natana Zniszczola było dobrym przetarciem dla nich. Wprowadziłem ich też, dlatego, bo nie widziałem dobrych momentów w grze tych zawodników, którzy wcześniej byli na boisku.

Jakie wnioski na kolejny tydzień treningowy i na kolejny mecz?
- W kontekście treningów będziemy pracować tak, jak pracowaliśmy do tej pory, bo nie widziałem żadnych problemów. Zmienimy tylko trochę plan zajęć, bo już w piątek gramy z Chemikiem. Będziemy trenować w poniedziałek i wtorek, środa wolna, czwartek trening i piątek mecz. Musimy ochłonąć. Zawodnicy muszą przemyśleć i wyciągnąć wnioski. Ja już przed tym meczem, miałem jakąś myśl w kontekście meczu z Chemikiem. Jest to zespół, który na pewno przewyższa wszystkich w tej lidze. Miałem jakąś myśl, ale najważniejsza była dzisiaj Cuiavia. Niestety, nie udało się i troszeczkę jestem tym… może nie załamany, ale nie spodziewałem się tego.

Michał Nadolski (trener Cuiavii):
- Wiedziałem, że derby rządzą się swoimi prawami - to jest po pierwsze. Po drugie: znam większość chłopaków z Janikowa, bo przeszli oni przez moje ręce jeżeli chodzi o szkołę. Wiedziałem, że są to ludzie z charakterem i tego meczu bez walki nie oddadzą. Trzeba też powiedzieć uczciwie, że mecz się dla nas dobrze ułożył. W końcu mieliśmy to szczęście, bo w 1.minucie Przemek Kędziora miał idealną sytuację do tego, aby wyprowadzić zespół gości na prowadzenie. Niestety dla Was, a dobrze dla nas, że nie trafił w bramkę, bo mogłoby to w jakiś sposób ustawić mecz.  Stało się tak jak się stało, że to szczęście było po naszej stronie. Później, z biegiem minut zaczynaliśmy stwarzać sobie sytuacji podbramkowe. Pierwsza bramka padła po rzucie wolnym, dobrze uderzona piłka przez Michała i nikt nie przeciął jej lotu. Druga bramka też można powiedzieć, że przypadkowa, bo gdzieś tam była odbijanka i Darek Słupski dostał piłkę, oddał dobry strzał w długi róg i prowadziliśmy 2:0. Trzecia bramka padła po rzucie rożnym, w zamieszaniu Darek zgrał piłkę, dopadł do niej Ariel Jastrzembski i było 3:0. W drugiej połowie liczyłem się z tym, że Unia ruszy do ataku. Nie do końca tak się stało. Na pewno próbowali, ale dobrze byliśmy zorganizowani w defensywie. Czwarta bramka, można powiedzieć, że ustaliła wynik spotkania i w sumie dramaturgia tego meczu się zakończyła. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, bo wszyscy realizowali założenia taktyczne, zostawili zdrowie, zaangażowanie i walkę. To było w dzisiejszym meczu najbardziej potrzebne, a to co najbardziej cieszy to trzy punkty w końcu zdobyte i wynik z tyłu na zero. My graliśmy pięknie wszystkie ostatnie trzy mecze plus puchar i wszystkie, z poza ostatnim zremisowanym 2:2 w Warlubiu - przegraliśmy. Co z tego więc, że byliśmy lepsi jak przegrywaliśmy? Dziś, może nie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, ale trochę lepiej wykorzystaliśmy sytuacje i byliśmy lepiej zorganizowani taktycznie. To przyniosło skutek.

Rozmowy przeprowadziła pani Agata Gilas-Pyzik (TV Jan-Sat)


 

Najbliższe spotkanie

Elana Toruń CLJUNIA JANIKOWO
mecz towarzyski
Elana Toruń CLJ   UNIA JANIKOWO
2019-01-19, 12:30:00

Toruń

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
2018-11-24, 12:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe 1:1 Polonia Bydgoszcz
Pogoń Mogilno 2:1 Włocłavia Włocławek
Unia Gniewkowo 1:0 BKS Bydgoszcz
Lech Rypin 1:2 Kujawiak Kowal
Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 Cuiavia Inowrocław
Sparta Brodnica 1:3 Legia Chełmża
Notecianka Pakość 1:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Pomorzanin Toruń 5:0 Unia Solec Kujawski

Statystyki drużyny