ogółem: 2 292 464

Unia - Chemik Bydgoszcz 1:1

• autor: Redakcja, 2018-04-20 23:37

Remis wyszarpany w dziesiątkę!

W meczu rozpoczynającym 23.kolejkę IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranym w Janikowie, Unia zremisowała z liderem - Chemikiem Bydgoszcz 1:1 (0:1). Spotkanie było bardzo emocjonujące i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Od 22.minuty, biało-niebiescy grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką za faul w polu karnym ukarany został Damian Brończyk. „Jedenastkę” wykorzystał Dawid Janicki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Mimo gry w dziesiątkę, podopieczni trenera Roberta Bednarka mieli przewagę, którą udokumentowali golem wyrównującym Przemysława Kędziory na dziesięć minut przed końcem meczu (moment zdobycia bramki na zdjęciu).

UNIA JANIKOWO - CHEMIK BYDOGSZCZ 1:1 (0:1)

0:1 - 23’ Dawid Janicki (rzut karny)
1:1 - 80’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik (70’ 4. Dawid Pieszak), 2. Jakub Losik, 24. Damian Brończyk [22’], 18. Oleksandr Lytviak , 23. Mateusz Poczwardowski - 10. Dominik Jelonek  (61’ 16. Damian Lewandowski), 8. Martin Romanek, 6. Natan Zniszczol - 7. Przemysław Kędziora (90+1’ 15. Kamil Stawicki), 21. Dariusz Lewandowski (78’ 13. Damian Łozowicz).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 5. Krzysztof Wiśniewski.

W 22.minucie za faul w polu karnym czerwoną kartkę ujrzał Damian Brończyk (Unia).

Od 61.minuty po zejściu z boiska Dominika Jelonka kapitanem Unii był Dariusz Lewandowski, a po jego zmianie, w 78.minucie opaskę kapitańską przejął Damian Lewandowski.

Unia: 3 celne, 11 niecelnych

Chemik: 3 celne, 3 niecelne

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 7.minucie Przemysław Kędziora otrzymał piłkę na połowie boiska i mijając jednego zawodnika, sprintem popędził ile sił w nogach w kierunku pola karnego uderzając z narożnika szesnastki w boczną siatkę. Dziesięć minut później, dośrodkowanie z rzutu wolnego Chemika przed szesnastkę wybił jeden z obrońców Unii. Tam stał piłkarz bydgoskiego zespołu, który oddał silny strzał, a piłka po rykoszecie opuściła boisko. Kolejnie, po centrze z kornera i zamieszaniu podbramkowym, zawodnik gości z bliskiej odległości uderzył przewrotką, jednak Robert Tomaszewski odbił piłkę na róg. Ponowne dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry zmierzało na bliższy słupek, gdzie stał jeden z rywali, który instynktownie trącił piłkę w kierunku bramki, lecz bramkarz Unii nie dał się zaskoczyć.

W 22.minucie Dawid Janicki będąc w polu karnym otrzymał piłkę, a chwilę później tuż przed bramką został wytrącony z równowagi przez Damiana Brończyka. Sędzia ukarał zawodnika Unii bezpośrednią czerwoną kartką dyktując rzut karny dla Chemika, który w 23.minucie płaskim strzałem w kierunku lewego słupka na bramkę zamienił sam poszkodowany. Tomaszewski, co prawda wyczuł intencje strzelającego, ale mimo to skapitulował - 0:1.

Pięć minut później Dominik Jelonek wystawił piłkę w polu karnym Kędziorze, który z bez przyjęcia uderzył obok bramki. W 29.minucie po akcji Unii, tuż przed linią końcową piłkę w szesnastce opanował Radosław Kanik, jednak uderzył w boczną siatkę. W 36.minucie po dośrodkowaniu Macieja Kota z rożnego, nad poprzeczką główkował Dawid Raszka.

Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, po rzucie rożnym Chemika, futbolówkę przed pole karne wybili zawodnicy Unii. Tam stał Szymon Maziarz, którego silny strzał został zablokowany. W 57.minucie próbę uderzenia Mateusza Poczwardowskiego opanował Kędziora, który oddał strzał sprzed pole karnego, ale trafił w jednego z obrońców. Po godzinie gry, z lewej strony w pole karne zacentrował Poczwardowski, lecz głową na dwudziesty metr futbolówkę odbił obrońca, po czym uderzenie Jelonka było niecelne. W 64.minucie strzał Poczwardowskiego z rzutu wolnego z kłopotami obronił Gracjan Fabiszewski. Chwilę później po zamieszaniu w szesnastce gości, piłka została wybita poza boisko. Następnie Kędziora podał Poczwardowskiemu, który zza pola karnego przymierzył zbyt wysoko. W 73.minucie Dariusz Lewandowski pressingiem odebrał piłkę po lewej stronie boiska, po czym wszedł w szesnastkę, gdzie jego strzał z ostrego kąta, Raszka zablokował, po czym futbolówka wyszła na korner. Trzy minuty potem, Dariusz Lewandowski technicznym podaniem obsłużył wchodzącego w pole karne Kędziorę, lecz tego wybiciem ubiegł obrońca. Na dwudziestym metrze był jednak Poczwardowski, którego uderzenie z pierwszej piłki odbiło się od obrońcy, wskutek czego był rzut rożny. Z kornera centrował Poczwardowski, a Dariusz Lewandowski główkował nad bramką.  W 79.minucie kilka metrów przed polem karnym faulowany był Damian Lewandowski. Do rzutu wolnego podszedł Poczwardowski, lecz trafił w mur i piłka przeszła nad poprzeczką…

W 80.minucie Poczwardowski po raz kolejny dośrodkował z rzutu rożnego, tym razem na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Kędziora, który główką umieścił piłkę w bramce - 1:1! W trakcie celebracji gola, strzelec zdjął koszulkę, za co ukarany został żółtą kartką.

Pięć minut przed końcem meczu, Unici mogli wyjść na prowadzenie, po tym jak Kędziora uruchomił na prawej stronie Lewandowskiego, który próbował odegrać temu pierwszemu, lecz piłkę w polu karnym przejął obrońca. W 90.minucie po rajdzie Kędziory, techniczny strzał z szesnastu metrów oddał Lewandowski, lecz Fabiszewski był na posterunku. W doliczonym czasie gry, Chemik egzekwował rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia pod bramką Unii. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Janikowskiej drużynie należą się wielkie brawa. Grając w dziesiątkę, biało-niebiescy potrafili przeciwstawić się liderowi i wyszarpać remis po dobrej grze!

Nieobecni: Tomasz Gilas, Dawid Bocian, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Marcin Zaleski (obowiązki zawodowe).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.