Zapowiedź: Legia Chełmża - Unia

• autor: Redakcja, 2018-04-27 15:34

Wyjazd do Chełmży

Unia nie wygrała od trzech kolejek, a zatem najwyższy czas przerwać tę złą passę. Żeby jednak to uczynić trzeba pokonać na wyjeździe Legię Chełmża. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach 24.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej w najbliższą sobotę, czyli 28.kwietnia 2018 roku. Początek zaplanowano na godzinę 16:00. Przypomnijmy, że jesienią w Janikowie był remis 1:1.

Klub Sportowy „Legia” Chełmża
Rok założenia: 1928
Barwy: czerwono-zielono-białe
Sukces: 9.miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - 2008/2009
Stadion Miejski w Chełmży
Adres:
 3.Maja 18, Chełmża
Pojemność trybun: 650 miejsc
Wymiary boiska: 112 m x 70 m

Legia Chełmża to trzynasta drużyna IV ligi kujawsko-pomorskiej z dorobkiem 27.punktów. Podopieczni trenera Rafała Lewandowskiego wygrali jak dotąd osiem meczów, remisując trzy i przegrywając jedenaście.  24-37, to aktualny stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii. W poprzedniej kolejce, Legia wygrała na wyjeździe ze Startem Warlubie 0:1. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo czerwono-zielono-białych w tym roku, bowiem pozostałe spotkania zakończyły się porażkami (łącznie przerwana zła seria siedmiu porażek z rzędu). Ponadto warto dodać, iż drużyna z Chełmży ma jeden mecz zaległy (ze Spartą Brodnica). Wspomnieć należy również, iż Legia 9.maja przyjedzie do Janikowa na spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski K-PZPN. Zatem w krótkim odstępie czasu biało-niebiescy zagrają z tym zespołem dwa razy.

Trener Robert Bednarek w starciu z Legią nie będzie mógł skorzystać z Damiana Brończyka, który w poprzedniej kolejce przedwcześnie opuścił boisko ze względu na czerwoną kartkę. Warto dodać, że zawodnikiem Unii jest Dawid Bocian. To wychowanek klubu z Chełmży. Oprócz gry w juniorach Legii, występował w również w pierwszym zespole czerwono-zielono-białych, rozgrywając w ich barwach 22 mecze w III lidze w sezonie 2009/2010. Ponadto przypomnijmy, że latem poprzedniego roku, bliski związania się z Legią był Radosław Kanik, który ostatecznie wybrał ofertę naszego Klubu.

W rundzie jesiennej w Janikowie w meczu pomiędzy Unią, a Legią był remis 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli biało-niebiescy za sprawą Dariusza Lewandowskiego, który bramkarza gości pokonał w 32.minucie. Z kolei w 52.minucie z rzutu karnego wyrównał Tomasz Rogóż. Dodajmy, iż zawodnik ten zimą odszedł z chełmżyńskiego klubu.

Jako ciekawostkę możemy podać, że w starciach z Legią kontynuowany będzie fakt, iż każde spotkanie odkąd Unia awansowała do IV ligi, odbywa się pod wodzą innego trenera. W poprzednich meczach przeciwko zespołowi z Chełmży, janikowian prowadzili kolejno: Jacek Łukomski, Arkadiusz Zaleski i Adam Topolski. A zatem teraz czas na Bednarka. Liczymy na to, że passa meczów z Legią zostanie potrzymana i Unia nie dozna porażki.

Przypomnijmy, że jutrzejsze spotkanie odbędzie się bez kibiców Unii, ze względu na zakaz wyjazdowy od Wydziału Dyscypliny Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Unia ma tylko dwa punkty przewagi na Legią, którą czeka jeszcze zaległy mecz z 18.kolejki. Dlatego nie trzeba pisać, jak bardzo ważne jest spotkanie w Chełmży. Mamy nadzieję, że biało-niebiescy przełamią złą passę i po trzech meczach bez zwycięstwa, w końcu zainkasują komplet punktów. Unia do boju!

Przy okazji informujemy, że znany jest termin wyjazdowego meczu 30.kolejki z Polonią Bydgoszcz. Zostanie on rozegrany 31.maja (czwartek, Boże Ciało, godzina 11:00).

Wszystkie wyniki meczów Unia Janikowo - Legia Chełmża:
1969/70 - 0:2, 2:2
1970/71 - 1:1, 1:1
1971/72 - 3:1, 1:3
1998/99 - 0:3, 1:1
1999/00 - 2:0, 4:0
2016/17 - jesień: Unia - Legia 2:1 (Mikołaj Plewa, Damian Lewandowski - Daniel Stolkowski [k])
2016/17 - wiosna: Legia - Unia 0:1 (Damian Lewandowski)
2017/18 - jesień: Unia - Legia 1:1 (Dariusz Lewandowski - Tomasz Rogóż [k])

Razem: 12 meczów - 5 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki, bramki: 19-16.