ogółem: 4 391 621

Legia Chełmża - Unia 0:1

• autor: Redakcja, 2018-04-28 23:25

„Węgorz” znów katem Legii!

W 24.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała na wyjeździe z Legią Chełmża 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla podopiecznych trenera Roberta Bednarka, technicznym strzałem zza pola karnego w okienko, w 55.minucie zdobył Damian Lewandowski, który po roku ponownie zapewnił janikowianom trzy punkty w Chełmży. Dzięki tej wygranej, biało-niebiescy awansowali z dziesiątego na ósme miejsce w tabeli, a ponadto przerwali złą serię trzech meczów bez zwycięstwa.

LEGIA CHEŁMŻA - UNIA JANIKOWO 0:1 (0:0)

0:1 - 55’ Damian Lewandowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 16. Damian Lewandowski (90’ 4. Dawid Pieszak), 2. Jakub Losik , 8. Martin Romanek, 18. Oleksandr Lytviak, 23. Mateusz Poczwardowski - 10. Dominik Jelonek, 9. Radosław Kanik (86’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 6. Natan Zniszczol (71’ 15. Kamil Stawicki) - 7. Przemysław Kędziora, 21. Dariusz Lewandowski (52’ 11. Marcin Zaleski).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 13. Damian Łozowicz.

Legia: 5 celnych, 6 niecelnych

Unia: 7 celnych, 8 niecelnych

Kliknij na "więcej".

Na początku spotkania strzał Przemysława Kędziory zza pola karnego zablokował jeden z obrońców. Po pięciu minutach gry Mateusz Poczwardowski wrzucił z lewej strony w szesnastkę, gdzie intuicyjnie uderzał Dariusz Lewandowski, lecz piłkę sparował bramkarz Legii. W 12.minucie dośrodkowanie Poczwardowskiego z wolnego głową niecelnie trącił Jakub Losik. Następnie po wyrzucie z autu gospodarzy, jeden z nich z łatwością minął Martina Romanka, podając prostopadle w pole karne do napastnika, który z kilku metrów trafił w Roberta Tomaszewskiego, po czym obrońca Unii wyjaśnił sytuację wybijając poza linię końcową boiska. W 21.minucie, piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnika z Chełmży w szesnastkę, została intuicyjnie strącona, wskutek czego odbiła się od słupka. Trzy minuty później, strzał piłkarza Legii z dalszej odległości został zablokowany. W 29.minucie gospodarze po raz kolejny zagrozili po stałym fragmencie gry. Tym razem po wrzutce z wolnego, gracz naszych przeciwników główkował nad poprzeczką. Siedem minut potem dośrodkowanie Romanka z lewej strony głową wykończył Losik, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później akcję Unii skopiowała Legia. Również tym razem strzał z głowy wyłapał golkiper - Tomaszewski. Następnie uderzenie gospodarzy z ponad dwudziestu metrów było niecelne. W 39.minucie Poczwardowski zagrał do Kędziory, który po przyjęciu obrócił się z piłką oddając zbyt lekki strzał zza pola karnego. Futbolówka odbita od jednego z defensorów i została zatrzymana przez bramkarza. Dwie minuty potem najskuteczniejszy zawodnik Unii - Kędziora zmarnował stuprocentową sytuację. Na wysokości pola karnego dalekim wyrzutem z autu popisał się Losik. Futbolówkę „przedłużył” obrońca gospodarzy, a wspomniany wcześniej popularny „Kędzi” z najbliższej odległości niemalże na pustą bramkę minimalnie chybił głową. Jeszcze lepszą okazję strzelecką zmarnowali Legioniści w ostatniej minucie pierwszej połowy. Zawodnik z Chełmży rajdem z piłką minął kilku graczy Unii wychodząc sam na sam z bramkarzem, po czym wszedł w szesnastkę i dogrywał na pustą bramkę lepiej ustawionemu koledze z drużyny. Ten jednak nie trafił w piłkę, a w ostatniej chwili futbolówkę przejął Poczwardowski zażegnując zagrożenie. Do przerwy był więc bezbramkowy remis.

Cztery minuty po wznowieniu gry, Kędziora obsłużył będącego w polu karnym Dariusza Lewandowskiego, który z ostrego kąta przymierzył w kierunku okienka przy bliższym słupku. Bramkarz popisał się jednak dobrą interwencją wybijając piłkę poza boisko. W 51.minucie Damian Lewandowski został ukarany żółtą kartką (czwartą w tym sezonie oznaczającą pauzę w kolejnym meczu) za faul przed polem karnym. Zawodnik Legii silnie uderzył z rzutu wolnego z dwudziestu pięciu metrów, jednak Tomaszewski zdołał obronić jego strzał.

W 55.minucie Kędziora po rajdzie z prawej strony podawał futbolówkę w pole karne. Piłka odbiła się od jednego z obrońców, po czym wybił ją kolejny zawodnik Legii. Piłka trafiła do Lewandowskiego, który był niepilnowany, zdołał ją opanować, po czym podbiegł w kierunku bramki i technicznym strzałem z szesnastu metrów w samo okienko zdobył gola na 0:1.

Siedem minut później po aucie Legii i strzale zza pola karnego, Tomaszewski odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. W 65.minucie po składnej akcji gospodarzy, bramkarz Unii pewnie obronił uderzenie zza szesnastki. Chwilę potem futbolówkę otrzymał Kędziora, który po rajdzie prawą stroną boiska oddał strzał z ostrego kąta. Bramkarz z Chełmży dotknął piłkę koniuszkami palców, po czym trafiła ona w słupek i wyszła poza boisko. Oznaczało to korner dla janikowian egzekwowany przez Poczwardowskiego. W szesnastce główkował z kolei Losik. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i pewne złapał ją bramkarz. W 72.minucie golkiper gospodarzy popełnił błąd podając do będącego na trzydziestym metrze Kamila Stawickiego (zmienił kontuzjowanego Natana Zniszczola minutę wcześniej; uraz stopy), który natychmiast podał do Dominika Jelonka. Kapitan Unii technicznym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na kwadrans przed końcem błąd popełnił obrońca Legii. Piłkę przechwycił Kędziora uderzając zza pola karnego obok bramki. W 77.minucie strzał gospodarzy z dystansu obronił Tomaszewski. Gdy była 85.minuta, groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego sprawiło, że w polu karnym zawodnik z Chełmży oddał strzał z przewrotki trafiając w poprzeczkę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, wychodzący na czystą pozycję Kędziora został sfaulowany przed polem karnym. Z wolnego zbyt wysoko przymierzył Poczwardowski. W doliczonym czasie, najpierw nad poprzeczką główkował Losik po dośrodkowaniu Poczwardowskiego z kornera, a później po rajdzie z piłką Kędziory, jego strzał w polu karnym przeszedł obok słupka.

Nieobecni: Damian Brończyk (pauza za czerwoną kartkę), Tomasz Gilas, Dawid Bocian, Mikołaj Plewa (kontuzjowani).