Komunikat Zarządu KS Unia Janikowo

• autor: Redakcja, 2018-04-29 19:47

Głosem Zarządu…

Przedstawiamy komunikat Zarządu KS Unia Janikowo dotyczący podsumowania miesiąca kwietnia 2018 roku. Nawiązujemy w nim do spraw organizacyjnych oraz wyników sportowych pierwszej drużyny, jak również poczynań zespołów młodzieżowych. Zapraszamy do lektury.

Pod względem organizacyjnym, 13.kwietnia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które powołało do Zarządu Klubu trzech nowych członków, którymi są: Michał Brodnicki, Tomasz Polehojko i Dawid Redzik. Już w październiku ubiegłego roku podjęto uchwałę na mocy, której będzie można poszerzyć władze KS Unia Janikowo. Po otrzymaniu odpowiednich dokumentów w końcu mogliśmy plany wprowadzić w życie. Powiększenie struktur Zarządu ma na celu usprawnić działalność naszego Klubu. Warto też wspomnieć, że dwóch z trzech nowych członków Zarządu - Michał Brodnicki i Tomasz Polehojko są również przedstawicielami dwóch firm, które są sponsorami naszego Klubu. Jeżeli jesteśmy już przy sponsorach, to po raz kolejny warto podkreślić, iż cały czas prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nowymi sponsorami. W kończącym się miesiącu, udało się podpisać kolejną umową sponsorską z Bankiem Spółdzielczym w Janikowie.

Pod względem sportowym kwiecień 2018 nie do końca był udanym miesiącem. Pierwsze dwa mecze ligowe, drużyna prowadzona przez trenera Roberta Bednarka przegrała nie strzelając nawet bramki honorowej. Najpierw musieliśmy uznać wyższość walczącej o awans Kujawianki Izbica Kujawska na własnym boisku 0:1, a później zostaliśmy rozgromieni na wyjeździe przez walczącą o utrzymanie Cuiavią Inowrocław 0:4. O ile w meczu z wiceliderem można było pokusić się o szukanie pozytywnych stron w grze naszego zespołu, to próżno było to czynić po spotkaniu derbowym. Po porażce w Inowrocławiu trener Robert Bednarek przeprowadził personalne rozmowy, które miały na celu wyjaśnienie wysokiej porażki z niżej notowanym zespołem. W kolejnym meczu, w którym rywalem był lider - Chemik Bydgoszcz, kibice mogli oglądać bardzo dobrze grającą drużynę. Jak wiemy, po grze w dziesięciu od 22.minuty, nasza drużyna zdołała zremisować 1:1. W ostatnim kwietniowym spotkaniu, udaliśmy się do Chełmży na ciężki teren, gdzie pokonaliśmy Legię 1:0, dzięki czemu udanie zakończyliśmy miesiąc. Generalnie, cztery punkty zdobyte w ostatnich dwóch meczach napawają optymizmem przed kolejną częścią rundy rewanżowej. Obecnie zajmujemy ósme miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że wraz z początkiem kwietnia, treningi w naszym Klubie rozpoczął Adrian Janiszewski. 20-letni bramkarz grający ostatnio w Błękitnych Raciąż jest w dalszym ciągu testowany przez trenera Roberta Bednarka. W chwili obecnej pierwsza drużyna ma w kadrze dwóch bramkarzy - Roberta Tomaszewskiego i Nataniela Wikarskiego, dlatego też zgłaszanie do rozgrywek Janiszewskiego jest obecnie zbędne.

Jeżeli chodzi o drużyny młodzieżowe, to widoczny jest progres w zespole juniorów starszych prowadzonych przez trenera Michała Orlika. Po spadku do niższej klasy rozgrywkowej, nasi juniorzy dobrze radzą sobie w II lidze K-PZPN. Po awansie z kolei są trampkarze, którzy trochę odczuwają różnicę klas i jest im ciężej regularnie zdobywać punkty, lecz wierzymy, że praca, jaką wykonują na treningach z trenerem Marcinem Zaleskim przyniesie efekt w postaci utrzymania.

Drużyna młodzików A po awansie do III ligi zanotowała dwa zwycięstwa oraz dwie porażki w ostatnim meczu pokonała pewnie Noteciankę Pakość 3:0. Młodzicy B niestety zanotowali trzy porażki jednakże zaangażowanie i frekwencja na treningach napawa optymizmem. Drużyny Orlików w ostatni weekend kwietnia rozegrali ostatnią kolejkę 3 rundy ligi orlika. Do końca tygodnia poznamy rywali w 4 rundzie ligi Orlika oraz o jakie miejsca zagrają nasze drużyny.

Niemalże z każdym treningiem żaków rośnie zainteresowanie grą kolejnych młodych adeptów piłkarskich w naszym Klubie. Trwają rozmowy dotyczące powołania nowego - najmłodszego zespołu. Chodzi o kategorię wiekową - skrzaty, do której od dłuższego czasu prowadzony jest nabór.

UNIA JANIKOWOWłocłavia Włocławek
UNIA JANIKOWO   Włocłavia Włocławek