Zapowiedź: Unia - Chełminianka Chełmno

• autor: Redakcja, 2018-04-30 06:28

Mecz z Chełminianką

Niemalże nie zdążyły opaść emocje po wyjazdowym zwycięstwie nad Legią Chełmża, a przed nami kolejny mecz, tym razem na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie. 1.maja 2018 roku (wtorek) rywalem Unii będzie Chełminianka Chełmno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej w Chełmnie, janikowianie wygrali 4:3.

Klub Sportowy „Chełminianka” Chełmno
Data założenia: 29.grudnia 1997
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Najwyższy poziom: III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - 2014/2015

Chełminianka Chełmno zajmuje aktualnie czternaste miejsce w tabeli, czyli jest tuż nad strefą spadkową. Podopieczni grającego trenera - Rafała Baranowskiego nie mają jednak komfortu, gdyż posiadają tyle samo punktów, co trzy zespoły będące pod kreską.  Oznacza to, że 23 oczka mają również takie drużyny jak: Cuiavia Inowrocław, Sokół Radomin i Kujawiak Kowal. Czerono-biało-niebiescy jak dotąd wygrali sześć meczów, pięć zremisowali i dwanaście przegrali. 33-49, to obecny stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii. W poprzedniej kolejce, na własnym boisku Chełminianka uległa Startowi Warlubie 1:3. Warto dodać, że w przerwie zimowej, klub z Chełmna dokonał transferów trzech napastników w celu wzmocnienia drużyny. Dla każdego z nich był to powrót do Chełmnianki. Mowa tutaj o Wojciechu Erneście, Piotrze Grossie i Mateuszu Kordowskim. Warto dodać, że ten ostatni w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 reprezentował barwy Unii Janikowo rozgrywając szesnaście meczów w II lidze zachodniej.

Do dyspozycji trenera Roberta Bednarka będzie już wracający po pauzie za czerwoną kartkę Damian Brończyk. Absencja za cztery żółte kartki czeka z kolei Damiana Lewandowskiego. Warto również wspomnieć o przewidywanych spotkaniach jubileuszowych. Na te czekają tacy zawodnicy jak: Jakub Losik (może zagrać 120.mecz ligowy w barwach Unii) i Dawid Pieszak (przed szansą na 20.ligowy występ).

Tradycyjnie podczas zapowiedzi, już na wstępie wspomnieliśmy, że w rundzie jesiennej w Chełmnie, Unia wygrała 4:3 (3:2). Wówczas dwie bramki dla podopiecznych ówczesnego trenera Adama Topolskiego zdobył Dominik Jelonek, a po jednej Mikołaj Plewa i wspomniany wcześniej Lewandowski. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli z kolei: Dawid Piasecki, Miłosz Węgierek i Marcin Wanat (z rzutu karnego).

Poniżej przedstawiamy pełną historię meczów Unii z Chełminianką:

Jesień 2016: Chełminianka - Unia 1:0
Bramka: Piotr Kaczkowski

Wiosna 2017: Unia - Chełminianka 0:2
Bramki: Piotr Gross 2

Jesień 2017: Chełminianka - Unia 3:4
Bramki: Dawid Piasecki, Miłosz Węgierek, Marcin Wanat (karny) - Dominik Jelonek 2, Mikołaj Plewa, Damian Lewandowski

Razem: 3 mecze (1 zwycięstwo, 0 remisów, 2 porażki), bramki: 6-4.

UNIA JANIKOWOWłocłavia Włocławek
UNIA JANIKOWO   Włocłavia Włocławek