Zapowiedź: Sparta Brodnica - Unia

• autor: Redakcja, 2018-05-04 00:21

Wyjazdowy mecz domowy

W najbliższą sobotę, 5.maja 2018 roku kolejny mecz na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie. Unia w roli gości zmierzy się ze Spartą Brodnica. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Mecz zostanie rozegrany w Janikowie, ze względu na fakt, iż w Brodnicy modernizowana jest płyta boiska, a Policja nie wyraziła zgody na spotkanie w pobliskim Bobrowie. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej biało-niebiescy przegrali u siebie 0:2.

Komunikat dla kibiców: Na mecz nie obowiązują karnety na rundę wiosenną. Kibice - mężczyźni w wieku od 18.lat, zobowiązani są nabyć bilety wstępu w cenie 5 zł. Kasa biletowa otwarta będzie w dniu spotkania od godziny 16:00.

Brodnicki Klub Sportowy „Sparta” Brodnica
Rok założenia: 1924
Barwy: żółto-czarne
Największy sukces: gra w III lidze

Sparta zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 37.punktów. Warto wspomnieć jednak, że podopieczni grającego trenera Łukasza Ciechanowskiego, który zimą zmienił Łukasza Kaliszewskiego mają do rozegrania zaległe spotkanie z 18.kolejki w Chełmży z miejscową Legią. Brodniczanie jak dotąd wygrali dziesięciokrotnie, a po siedem razy ich mecze kończyły się remisem i porażką. 37-42, to aktualny stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii. W poprzedniej serii spotkań, Sparta przegrała na wyjeździe ze Startem Warlubie 0:1. W delegacjach w tym sezonie żółto-czarni zdobyli tylko dziesięć punktów, zatem zdecydowanie lepiej radzą sobie na swoim terenie.

Podopieczni trenera Roberta Bednarka muszą zmazać plamę po wtorkowej porażce z Chełminianką Chełmno 1:3. Unici w tym sezonie zawodzą przed własną publicznością. Ponadto wiosną dobre mecze przeplatają słabszymi. Jutro po pauzie za żółte kartki do dyspozycji szkoleniowca będzie Damian Lewandowski. Jeżeli chodzi o spotkania jubileuszowe, to na nie czeka dwóch zawodników naszego Klubu. Mowa tutaj o Dariuszu Lewandowskim, który stanie przed szansą rozegrania setnego ligowego meczu i Natana Zniszczola mogącego zagrać po raz trzydziesty. W zapowiedzi nie może zabraknąć informacji dotyczącej Radosława Kanika. Piłkarz ten w przeszłości był bliski przejścia do Sparty Brodnica.

Wracając do feralnego spotkania z rundy jesiennej, w którym Unia uległa Sparcie 0:2 warto wspomnieć o dwóch poważnych kontuzjach w obu drużynach. W 36.minuie stadion w pogotowiu ratunkowym opuścił Mikołaj Plewa z zerwanymi jak się później okazało wiązadłami krzyżowymi. Zaś w 62.minucie również w ambulansie, ze złamaną nogą mecz zakończył Bartosz Zalewski, który w 9.minucie zdobył prowadzenie dla Sparty. Drugiego gola dla brodniczan na cztery minuty przed końcem strzelił Maciej Koczur. Przypomnijmy, że podopieczni ówczesnego trenera Adama Topolskiego grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartką ukarany został czekający na jubileuszowe spotkanie Lewandowski (za faul na Zalewskim).

Historia meczów Unii ze Spartą Brodnica:

Lata sześćdziesiąte:
1966/67: 1:4, 5:0
1967/68: 5:0, 2:3
1969/70: 0:2, 6:0

2000/2001 - stara III liga:
Sparta - Unia 1:3 (Dulas - J. Kot, Kuczyński, Łukomski)
Unia - Sparta 0:2 (Bała, Zgórka) - przerwany w 55. minucie; zweryfikowany jako walkower 0:3

2001/2002 - stara III liga
Unia - Sparta 0:1 (Bała)
Sparta - Unia 0:1 (Kuźmińczuk)

Sparing - lato 2002:
Sparta - Unia 2:5 (Kuczyński 2, Kuźmińczuk 2, Żaglewski)

2002/2003 - stara III liga
Unia - Sparta 4:0 (Łukomski, Kuczyński, Krysiak, Rosiak)
Sparta - Unia 2:0 (Zabłocki, Pliszka)

2011/2012 - nowa III liga
Sparta - Unia 1:1 (Zagdański – M. Kot)
Unia - Sparta 1:0 (Biłoszewski)

2012/2013 - IV liga
Unia - Sparta 1:1 (Lewandowski - Kozłowski)
Sparta - Unia 3:0 (walkower)

2016/2017 - IV liga
Sparta - Unia 2:1 (Bała, Pacek - Straszewski)
Unia - Sparta 0:0

2017/2018 - IV liga
Unia - Sparta 0:2 (Zalewski, Koczur)

Razem: 20 meczów: 8 zwycięstw, 9 porażek, 3 remisy, bramki: 36-27.

Unia od momentu powrotu do IV ligi nie wygrała żadnego na trzy mecze ze Spartą. Mamy nadzieję, że zła passa zostanie w końcu przełamana i biało-niebiescy zainkasują komplet punktów!

UNIA JANIKOWOWłocłavia Włocławek
UNIA JANIKOWO   Włocłavia Włocławek