ogółem: 2 230 429

Sparta Brodnica - Unia 3:0 (w Janikowie)

• autor: Redakcja, 2018-05-05 23:12

Kolejna porażka w Janikowie

Szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa w Janikowie ma za sobą Unia, która tym razem wyjątkowo w roli gości przegrała ze Spartą Brodnica 0:3 (0:0) w 26.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej. Dwie bramki dla rywali strzelił Adam Reise, a jedną Michał Szczęśniak. Podopieczni trenera Roberta Bednarka spadli na dziesiąte miejsce w tabeli.

SPARTA BRODNICA - UNIA JANIKOWO 3:0 (0:0)
w Janikowie, w roli gospodarza Sparta

1:0 - 61’ Adam Reise
2:0 - 73’ Adam Reise
3:0 - 90’ Michał Szczęśniak

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik, 2. Jakub Losik, 24. Damian Brończyk, 5. Krzysztof Wiśniewski (41’ 16. Damian Lewandowski), 23. Mateusz Poczwardowski - 15. Kamil Stawicki (70’ Dariusz Lewandowski), 8. Martin Romanek, 6. Natan Zniszczol - 10. Dominik Jelonek  (66’ 11. Marcin Zaleski), 7. Przemysław Kędziora.

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Kacper Śmigielski, 4. Dawid Pieszak, 22. Dawid Bocian.

Unia: 4 celne, 5 niecelnych

Sparta: 4 celne, 9 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Przed meczem do kadry pierwszej drużyny włączony został bramkarz Kacper Śmigielski. Urodził się on 21.września 1999 roku w Inowrocławiu.  Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 85 kilogramów. Jest wychowankiem janikowskiego klubu. Występuje w zespole juniorskim Unii. Został zgłoszony ze względu na wyjazd na studia Nataniela Wikarskiego. Ostatni raz w kadrze pierwszej drużyny był w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Został oznaczony numerem 33 na koszulce.

Po kilku minutach gry strzał głową zawodnika Sparty po dośrodkowaniu z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. W 9.minucie długie podanie Krzysztofa Wiśniewskiego wykończył Przemysław Kędziora, który uprzedził bramkarza przyjezdnych. Wcześniej jednak sędzia przerwał grę sygnalizując spalonego i gol nie mógł zostać uznany. Trzy minuty później po akcji zapoczątkowanej wyrzutem z autu, zawodnik Sparty z dystansu uderzył niecelnie. Następnie strzał z narożnika szesnastki złapał Robert Tomaszewski. Po kwadransie gry po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karne Unii, gracz brodniczan zgrał głową w kierunku Adama Reise, który z dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką. W 26. i 29.minucie strzały przyjezdnych zza szesnastki były niecelne. Kolejnie, w 38.minucie uderzenie zawodnika Sparty z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów trafiło w spojenie słupka z poprzeczką. W 41.minucie z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego boisko opuścił Krzysztof Wiśniewski. To był ostatni warty odnotowania moment pierwszej połowy, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dwie minuty po przerwie Martin Romanek posłał podanie w kierunku Kędziory, który wszedł z piłką w pole karne i uderzył z ostrego kąta w kierunku okienka przy bliższym słupku. Bramkarz Sparty interweniował z kłopotami, gdyż po złapaniu futbolówki, wypadła mu ona z rąk. W 52.minucie po wyrzucie z autu Jakuba Losika, piłkę przed pole karne wybił gracz z Brodnicy, a strzał Damiana Brończyka był zbyt wysoki. Dwie minuty później, uderzenie Sparty zza szesnastki było niecelne. W 57.minucie Damian Lewandowski wymienił podania z Kamilem Stawickim, po czym podał wzdłuż bramki z prawej strony, gdzie piłkę w siatce umieścił Kędziora. Jednak i tym razem sędzia wcześniej zasygnalizował spalonego i gol nie mógł zostać uznany. Po godzinie gry strzał z rzutu wolnego z ostrego kąta Mateusza Poczwardowskiego sprzed linii bramkowej wybił obrońca, a przed polem karnym ustawiony był Radosław Kanik, lecz jego uderzenie było fatalne.

W 61.minucie Sparta objęła prowadzenie 1:0. Po faulu Stawickiego, dośrodkowanie z rzutu wolnego nie wyszło zawodnikowi Sparty, który zacentrował na wysokość okolic klatki piersiowej. W szesnastce futbolówka niespodziewanie minęła Dominika Jelonka, kiedy wydawało się, że kapitan Unii zdoła wybić piłkę głową. Trafiła ona pod nogi Reise, który zdołał ją opanować i z bliska pokonać Tomaszewskiego.

Cztery minuty potem wrzutkę z rożnego niecelnym strzałem głową wykończył zawodnik Sparty. W 72.minucie uderzenie z wolnego z około dwudziestu pięciu metrów Poczwardowskiego bez problemu złapał bramkarz.

W 73.minucie brodniczanie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Krótko rozegrali korner, po czym dośrodkowali z prawej strony w pole karne wprost na głowę Reise, po czym piłka zatrzepotała w siatce.

Następnie, w 79.minucie po aucie wykonywanym przez Losika, głową niecelnie uderzył Dariusz Lewandowski. Na siedem minut przed upływem regulaminowego czasu gry, Kędziora w polu karnym wystawił futbolówkę Damianowi Lewandowskiemu, ale jego uderzenie przeszło znacznie nad poprzeczką. W 88.minucie Damian Lewandowski znalazł się w szesnastce i oddał techniczny strzał, który wyłapał bramkarz Sparty.

W 90.minucie obrona Unii została rozklepana przez zawodników Sparty. Jeden z nich wszedł w pole karne i podał z lewej strony do Michała Szczęśniaka, który z bliskiej odległości posłał piłkę do pustej bramki ustalając wynik na 3:0.

W doliczonym czasie gry przyjezdni mogli zdobyć kolejnego gola, ale dośrodkowanie z prawej strony głową niecelnie wykończył Reise marnując szansę na hat-tricka. Następnie Unici mogli strzelić bramkę na otarcie łez, ale po podaniu Damiana Lewandowskiego, strzał Kędziory z około siedemnastu metrów bramkarz sparował na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia…

W 66.minucie po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem drużyny Unii był Marcin Zaleski.

Nieobecni: Damian Łozowicz, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Nataniel Wikarski (studia), Jakub Rusznica (poza kadrą).