Zapowiedź 1/4 finału PP: Unia - Legia Chełmża

• autor: Redakcja, 2018-05-08 16:01

Ćwierćfinał Pucharu Polski K-PZPN

W środę, 9.maja 2018 roku o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie odbędzie się mecz ćwierćfinału Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Unia podejmie ligowego rywala - Legię Chełmża. Przypomnijmy, że niespełna dwa tygodnie temu janikowianie wygrali w Chełmży 1:0.

Klub Sportowy „Legia” Chełmża
Rok założenia: 1928
Barwy: czerwono-zielono-białe
Sukces: 9.miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - 2008/2009

W czwartoligowej tabeli niesamowity ścisk. O tym świadczy przynajmniej to, że niespełna dwa tygodnie temu, przed ligowym meczem Unii w Chełmży, Legioniści zajmowali trzynaste miejsce. Teraz podopieczni trenera Rafała Lewandowskiego zajmują dziewiątą lokatę, co oznacza, że wyprzedzili zespół prowadzony przez Roberta Bednarka. W IV lidze jak dotąd chełmżanie zdobyli 33 punkty (mają zaległy mecz do rozegrania) wygrywając dziesięć spotkań, notując trzy remisy i doznając dwanaście porażek. 28-39, to aktualny stosunek bramkowy jutrzejszego pucharowego rywala Unii w rozgrywkach ligowych. W minioną sobotę, Legia wygrała u siebie z Orlętami Aleksandrów Kujawski 2:0.

Rozgrywki Pucharu Polski K-PZPN, Legia rozpoczęła od zmagań w III rundzie okręgu toruńskiego. Chełmżanie najpierw rozprawili się z ligowym rywalem - Naprzodem Jabłonowo Pomorskie wygrywając 5:1. W IV rundzie podopieczni trenera Lewandowskiego rozprawili się z kolejnym przeciwnikiem, z którym rywalizują również w lidze - Spartą Brodnica, pokonując ją 3:1.  Zwycięstwa te pozwoliły Legii awansować do etapu wojewódzkiego. W 1/8 finału, już wiosną tego roku nasz jutrzejszy przeciwnik wygrał na wyjeździe z piątoligową Notecią Łabiszyn 3:1. Los, który stworzył pucharową drabinkę sprawił, że w ćwierćfinale jednym z meczów będzie starcie Unia - Legia, które zostanie rozegrane już jutro w Janikowie.

Warto również przypomnieć drogę Unii do jutrzejszego ćwierćfinału. Najpierw w etapie bydgoskim, janikowianie wygrali na wyjazdach kolejno z Notecią Gębice 4:3 i Kujawianką Strzelno 5:0. Natomiast w 1/8 finału, biało-niebiescy pokonali we Włocławku miejscową Włocłavię 1:0 po golu strzelonym w dogrywce.

W kadrze Unii jest Dawid Bocian. Wychowanek Legii Chełmża za sobą ma już kontuzję i jest gotowy do gry. Już w ostatnim spotkaniu ligowym, przeciwko Sparcie Brodnica znalazł się w kadrze meczowej, jednak nie pojawił się na boisku. Być może wystąpi jutro przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Ponadto w Unii gra Radosław Kanik, który przed obecnym sezonem był bliski związania się z Legią.

Zwycięzca jutrzejszego meczu zagra o finał ze zwycięzcą spotkania Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie.

Tradycyjnie również podczas zapowiedzi nawiążemy do poprzedniego meczu pomiędzy obiema drużynami. 28.kwietnia 2018 roku, Unia wygrała w Chełmży 1:0 po golu Damiana Lewandowskiego w 55.minucie.

Historia meczów Unii z Legią:
1969/70 - 0:2, 2:2
1970/71 - 1:1, 1:1
1971/72 - 3:1, 1:3
1998/99 - 0:3, 1:1
1999/00 - 2:0, 4:0
2016/17 - jesień: Unia - Legia 2:1 (Mikołaj Plewa, Damian Lewandowski - Daniel Stolkowski [k])
2016/17 - wiosna: Legia - Unia 0:1 (Damian Lewandowski)
2017/18 - jesień: Unia - Legia 1:1 (Dariusz Lewandowski - Tomasz Rogóż [k])
2017/18 - wiosna: Legia - Unia 0:1 (Damian Lewandowski)

Razem: 14 meczów - 6 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki, bramki: 20-16.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin