PP: Unia - Legia Chełmża 0:1

• autor: Redakcja, 2018-05-09 23:59

Z Legią przegrywamy, z pucharu odpadamy

Trzecią z rzędu porażkę na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie ponieśli dzisiaj piłkarze Unii. Tym razem podopieczni Roberta Bednarka przegrali 0:1 (0:0) w ćwierćfinale Pucharu Polski K-PZPN z ligowym rywalem - Legią Chełmża. Jedyną bramkę w 58.minucie strzelił Dorian Banasiak z rzutu karnego podyktowanego za faul Marcina Zaleskiego. Porażka oznacza pożegnanie się Unii z rozgrywkami pucharowymi.

UNIA JANIKOWO - LEGIA CHEŁMŻA 0:1 (0:0)

0:1 - 58’ Dorian Banasiak (rzut karny)

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik, 24. Damian Brończyk , 2. Jakub Losik, 23. Mateusz Poczwardowski - 6. Natan Zniszczol (74’ 15. Kamil Stawicki), 11. Marcin Zaleski (65’ 8. Martin Romanek ) - 16. Damian Lewandowski, 22. Dawid Bocian (46’ 21. Dariusz Lewandowski), 4. Dawid Pieszak (81’ 7. Przemysław Kędziora) - 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica.

Unia: 4 celne, 3 niecelne

Legia: 3 celne, 9 niecelnych

Kliknij na "więcej".

Mecz nie należał do porywających widowisk piłkarskich. Najpierw w 7.minucie zbyt lekki strzał zza pola karnego, który nie sprawił kłopotów bramkarzowi oddał Dawid Pieszak. Chwilę później stuprocentową okazję zmarnował Dawid Bocian. Zawodnik ten wymienił podania z Dominikiem Jelonkiem, po czym wszedł w szesnastkę, lecz jego uderzenie obronił golkiper. W 13.minucie po faulu Jakuba Losika, strzał z rzutu wolnego po ziemi, sprzed bramki wybił Marcin Zaleski. Następnie goście trzykrotnie uderzali zza pola karnego na bramkę strzeżoną przez Roberta Tomaszewskiego. Dwa strzały, w tym jeden z rzutu wolnego zostały zablokowane, a trzeci był niecelny. W 20.minucie napastnik Legii wyszedł sam na sam, lecz dobrze interweniował bramkarz Unii. Kolejnie, przez kwadrans z boiska wiało nudą. W 36.minuicie uderzenie zawodnika z Chełmży z dalszej odległości przeszło wysoko nad poprzeczką. Na dwie minuty przed przerwą, strzał z osiemnastu metrów zablokował Losik, po czym piłka opuściła boisko. Dośrodkowanie z rożnego, głową zgrał jeden z piłkarzy Legii, po czym jego kolega z drużyny tą samą częścią ciała posłał piłkę nad bramką. Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

W 58.minucie po dośrodkowaniu z lewej strony, w zamieszaniu podbramkowym, Zaleski sfaulował jednego z rywali, po czym sędzia podyktował rzut karny, który silnym strzałem w środek bramki na gola zamienił Dorian Banasiak - 0:1.

Cztery minuty później mogła paść kolejna bramka dla przyjezdnych. Strzał z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów odbił się tuż przed Tomaszewskim, po czym piłka zmierzała w kierunku okienka bramki, lecz bramkarz Unii w ostatniej chwili sparował ją poza boisko. W 64.minucie uderzenie zawodnika gości z dystansu było niecelne. Następnie cetro-strzał Pieszaka pewnie wyłapał golkiper Legii. W 68.minucie Jelonek przestrzelił głową po dośrodkowaniu Mateusza Poczwardowskiego z rożnego. Pięć minut potem płaskie uderzenie Damiana Lewandowskiego z dwudziestu metrów było niecelne. Na osiem minut przed końcem, Damian Brończyk z dystansu przymierzył obok słupka. W 84.minucie po błędzie w obronie, zawodnik Legii wyszedł na czystą pozycję, lecz z osiemnastu metrów posłał futbolówkę obok bliższego słupka. W doliczonym czasie gry, Przemysław Kędziora zgrał głową na prawą stronę Dariuszowi Lewandowskiemu, który z pierwszej piłki trafił w boczną siatkę.

W półfinale rywalem Legii będzie Chemik Bydgoszcz, który pokonał Wdę Świecie 2:1.

Nieobecni: Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Damian Łozowicz (wyjazd za granicę), Kacper Śmigielski (poza kadrą).

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO   Chełminianka Chełmno