Zapowiedź: Unia - Kujawiak Kowal

• autor: Redakcja, 2018-05-11 06:37

Zwyciężyć!

Przed nami 27.kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej. 12.maja 2018 roku (sobota) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie rozpocznie się mecz pomiędzy Unią, a Kujawiakiem Kowal. Wszyscy mamy nadzieję, że biało-niebiescy przełamią złą serię i po raz pierwszy w tym roku zainkasują u siebie komplet punktów. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej w Kowalu, janikowianie wygrali 3:0.

Kujawiak Kowal zajmuje obecnie siedemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 23.punktów. Podopieczni grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego do bezpiecznej strefy tracą sześć oczek. Jak dotąd biało-zieloni wygrali sześć meczów, pięć zremisowali i piętnaście przegrali. Aktualny stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii to 39 goli strzelonych oraz 56 straconych. W ostatniej kolejce, Kujawiak przegrał u siebie ze Startem Warlubie 2:4. Była to druga porażka z rzędu zespołu prowadzonego przez Kwiatkowskiego. W tym sezonie, drużyna z Kowala zdobyła na wyjeździe tylko dziewięć punktów. Mimo to, biorąc pod uwagę liczby, janikowianie nie są zdecydowanym faworytem, gdyż na własnym boisku ugrali tylko o trzy oczka więcej. Zimą, Kujawiak dokonał kilku znaczących transferów mających na celu pomoc w utrzymaniu się w IV lidze. Jednym z zawodników, którzy zasilili kowalski klub jest Łukasz Grube. Przyszedł on z Lidera Włocławek, a w przeszłości występował także m.in. w Polonii Bytom czy w Zagłębiu Sosnowiec.

Trener Robert Bednarek jutro poprowadzi Unię po raz dziesiąty w meczu mistrzowskim. Mamy nadzieję, że to jubileuszowe spotkanie będzie szczęśliwe dla biało-niebieskich. Oprócz niego, także dwóch zawodników czeka dziesiąty mecz ligowy w barwach naszego Klubu. Mowa tutaj o Mateuszu Poczwardowskim i Martinie Romanku, którzy Dumę Kujaw zasilili zimą.

Przypomnijmy, że jesienią Unia prowadzona przez trenera Adama Topolskiego zwyciężyła w Kowalu 3:0 (0:0). Dwie bramki dla janikowian strzelił wówczas Przemysław Kędziora, a jedną Dawid Deresiewicz, który aktualnie jest bliski wywalczenia awansu do V ligi w barwach Zawiszy Bydgoszcz.

Pełna historia meczów Unii z Kujawiakiem Kowal:

Sezon 2015/2016 - V liga:
Jesień: Kujawiak - Unia 3:3

Bramki: Miklewicz, Shvets, Śmigiel - Zaleski, Damian Lewandowski, Brończyk (k)

Wiosna: Unia - Kujawiak 1:0
Bramka: Damian Lewandowski

Sezon 2017/2018 - IV liga:
Jesień: Kujawiak - Unia 0:3

Bramki: Kędziora 2, Deresiewicz

Razem: 3 mecze (2 zwycięstwa, 1 remis), bramki: 7-3.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO   Chełminianka Chełmno