ogółem: 4 376 506

Unia - Kujawiak Kowal 4:1

• autor: Redakcja, 2018-05-12 23:59

Janikowo w końcu radosne!

Po raz pierwszy w tym roku, Unia odniosła zwycięstwo na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie! W pierwszym meczu pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego (Artur Polehojko - I trener, Michał Orlik - II trener), biało-niebiescy wygrali z Kujawiakiem Kowal 4:1 (3:1). Hat-trickiem popisał się niezawodny Przemysław Kędziora (jeden gol z rzutu karnego), a jedną bramką zdobył Dawid Pieszak, dla którego było to premierowe trafienie w seniorskiej piłce. Goście strzelili honorowego gola za sprawą grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego. Podopieczni trenera Polehojko awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli, a Kujawiak pozostał na siedemnastej lokacie i wciąż jest w strefie spadkowej.

UNIA JANIKOWO - KUJAWIAK KOWAL 4:1 (3:1)

1:0 - 25’ Przemysław Kędziora (rzut karny)
 2:0 - 30’ Przemysław Kędziora
3:0 - 35’ Dawid Pieszak
3:1 - 41’ Dawid Kwiatkowski
4:1 - 89’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Kamil Stawicki (54’ 9. Radosław Kanik), 24. Damian Brończyk, 2. Jakub Losik, 23. Mateusz Poczwardowski - 8. Martin Romanek, 18. Oleksandr Lytviak, 7. Przemysław Kędziora - 16. Damian Lewandowski, 21. Dariusz Lewandowski (79’ 10. Dominik Jelonek; 90’ 13. Damian Łozowicz), 4. Dawid Pieszak (83’ 6. Natan Zniszczol).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 11. Marcin Zaleski, 22. Dawid Bocian.

W 79.minucie po zmianie Dariusza Lewandowskiego, kapitanem Unii był wychodzący na boisko Dominik Jelonek, który w 90.minucie zszedł z powodu odnowienia się kontuzji mięśnia dwugłowego. Wówczas opaskę kapitańską przejął Damian Lewandowski.

Unia: 7 celnych, 12 niecelnych

Kujawiak: 2 celne, 6 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Na początku meczu, cetro-strzał Mateusza Poczwardowskiego z lewej strony, niespodziewanie zmierzał w kierunku okienka bramki drużyny przeciwnej. W ostatniej chwili bramkarz sparował piłkę poza boisko. W 6.minucie Unici stworzyli pierwszą składną akcję. Dawid Pieszak uruchomił Przemysława Kędziorę, ten wystawił piłkę Damianowi Lewandowskiemu, który będąc na czystej pozycji nieczysto trafił w futbolówkę. Sześć minut później, Kujawiak zaskoczył Unię rozegraniem rzutu wolnego, po czym strzał z szesnastu metrów był zbyt wysoki. W 14.minucie kibice byli świadkami kolejnej ciekawej akcji janikowian, tym razem zapoczątkował ją Damian Brończyk podając do Martina Romanka. Rozgrywający Unii uruchomił na lewym skrzydle Pieszaka, który z okolic narożnika szesnastki uderzył znacznie niecelnie w kierunku bliższego słupka. Następnie Romanek oddał płaski strzał z dystansu, który przeszedł obok bramki. W 20.minucie pełniący obowiązki kapitana - Dariusz Lewandowski dograł Damianowi Lewandowskiemu, który mijając bramkarza oddał strzał z ostrego kąta. W ostatniej chwili piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Biało-niebiescy musieli zadowolić się rzutem rożnym. Z kornera dośrodkował wspomniany ostatnio Lewandowski, a uderzenie głową Oleksandra Lytviaka było zbyt wysokie. Następnie centro-strzał zawodnika Kujawiaka przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

W 25.minucie Lytviak popisał się idealnym podaniem górą ze środkowej strefy boiska w kierunku Kędziory, który opanował piłkę wchodząc w pole karne, gdzie został powalony na ziemię. Sędzia podyktował rzut karny, który silnym strzałem przy słupku na bramkę zamienił sam poszkodowany - 1:0.

Sto dwadzieścia sekund później tuż przed szesnastką zawodnika gości faulował Kamil Stawicki. Kąśliwy strzał z rzutu wolnego z kłopotami obronił Robert Tomaszewski, a futbolówkę za pole karne wybił Jakub Losik zażegnując niebezpieczeństwo.

W 30.minucie janikowianie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Kędziora otrzymał piłkę na trzydziestym metrze od Damiana Lewandowskiego, po czym przebojem wdarł się w pole karne uderzając po ziemi z okolic narożnika szesnastki w kierunku dłuższego słupka.

Trzy minuty później dośrodkowanie Damiana Lewandowskiego z rzutu rożnego niecelną główką wykończył Kędziora.

W 35.minucie Unia przeprowadziła podręcznikową akcję. Lytviak podał Kędziorze, który błyskawicznie posłał płaskie podanie na lewą stronę do Pieszaka, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, uderzeniem po ziemi między jego nogami zdobył gola na 3:0! Była to jego premierowa bramka w oficjalnych rozgrywkach pierwszej drużyny.

Rozluźnienie janikowian wykorzystali przyjezdni. Zbyt duża luka w środku pola w 41.minucie spowodowała, że Dawid Kwiatkowski otrzymał podanie górą na czystą pozycję i z około osiemnastu metrów przelobował Tomaszewskiego - 3:1.

W ostatniej minucie pierwszej połowy błąd obrońców na połowie boiska sprawił, że sam na sam z bramkarzem wyszedł Dariusz Lewandowski. Kapitan Unii popędził ile sił w nogach, jednak jego strzał obronił bramkarz.

W 47.minucie Łukasz Grube zza pola karnego uderzył niecelnie. Następnie, w 58.minuie dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego chybionym strzałem z pierwszej piłki wykończył Romanek. Cztery minuty później Vitalli Shvets z szesnastu metrów trafił w słupek. W 69.minucie Kędziora uruchomił Damiana Lewandowskiego, który w polu karnym będąc tylko przed bramkarzem uderzył znacznie nad bramką. Następnie, dośrodkowanie z rożnego Kujawiaka zostało zgrane głową, po czym strzał z kąta był niecelny. W 74.minucie Pieszak posłał podanie w pole karne z prawej strony, gdzie nabiegający Kędziora piętą posłał piłkę obok słupka. Dwie minuty potem po wymianie trójkowej akcji: Damian Lewandowski - Kędziora - Dariusz Lewandowski, ten ostatni z bliska uderzył niecelnie. Na jedenaście minut przed końcem meczu, Pieszak dośrodkował z w pole karne z prawej strony, gdzie Damian Lewandowski z kąta znacznie przestrzelił. W 86.minucie po rajdzie Kędziory, piłka trafiła do Natana Zniszczola, który będąc na prawym skrzydle miał czystą pozycję do oddania strzału, lecz uderzył niecelnie i bramkarz zdołał zatrzymać futbolówkę.

W 89.minucie Romanek zagrał w kierunku Zniszczola, który prostopadłym podaniem uruchomił wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kędziorę. Najskuteczniejszy zawodnik Unii nie myli się w takich sytuacjach. Oddał celny strzał ustalając wynik meczu na 4:1.

W doliczonym czasie gry, najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego Kujawiaka zostało wykończone strzałem nad poprzeczką, a później podanie z prawej strony Zniszczola w pole karne opanował Kędziora, który z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

Nieobecni: Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Mikolaj Plewa (kontuzjowani), Kacper Śmigielski, Jakub Rusznica (poza kadrą; grali w juniorach).