BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 390 012

PP K-PZPN: Podsumowanie

• autor: Redakcja, 2018-05-14 22:16

Podsumowanie pucharowej przygody

W minioną środę, Unia zakończyła pucharową przygodę w sezonie 2017/2018. Tym razem janikowianie odpadli w ćwierćfinale, czyli nie powtórzyli wydarzenia sprzed roku, kiedy to stanęli przed szansą gry o finał przegrywając w półfinale. Zapraszamy do przeczytania podsumowania rozgrywek Pucharu Polski K-PZPN z udziałem biało-niebieskich.

Kliknij na „więcej”.

W rundzie jesiennej, Unia prowadzona przez trenera Adama Topolskiego zmagania pucharowe rozpoczęła od II rundy okręgu bydgoskiego. W pierwszym meczu janikowianie przechodzili męczarnie z a-klasową Notecią Gębice wygrywając ostatecznie 4:3. W rundzie III, biało-niebieskich czekał kolejny wyjazd, tym razem do piątoligowej Kujawianki Strzelno. Unia tym razem odniosła pewne zwycięstwo gromiąc rywala 5:0.

Drużyna Unii pod wodzą nowego trenera Roberta Bednarka, piłkarską wiosnę zainaugurowała meczem 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN. We Włocławku, janikowianie mierzyli się z piątoligową Włocłavią. Po regulaminowym czasie gry, był bezbramkowy remis. Awans biało-niebiescy zapewnili sobie dopiero po dogrywce zwyciężając 1:0. W ćwierćfinale, Unia zagrała na własnym boisku z ligowym rywalem - Legią Chełmża. Porażka 0:1 wyeliminowała janikowski zespół z rozgrywek pucharowych. Był to ostatni mecz w roli trenera Unii wspominanego wcześniej Bednarka.

Zatem w czterech meczach pucharowych w tym sezonie, Unia odniosła trzy zwycięstwa i poniosła jedną porażkę. Biało-niebiescy zdobyli dziesięć bramek, a stracili ich cztery.

Najskuteczniejszym strzelcem okazał się Przemysław Kędziora, który zdobył cztery bramki. Dwa gole strzelił natomiast Dominik Jelonek, a po jednym trafieniu zaliczyli: Dawid Deresiewicz, Radosław Kanik, Dariusz Lewandowski i Mikołaj Plewa.

Jeżeli chodzi o asysty, to po dwa kluczowe podania posłali: Przemysław Kędziora i Mikołaj Plewa, z kolei po jednym: Dawid Deresiewicz, Kacper Kumor, Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Maciej Sirko, a także Marcin Zaleski.

Łącznie w czterech pucharowych meczach wystąpiło 27.zawodników. Poniżej przedstawiamy ilość minut spędzonych na boisku, a w nawiasie liczbę występów:
390 minut - Dominik Jelonek, Robert Tomaszewski (po 4)
300 minut - Jakub Losik (3)
275 minut - Marcin Zaleski (3)
264 minuty - Przemysław Kędziora (4)
269 minut - Damian Lewandowski (3)
253 minuty - Radosław Kanik (3)
210 minut - Mateusz Poczwardowski (2 - wiosną)
198 minut - Natan Zniszczol (3)
180 minut - Dariusz Lewandowski (3), Paweł Radaszewski (2 - jesienią)
157 minut - Dawid Pieszak (4)
146 minut - Mateusz Kaczmarek (2 - jesienią)
135 minut - Kacper Kumor (2 - jesienią)
126 minut - Damian Brończyk (2 - wiosną)
120 minut - Oleksandr Lytviak (1 - wiosną)
119 minut - Dawid Bocian (2 - wiosną)
116 minut - Filip Żurawski (2 - jesienią)
92 minuty - Krzysztof Wiśniewski (2)
85 minut - Martin Romanek (2 - wiosną)
82 minuty - Maciej Sirko (1 - jesienią)
45 minut - Dawid Deresiewicz, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (po 1 - jesienią)
34 minuty - Kacper Wróblewski (1 - jesienią)
16 minut - Kamil Stawicki (1 - wiosną)
8 minut - Jakub Rusznica (1 - jesienią)

Zawodnicy wychodzący w wyjściowym składzie:
4 razy - Dominik Jelonek, Robert Tomaszewski
3 razy - Jakub Losik, Radosław Kanik, Damian Lewandowski, Marcin Zaleski, Natan Zniszczol
2 razy - Dawid Bocian, Mateusz Kaczmarek, Przemysław Kędziora, Kacper Kumor, Dariusz Lewandowski, Mateusz Poczwardowski, Paweł Radaszewski
1 raz - Damian Brończyk, Tomasz Gilas, Oleksandr Lytviak, Dawid Pieszak, Maciej Sirko, Krzysztof Wiśniewski, Filip Żurawski

Zawodnicy przebywający na boisku przez pełne 90/120 minut:
3 razy - Jakub Losik
2 razy - Przemysław Kędziora, Mateusz Poczwardowski, Paweł Radaszewski, Marcin Zaleski
1 raz - Damian Brończyk, Mateusz Kaczmarek, Radosław Kanik, Kacper Kumor, Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Oleksandr Lytviak, Krzysztof Wiśniewski, Filip Żurawski

Zawodnicy wchodzący z ławki:
3 razy - Dawid Pieszak
2 razy - Przemysław Kędziora, Martin Romanek
1 raz - Damian Brończyk, Dawid Deresiewicz, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa, Jakub Rusznica, Kamil Stawicki, Krzysztof Wiśniewski, Kacper Wróblewski, Filip Żurawski

Zawodnicy zmienieni przed końcem meczu:
3 razy - Natan Zniszczol
2 razy - Dawid Bocian, Radosław Kanik, Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Dawid Pieszak
1 raz - Tomasz Gilas, Mateusz Kaczmarek, Kacper Kumor, Maciej Sirko, Marcin Zaleski