KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 941, wczoraj: 1090
ogółem: 2 178 460

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Unici trenują w dobrych humorach

  • autor: Redakcja, 2018-05-15 23:45

Po zwycięstwie nad Kujawiakiem

Unici przełamali złą passę i po raz pierwszy w tym roku wygrali przed własną publicznością. Zwycięstwo nad Kujawiakiem Kowal sprawiło, iż podopieczni trenera Artura Polehojko rozpoczęli mikrocykl tygodniowy w dobrych humorach. We wtorek pod okiem drugiego trenera - Michała Orlika trenowało dwóch zawodników z zespołu juniorskiego, którzy będą bacznie obserwowani przez sztab szkoleniowy.

Kliknij na „więcej”.

Podopieczni Artura Polehojko po zwycięstwie nad Kujawiakiem Kowal awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. - Ten wynik podniesie morale zespołu. Zwycięstwo na własnym boisku było nam bardzo potrzebne - mówił bezpośrednio po spotkaniu z Kujawiakiem nowy-stary trener Unii. W poniedziałkowym wydaniu TV Jan-Sat prezes Klubu, Eryk Woźniak powiedział, że celem postawionym przed nowym sztabem szkoleniowym jest utrzymanie się w IV lidze. - Przed obecnym sezonem celem pierwszej drużyny było zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli. Jednak złe wyniki w rundzie wiosennej sprawiły, że musieliśmy podjąć decyzję o zmianie trenera. Dlatego jasne jest to, że zmieniony został również cel. Za wszelką cenę musimy się utrzymać - powiedział dla oficjalnego serwisu Unii, jej prezes. Odnośnie nagłych zmianach w sztabie szkoleniowym, włodarz naszego Klubu powiedział natomiast: - Jeszcze w środę po meczu pucharowym mieliśmy do trenera Bednarka olbrzymie zaufanie. Gdyby ktoś zapytał czy w nowym sezonie będziemy mieli nowego trenera, odpowiedziałby, że nie. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Po meczu z Kujawiakiem widać, że podjęliśmy właściwą decyzję - powiedział Woźniak. - Na ten moment najlepszą opcją było zdecydować się na dwóch trenerów, którzy są od pewnego czasu wewnątrz Klubu. Do końca sezonu zatem pierwszym trenerem będzie Artur Polehojko, pełniący obowiązki dyrektora sportowego, a drugim - Michał Orlik z juniorów. Co będzie dalej? Na razie za wcześnie, aby o tym mówić - dodał.

Z pierwszą drużyną Unii we wtorek po raz pierwszy od dłuższego czasu trenował osiemnastoletni Wiktor Nowaczyk i o rok starszy Filip Gałązka. Obaj w szerokiej kadrze czwartoligowego janikowskiego zespołu byli już w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Ten pierwszy jest nominalnym obrońcą, zaś drugi pomocnikiem. Ponadto w Janikowie wciąż trenuje bramkarz Adrian Janiszewski. Były zawodnik Błękitnych Raciąż miał zostać zgłoszony do rozgrywek, jednak koniecznie jest jego wcześniejsze wyrejestrowanie z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Wstrzymamy się do lata i wtedy zadecydujemy o jego przyszłości. Największym jego plusem jest to, że pozostaje bez klubu i wciąż jest młodzieżowcem - powiedział prezes Klubu.

Wczoraj janikowianie mogli korzystać z odnowy biologicznej. Indywidualnie również mieli nakreślone rozbieganie. Wtorkowy trening poprowadził II trener - Michał Orlik. Na zajęciach Unici spotykają się również jutro. W czwartek mają dzień wolny, a w piątek rozruch przed meczem z Pogonią Mogilno, który odbędzie się w Gębicach.


 

Najbliższe spotkanie

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin
2018-09-22, 14:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOPogoń Mogilno
UNIA JANIKOWO 2:3 Pogoń Mogilno
2018-09-08, 17:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8
UNIA JANIKOWO - Lech Rypin
Polonia Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska
Sparta Brodnica - Unia Gniewkowo
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno
Unia Solec Kujawski - Wisła Nowe
Pomorzanin Toruń - Włocłavia Włocławek
Orlęta Aleksandrów Kujawski - BKS Bydgoszcz
Legia Chełmża - Kujawiak Kowal
Chełminianka Chełmno - Cuiavia Inowrocław

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Unia Gniewkowo UNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno 2:1 Polonia Bydgoszcz
Cuiavia Inowrocław 2:0 Legia Chełmża
Kujawiak Kowal 1:4 Orlęta Aleksandrów Kujawski
BKS Bydgoszcz 1:2 Pomorzanin Toruń
Włocłavia Włocławek 4:1 Unia Solec Kujawski
Wisła Nowe 1:4 Notecianka Pakość
Pogoń Mogilno 3:1 Sparta Brodnica
Lech Rypin 1:3 Kujawianka Izbica Kujawska

Statystyki drużyny