ogółem: 2 292 493

Pogoń Mogilno - Unia 2:2 (w Gębicach)

• autor: Redakcja, 2018-05-19 23:59

Do zwycięstwa zabrakło minuty…

W Gębicach, w 28.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia zremisowała z Pogonią Mogilno 2:2 (0:1). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Na pięknego gola z rzutu wolnego janikowianina - Filipa Jagielskiego w 37.minucie, Unici odpowiedzieli dwoma trafieniami Przemysława Kędziory, odpowiednio w 57.minucie z rzutu karnego i w 76.minucie. Do zwycięstwa podopiecznym trenera Artura Polehojko zabrakło sześćdziesięciu sekund, bowiem w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, wynik ustalił Antoni Krajnyk. Punkt zdobyty na wyjeździe z zespołem z ligowej czołówki w przebiegu całego spotkania cieszy, choć pozostaje olbrzymi niedosyt. Po remisie, Unia nadal jest na jedenastym miejscu w tabeli.

POGOŃ MOGILNO - UNIA JANIKOWO 2:2 (1:0)

1:0 - 37’ Filip Jagielski (rzut wolny)
  1:1 - 57’ Przemysław Kędziora (rzut karny)
  1:2 - 76’ Przemysław Kędziora
  2:2 - 90+1’ Antoni Krajnyk

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik, 24. Damian Brończyk , 2. Jakub Losik, 23. Mateusz Poczwardowski - 8. Martin Romanek (83’ 15. Kamil Stawicki), 18. Oleksandr Lytviak, 7. Przemysław Kędziora - 16. Damian Lewandowski (70’ 11. Marcin Zaleski), 21. Dariusz Lewandowski (24’ 6. Natan Zniszczol), 4. Dawid Pieszak (90+2’ 5. Krzysztof Wiśniewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 13. Damian Łozowicz.

W 24.minucie po zmianie Dariusza Lewandowskiego z powodu kontuzji, kapitanem Unii był Damian Lewandowski, który w 70.minucie zszedł z boiska, a opaskę kapitańską przejął wprowadzony za niego rezerwowy - Marcin Zaleski.

Pogoń: 9 celnych, 8 niecelnych
Unia: 7 celnych, 4 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa…

W pierwszych sześćdziesięciu sekundach meczu, dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową wykończył Wiktor Mrówczyński, lecz Robert Tomaszewski paradą przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 3.minucie centro-strzał Dawida Pieszaka z lewej strony wypiąstkował bramkarz Pogoni. Po dziesięciu minutach gry, strzał Mrówczyńskiego z narożnika szesnastki był niecelny. W 13.minucie Unici dwukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką gospodarzy, jednak nie zakończyły się one oddaniem strzałów. Najpierw po przebojowej akcji Martina Romanka, próbę podania w polu karnym Damiana Lewandowskiego wzdłuż pola bramkowego przechwycił golkiper, a po chwili Dariusz Lewandowski odebrał futbolówkę obrońcy, po czym będąc w szesnastce chciał wystawić piłkę lepiej ustawionemu koledze z drużyny, jednak znów sprytniejszy okazał się bramkarz mogilnian. W 17.minucie kąśliwie posłana piłka z dalszej odległości przeszła wszystkich w polu karnym Unii, po czym zmierzała tuż przy słupku, lecz refleksem popisał się Tomaszewski odbijając ją poza boisko. Sześć minut później w mur z rzutu wolnego uderzył Mateusz Poczwardowski. W 24.minucie prostopadłe podanie w szesnastkę Unii, zostało wykończone strzałem z bliskiej odległości, jednak ponownie dobrą interwencją popisał się Tomaszewski, odbijając futbolówkę na rzut rożny. W tej sytuacji bramkarz janikowian obronił stuprocentową sytuację. W 32.minucie strzał Filipa Jagielskiego z dystansu był zbyt wysoki.

W 37.minucie po faulu Jakuba Losika na dwudziestym metrze, do rzutu wolnego podszedł Jagielski. Wychowanek Unii Janikowo grający w Pogoni Mogilno oddał silny, soczysty strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki - 1:0.

Sto dwadzieścia sekund później strzał Natana Zniszczola zza pola karnego odbił się od jednego z obrońców. Następnie dośrodkowanie Lewandowskiego z rzutu rożnego przed szesnastkę wybili zawodnicy Pogoni. Tam ustawiony był Zniszczol, który oddał niecelne uderzenie. W 41.minucie Jacek Wojciechowski posłał silny strzał zza pola karnego, lecz kapitalnie interweniował Tomaszewski wybijając piłkę poza boisko. Na minutę przed przerwą po stracie Radosława Kanika, gospodarze przeprowadzili akcję, po której oddali niecelne uderzenie z około dwunastu metrów.

Na początku drugiej połowy, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał zawodnika Pogoni w polu karnym został zablokowany. Następnie, wrzutkę z prawej strony niecelnym „szczupakiem” wykończył Jagielski. W 51.minucie po błędzie Losika, aktywny w meczu Jagielski przymierzył zza szesnastki, a po rykoszecie interweniować zdołał Tomaszewski. Pięć minut później, po centrze Lewandowskiego z kornera, strzał z pierwszej piłki z kąta Zniszczola był niecelny.

W 57.minucie Kędziora dośrodkował z prawej strony w pole karne, a strzał Lewandowskiego z główki tuż przed linią bramkową trafił w rękę obrońcy Pogoni. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Kędziora - 1:1.

Dwie minuty potem silny strzał Mrówczyńskiego zza pola karnego, kapitalną paradą zatrzymał Tomaszewski, wskutek czego gospodarze musieli zadowolić tylko się rzutem rożnym. W 60.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, Jagielski główką uderzył minimalnie obok słupka. Kolejnie, w 68.minucie podanie Lewandowskiego do Kędziory, sprawiło, że najskuteczniejszy zawodnik Unii znalazł się z piłką w polu karnym, lecz jego strzał zatrzymał bramkarz. Szesnaście minut przed końcem regulaminowego czasy gry, golkiper Pogoni zbyt krótko wybił piłkę, co wykorzystać chciał Pieszak, który uderzał głową, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć i pewnie chwycił futbolówkę.

W 76.minucie Marcin Zaleski posłał podanie za plecy obrońców, dzięki czemu Kędziora wyprzedzając zawodnika gospodarzy, wyszedł na czystą pozycję i płaskim strzałem posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza wyprowadzając Unię na prowadzenie 1:2.

Kilka minut później, Damian Brończyk za faul tuż przed narożnikiem pola karnego został ukarany żółtą kartką, a strzał Jagielskiego z rzutu wolnego trafił w mur. W 83.minucie po dośrodkowaniu, Krzysztof Szal w polu karnym oddał uderzenie głową, lecz na posterunku był Tomaszewski. Na pięć minut przed końcem meczu, po rzucie rożnym w szesnastce janikowian powstało olbrzymie zamieszanie, jednak na szczęście nikt z gospodarzy nie zdołał oddać strzału. W 87.minucie Jagielski z dystansu posłał futbolówkę nad poprzeczką.

W 90+1.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Pogoni przeniesione na drugą stronę, sprawiło, że piłka została wybita na aut na wysokości pola karnego Unii. Daleki wyrzut z autu, przed siebie wypiąstkował Tomaszewski. W zamieszaniu w szesnastce, piłka trafiła pod nogi Antoniego Krajnyka, który płaskim strzałem zdobył gola na 2:2.

Jeszcze po wznowieniu gry na prowadzenie mogli wyjść Unici. Piłka posłana w stronę pola karnego, sprawiła, iż otrzymał ją Kędziora, który próbował przelobować wychodzącego bramkarza. Golkiper jednak nie dał się zaskoczyć i uratował Pogoń przed porażką.

Nieobecni: Dominik Jelonek, Tomasz Gilas, Dawid Bocian, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.