Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Unia - Wisła Nowe 0:1

• autor: Redakcja, 2018-05-26 15:09

Unia zawiodła w meczu z Wisłą

W bardzo ważnym meczu 29.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia przegrała u siebie z Wisłą Nowe 0:1 (0:1). Jedyną bramkę w 14.minucie strzelił Piotr Myścich.

UNIA JANIKOWO - WISŁA NOWE 0:1 (0:1)

0:1 - 14’ Piotr Myścich

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 9. Radosław Kanik (79’ 15. Kamil Stawicki), 5. Krzysztof Wiśniewski, 2. Jakub Losik, 23. Mateusz Poczwardowski - 24. Damian Brończyk (55’ 11. Marcin Zaleski), 18. Oleksandr Lytviak, 8. Martin Romanek (65’ 6. Natan Zniszczol) - 16. Damian Lewandowski, 7. Przemysław Kędziora, 4. Dawid Pieszak.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 13. Damian Łozowicz.

Unia: 2 celne, 10 niecelnych
Wisła: 1 celny, 6 niecelnych

Kliknij na "więcej".

Na początku meczu, Przemysław Kędziora po otrzymaniu podania od Dawida Pieszaka wychodził na czystą pozycję, lecz po wejściu w pole karne skutecznym wślizgiem interweniować zdołał nadbiegający obrońca. W 4.minucie dośrodkowanie z rożnego Damiana Lewandowskiego przed szesnastkę wybił zawodnik gości, po czym Mateusz Poczwardowski zaadresował piłkę na lewą stronę do wspomnianego Lewandowskiego, który oddał płaski, niecelny strzał w kierunku dalszego słupka z okolic narożnika pola karnego. Sytuacje te, sprawiły, że zgromadzenie na stadionie kibice wkrótce zobaczą bramkę strzeloną przez Unię. Niestety, w kolejnej akcji padł gol dla przyjezdnych, a następne minuty nie były porywającym widowiskiem piłkarskim…

W 14.minuice Piotr Myścich z łatwością wszedł środkiem boiska z piłką w pole karne, gdzie podcinką nad Robertem Tomaszewskim zdobył gola na 0:1.

Cztery minuty później zakotłowało się w polu karnym Wisły, jednak strzały odpowiednio Kędziory i Pieszaka zostały zablokowane. Następnie, wrzutkę z rożnego Lewandowskiego niecelną główką wykończył Oleksandr Lytviak. W 35.minucie długie podanie Radosława Kanika, opanował Kędziora, który z osiemnastu metrów nie trafił w światło bramki. Po kilku minutach, dośrodkowanie w pole karne Unii z prawej strony, opanował zawodnik Wisły, lecz uderzył w boczną siatkę. Na sześć minut przed przerwą, Kędziora wystawił futbolówkę na dwudziesty metr Damianowi Brończykowi, który oddał płaski strzał. Dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz gości, odbijając piłkę poza boisko. Było to jedyne celne uderzenie w wykonaniu zawodników z Janikowa w pierwszej połowie.

Dwie minuty po przerwie Wiślacy mogli podwyższyć prowadzenie, gdyby nie to, że napastnik nie trafił w wystawioną na dziesiąty metr piłkę z prawej strony boiska. W 52.minucie dośrodkowanie Lewandowskiego z rzutu rożnego niecelną głową zamknął Lytviak. Kolejnie, z wolnego zacentrował Poczwardowski, a w polu karnym gości w zamieszaniu piłkę minimalnie obok słupka trącił pełniący obowiązki kapitana - Krzysztof Wiśniewski. W 62.minucie długie podanie, w szesnastce Unii niecelnym strzałem wykończył zawodnik przyjezdnych. Sto dwadzieścia sekund później, janikowianie stworzyli najlepszą akcję w meczu. Kędziora uruchomił Lewandowskiego, który z prawej strony wystawił futbolówkę na dwudziesty metr Lytviakowi. Silny strzał Ukraińca trafił w poprzeczkę. W 65. i 73. minucie uderzenia Wisły z dystansu były niecelne. Następnie, w 79. i 85.minucie dwukrotnie z rzutu rożnego centrował Poczwardowski. Najpierw z główki chybił Natan Zniszczol, a później po wybiciu obrońcy przed pole karne, techniczny strzał Lewandowskiego nad poprzeczką przerzucił bramkarz. To uderzenie było drugim celnym strzałem oddanym przez janikowian. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po rzucie wolnym, piłkę w szesnastce opanował zawodnik Wisły i z bliska przestrzelił. W doliczonym czasie, ponownie zakotłowało się w polu karnym biało-niebieskich. Jeden z rywali otrzymał podanie i z kilku metrów uderzył zbyt wysoko. W ostatnim momencie spotkania, Poczwardowski posłał dośrodkowanie z rzutu wolnego, które Wiśniewski przedłużył głową, po czym Lytviak z około dwunastu metrów oddał strzał nad bramką.

Nieobecni: Dominik Jelonek, Tomasz Gilas, Dariusz Lewandowski, Dawid Bocian, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Kacper Śmigielski (poza kadrą)

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno