Zapowiedź: Unia - Start Warlubie

• autor: Redakcja, 2018-06-02 01:06

Wyprzedzić Start!

Niedziela, 3.czerwca 2018 roku, to kolejny termin, w którym o ligowe punkty powalczy Unia. Tym razem na janikowskim Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego, biało-niebiescy zmierzą się ze Startem Warlubie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, w Warlubiu obie drużyny podzieliły się punktami remisując 1:1.

Gminny Ludowy Zespół Sportowy „Start” Warlubie
Rok założenia: 1975
Barwy: żółto-niebieskie
Sukces: 2.miejsce w III lidze - 2013/2014

Zarówno Start Warlubie, jak i Unia nie są pewni utrzymania w IV lidze. Jutrzejszy rywal biało-niebieskich ma obecnie dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu punktów, z kolei janikowianie zajmują jedenastą lokatę i mają o jedno oczko mniej. Zapowiada się zatem ciekawe widowisko piłkarskie, które miejmy nadzieję stworzą sąsiedzi w ligowej stawce.

W przerwie zimowej, w klubie z Warlubia, podobnie jak w Janikowie doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Macieja Cieślika zastąpił bowiem zwolniony jesienią z Unii Solec Kujawski - Krzysztof Jabłoński. Start wygrał jedenaście meczów, siedmiokrotnie zremisował i doznał dwanaście porażek, m.in. w ostatnim spotkaniu na wyjeździe z Notecianką Pakość 1:2. Żółto-niebiescy legitymują się stosunkiem bramkowym przedstawiającym się następująco: 45 goli strzelonych i 41 straconych. Kolejnym aspektem łączonym Start z Unią jest fakt, iż oba zespoły w bieżącym sezonie lepiej radzą sobie w delegacjach. Dla przykładu należy wspomnieć, że u siebie zawodnicy z Warlubia i Janikowa wygrali jak dotąd po cztery spotkania, natomiast na wyjazdach po siedem. Barwy Startu od wielu lat reprezentuje urodzony w Janikowie - Michał Zarembski.

W rundzie jesiennej w Warlubiu, w meczu pomiędzy Startem, a Unią był remis 1:1. W 64.minucie wynik otworzył Patryk Jarantowicz, a do wyrównania na pięć minut przed końcem doprowadził Kacper Kumor, który zimą opuścił nasz Klub. Co ciekawe, również w obu spotkaniach wspomnianych zespołów w poprzednim sezonie padły remisy, odpowiednio w Janikowie 1:1 i w Warlubiu 2:2.

Historia meczów Unii ze Startem Warlubie:

Jesień 2012: Start - Unia 2:1 (Klamczyński, Marks - Kędziora) - IV liga
Wiosna 2013: Unia - Start 0:3 (walkower) - IV liga
Jesień 2016: Unia - Start 1:1 (Zaleski - Reisse) - IV liga
Wiosna 2017: Start - Unia 2:2 (Bindorowski, Reisse - Damian Lewandowski, Sirko) - IV liga
Jesień 2018: Start - Unia 1:1 (Jarantowicz - Kumor) - IV liga

Łącznie zatem odnotowano pięć meczów Unii ze Startem. Janikowianie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo nad żółto-niebieskimi, bowiem do tej pory trzykrotnie remisowali i dwa razy przegrywali. Stosunek bramek we wszystkich spotkaniach wynosi: 5-9.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski