Notecianka Pakość - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2018-06-09 23:59

Derby dla Unii!

Unia wygrała na wyjeździe w derby powiatu inowrocławskiego z Notecianką Pakość 2:1 (1:0) w 32.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej. Na cztery minuty przed przerwą, gola dla janikowian zdobył Przemysław Kędziora, a w 71.minucie prowadzenie podwyższył Mateusz Poczwardowski, dla którego był to pierwszy gol w barwach naszego Klubu. W 83.minucie rzut karny wykonywany przez Kamila Kalę obronił Robert Tomaszewski. Trzy minuty później Notecianka egzekwowała drugą jedenastkę, którą wykorzystał Mikołaj Bednarek ustalając tym samym wynik meczu. Dzięki temu zwycięstwu, Unia awansowała na jedenaste miejsce w tabeli, jednak wciąż ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

NOTECIANKA PAKOŚĆ - UNIA JANIKOWO 1:2 (0:1)

0:1 - 41’ Przemysław Kędziora
0:2 - 71’ Mateusz Poczwardowski
1:2 - 87’ Mikołaj Bednarek (rzut karny)

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Kamil Stawicki, 5. Krzysztof Wiśniewski, 2. Jakub Losik, 9. Radosław Kanik - 18. Oleksandr Lytviak , 8. Martin Romanek - 22. Dawid Bocian (68’ 16. Damian Lewandowski), 7. Przemysław Kędziora, 23. Mateusz Poczwardowski - 10. Dominik Jelonek (88’ 4. Dawid Pieszak).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 6. Natan Zniszczol, 11. Marcin Zaleski, 24. Damian Brończyk.

W 86.minucie Robert Tomaszewski obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Kalę (Notecianka).

Notecianka: 2 celne, 4 niecelne

Unia: 7 celnych, 7 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Po dziesięciu minutach gry, Przemysław Kędziora urwał się obrońcom, lecz wychodząc na czystą pozycję przegrał pojedynek z Marcinem Walczakiem, który obronił jego uderzenie, po czym dobitka była niecelna. W 19.minucie z narożnika pole karnego niecelnie strzelał Kamil Kala. Dwie minuty później, z rzutu wolnego z ostrego kąta bezpośrednio uderzać próbował Mateusz Poczwardowski, po czym obrońca wybił piłkę z linii bramkowej poza boisko. Następnie silny strzał z ponad dwudziestu pięciu metrów oddał Fabian Sudoł. Futbolówka odbiła się od słupka. W 25.minucie uderzenie Kali z dystansu zostało zablokowane. Chwilę później niecelnie z rzutu wolnego przymierzył Dominik Jelonek. W 29.minucie Kędziora wszedł z piłką w pole karne, po czym jego uderzenie zatrzymało się na obrońcy, dzięki czemu janikowianie mogli egzekwować korner. Z rożnego dośrodkowywał Poczwardowski, a Jakub Losik głową nieznacznie przestrzelił. Dziesięć minut później, po wyrzucie z autu, w szesnastce Unii jeden z zawodników zgrał piłkę Michałowi Szotowi, który przewrotką uderzył nad poprzeczką.

W 41.minucie Kędziora otrzymał podanie od Dawida Bociana. Zdołał opanować piłkę i zbiec do środka mijając kilku zawodników, po czym oddał płaski strzał tuż przy słupku z piętnastu metrów otwierając wynik meczu na 0:1.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, kibice nie zobaczyli akcji wartych odnotowania. Unia grała mądrze w defensywie i nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele. Przez ten czas bezrobotny był także bramkarz Notecianki. Dopiero w 60.minucie po rajdzie prawą stroną i minięciu kilku zawodników, Bocian wystawił futbolówkę Kędziorze na piętnasty metr. Najskuteczniejszy piłkarz Unii źle trafił w piłkę i zamiast dwubramkowego prowadzenia janikowian, pakościanie wykonywali aut. Trzy minuty później, silny strzał Przemysława Swojnóga z dystansu z kłopotami obronił Robert Tomaszewski.

W 71.minucie Poczwardowski otrzymał podanie na lewą stronę od Oleksandra Lytviaka. Zwodem minął obrońcę i wszedł w pole karne, a następnie oddał płaski strzał z prawej nogi w dalszy róg bramki podwyższając prowadzenie Unii na 0:2.

Na kwadrans przed końcem meczu, silny strzał Martina Romanka zza szesnastki obronił Walczak. W 83.minucie po podaniu przez środek boiska Damiana Lewandowskiego, Notecianka przeprowadziła kontrę. Jeden z zawodników rozpędzony wszedł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Radosława Kanika.

Rzut karny wykonywany przez Kalę, który posłał piłkę płaskim strzałem przy słupku, kapitalnie obronił Tomaszewski!

Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, dośrodkowanie z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy niecelną główką wykończył Bartłomiej Delekta.

W 87.minucie sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę dla Notecianki. Tym razem w polu karnym piłkarza z Pakości nieprzepisowo powstrzymał Krzysztof Wiśniewski, a Tomaszewski skapitulował po strzale Mikołaja Bednarka, który zmylił bramkarza Unii i zdobył gola na 1:2.

W doliczonym czasie gry, w polu karnym gospodarzy, z piłką znalazł się Romanek, lecz jego strzał został zablokowany, po czym piłka opuściła boisko.

CIEKAWOSTKI:
- Po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem Unii był Krzysztof Wiśniewski.

- Oleksandr Lytviak ujrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie, co oznacza pauzę w następnym meczu.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Kacper Śmigielski, Damian Łozowicz, Filip Gałązka (poza kadrą).

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski