Zapowiedź: Sokół Radomin - Unia

• autor: Redakcja, 2018-06-15 23:53

Wyjazd do Radomina

Ostatni wyjazd w sezonie 2017/2018 czeka w sobotę, 16.czrwca drużynę Unii. Janikowianie mają do pokonania trasę 113 kilometrów, bowiem udają się do Radomina na mecz z miejscowym Sokołem, który nie ma już szans na utrzymanie. Podopieczni trenera Artura Polehojko wciąż walczą o uniknięcie spadku, dlatego też nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza jak zwycięstwo biało-niebieskich. Zatem powtórka z rundy jesiennej nie wchodzi w grę, bowiem w Janikowie w spotkaniu z Sokołem padł remis 2:2. Jutrzejszy mecz zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Klub Sportowy „Sokół” Radomin
Data założenia: 15.lipca 1995
Barwy: żółto-zielone
Sukces: awans do IV ligi

Boisko Gminne w Radominie
Adres:
Radomin 36
Pojemność: 80 miejsc siedzących
Wymiary boiska: 95 m x 60 m

Sokół Radomin będący w tym sezonie beniaminkiem czwartoligowych rozgrywek nie ma już szans na utrzymanie. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Rożka znajduje się na siedemnastym miejscu w tabeli. Żółto-zieloni zgromadzili do tej pory 26 punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw, osiem remisów i osiemnaście porażek. Stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii to 35-63. Sokół zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku, które charakteryzuje się najmniejszymi wymiarami spośród wszystkich boisk czwartoligowców. To właśnie w Radominie, podopieczni Rożka wygrali pięć spotkań i cztery remisowali doznając siedem porażek. W ostatniej kolejce, Sokół przegrał na wyjeździe ze Startem Warlubie 0:2.

Unia wciąż nie jest pewna utrzymania i nawet ewentualne zwycięstwo w Radominie może nie zagwarantować podopiecznym trenera Artura Polehojko zapewniania ligowego bytu na kolejkę przed końcem sezonu. Wszyscy w Janikowie chcą uniknąć nerwów w ostatnim meczu, który odbędzie się 23.czerwca, kiedy to rywalem Unii będą Orlęta Aleksandrów Kujawski. W Radominie, janikowianie zagrają bez Oleksandra Lytviaka, który musi pauzować za czwartą żółtą kartkę. Na jubileuszowe spotkania czekają: Damian Lewandowski (130.mecz) i Radosław Kanik (30.mecz).

W rundzie jesiennej, w spotkaniu rozgrywanym pomiędzy obiema drużynami w Janikowie padł remis 2:2. Wówczas do przerwy, Unia prowadziła po golu Dominika Jelonka. W drugiej połowie dwukrotnie w polu karnym faulował Natan Zniszczol, a obie jedenastki na bramki zamienił Waldemar Jachowski. W doliczonym czasie gry remis dla biało-niebieskich uratował Przemysław Kędziora. Był to jak dotąd jedyny mecz Unii z Sokołem Radomin.

UNIA JANIKOWOPiast Złotniki Kujawskie
UNIA JANIKOWO   Piast Złotniki Kujawskie