TV Jan-Sat: Rozmowy z Polehojko i Jelonkiem

• autor: Redakcja, 2018-06-16 00:39

TV Jan-Sat rozmawiał z trenerem i kapitanem Unii

Po ostatnim meczu ligowym, w którym Unia wygrała na wyjeździe z Notecianką Pakość 2:1, TV Jan-Sat przeprowadził rozmowy z trenerem Arturem Polehojko i grającym asystentem trenera, pełniącym obowiązki kapitana drużyny - Dominikiem Jelonkiem. Sprawdźmy, co mieli do powiedzenia.

Kliknij na "więcej".

Artur Polehojko (trener):

O meczu w Pakości:
- Myślę, że było to zasłużone zwycięstwo. W meczach derbowych zawsze oba zespoły się bardzo mocno mobilizują. Tak samo było w przypadku Notecianki, która zagrała bardzo dobrze. Jest to zespół ciekawy i mądrze grający. Nasz zespół zagrał tak, jak tego oczekiwałem. Niestety, pod koniec meczu trafiły się dwa rzuty karne, które nie powinny się zdarzyć i byśmy skończyli ten mecz bez straty bramki. Wewnętrznie ustaliliśmy sobie, kto popełnił błędy. W poprzednich meczach traciliśmy bramki w końcówce i nad tym dalej musimy popracować. Zostały nam jeszcze dwa trudne mecze, które kosztować nas będę sporo pracy. Sytuacja w tabeli jest zagmatwana.

O powodzie zwycięstw z lepszymi zespołami i porażek ze słabszymi zespołami:
- Wiele czynników ma na to wpływ. W poprzednich meczach straciliśmy punkty z zespołami, z którymi bezpośrednio sąsiadujemy w tabeli. Te punkty, przy obecnym układzie tabeli dawałyby nam pewny byt. Natomiast na te sytuacje, że punktujemy częściej z zespołami z wyższych miejsc w tabeli, a tracimy te punkty z drużynami, które są niżej wpływa wiele czynników, tak jak: sytuacje kadrowe wiążące się z kontuzjami czy mała koncentracja w poszczególnych momentach. Teraz nie mnie oceniać, jak zespół pracował w okresie przygotowawczym. Obecnie zespół robi, co może i w tej chwili stać go na to, co prezentujemy obecnie na boisku.

O utrzymaniu w IV lidze:
- To jest bardzo trudne pytanie. Cieszyliśmy się zwycięstwem w Pakości, ale uważam to już za historię. Przed nami kolejny mecz. Dziwne rzeczy się dzieją z zespołami z dołu tabeli. Nagle odzyskują formę i wygrywają mecze w końcowych minutach po rzutach karnych. Ja po prostu stwierdzam fakty. Proszę sobie samemu przemyśleć te sytuacje.

Dominik Jelonek (kapitan):

O meczu w Pakości:
- Mecz z Pakością jest zawsze dla Janikowa w jakiś sposób wyjątkowy. Już po poprzednim meczu skupiliśmy się tylko na meczu z Pakością. Sytuacja w tabeli nie jest najlepsza, do czego w dużym stopniu dopuściliśmy sami. Wygraliśmy z Pakością i jakiś kroczek zrobiliśmy do przodu. Po meczu nie chcieliśmy tutaj jakiejś wielkiej euforii, bo wychodzę z założenia, żeby cieszyć się po sezonie z utrzymania w IV lidze. To jest dla nas najważniejszy cel. Mecz z Pakością był początkiem tego, co sobie zakładamy. Fajnie to nazwał nasz prezes na ostatnim treningu, że to są takie nasze mistrzostwa świata, które się niedługo zaczynają. Mamy trzy mecze, jeden już wygraliśmy, cieszymy się z tego, ale już koncentrujemy się na meczu z Radominem.

O powrocie po kontuzji:
- Nie ukrywam, że wróciłem po dłuższej kontuzji, bo miałem zbity mięsień czworogłowy. Trener postawił na mnie. Ja nie ukrywam, że sugerowałem trenerowi, żeby mimo tego, że nie grałem w poprzednich meczach, jestem gotowy na sto procent, by zagrać. Zaufano mi i wyprowadziłem drużynę na boisku w Pakości. Chłopaków nie trzeba motywować, mimo, że te niektóre mecze nie wychodziły nam, to ja im nie odmówię ambicji i charakteru. W tamtych dniach byliśmy po prostu słabsi.

O utrzymaniu w IV lidze:
- Zrobimy wszystko, żeby się utrzymać. Ja, jako kapitan drużyny gwarantuje, że żaden z nas nie odpuści nawet centymetra na boisku. To jest sport, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Było widać w Pakości. Wygrywaliśmy 2:0, wydawało się, że będzie spokojnie do końca, a później nerwowa końcówka - rzut karny. Nie ważne jak, liczy się zwycięstwo. Czy się utrzymamy w IV lidze? Na to pytanie odpowiem po Orlętach.

O kibicach:
- Kibice, jak widać są z nami na dobre i na złe. My ich w jakimś stopniu rozumiemy, że jak nam coś nie wyjdzie, to krzyczą i się denerwują, ale wiemy tak jak powiedziałem, że są z nami na dobre i na złe i będą dalej do samego końca niezależnie od wyniku.

UNIA JANIKOWOPiast Złotniki Kujawskie
UNIA JANIKOWO   Piast Złotniki Kujawskie