ogółem: 2 273 215

Sokół Radomin - Unia 1:7

• autor: Redakcja, 2018-06-16 23:10

Unia rozgromiła Sokół

W przedostatniej kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała w Radominie z miejscowym Sokołem 7:1 (2:1). Cztery bramki dla janikowian zdobył Przemysław Kędziora, a po jednej strzelili: Dominik Jelonek, Damian Lewandowski i Mateusz Poczwardowski. Podopieczni trenera Artura Polehojko nadal są na jedenastym miejscu w tabeli i mają pewne utrzymanie.

1:7 - 86’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Kamil Stawicki (87’ 3. Jakub Rusznica), 5. Krzysztof Wiśniewski, 2. Jakub Losik, 9. Radosław Kanik - 8. Martin Romanek (82’ 11. Marcin Zaleski), 23. Mateusz Poczwardowski - 22. Dawid Bocian, 7. Przemysław Kędziora, 16. Damian Lewandowski (79’ 4. Dawid Pieszak) - 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Kacper Śmigielski, 6. Natan Zniszczol.

Sokół: 1 celny, 6 niecelnych
Unia: 14 celnych, 10 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Mimo, iż mecz rozpoczęli zawodnicy Unii, to w 1.minucie wynik otworzyć mogli gospodarze. Po akcji lewą stroną boiska, piłkarz Sokoła wszedł w pole karne, po czym minął Roberta Tomaszewskiego i spudłował niemalże na pustą bramkę. Dziesięć minut później Przemysław Kędziora zagrał do Damiana Lewandowskiego, który dośrodkował wzdłuż bramki z lewej strony. Futbolówkę odbił bramkarz Sokoła, po czym będący w polu karnym Dawid Bocian z dziesięciu metrów trafił wprost w golkipera będącego na przedpolu. W 13.minucie po podaniu Mateusza Poczwardowskiego, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Dominika Jelonka. Kapitan Unii zdołał oddać strzał, ale golkiper popisał się dobrą interwencją.

W 17.minucie Kędziora wszedł z piłką w pole karne i posłał podanie wzdłuż bramki, gdzie futbolówka minęła wszystkich zawodników trafiając na prawą stronę do zamykającego akcję Bociana, który dograł płasko w pole bramkowe, gdzie Jelonek dostawił nogę otwierając wynik meczu na 0:1.

Chwilę później strzał z ostrego kąta Kędziory obronił bramkarz, a następnie uderzenie Bociana z dystansu przeszło nad poprzeczką. Po akcji gospodarzy w 22.minucie, zawodnik znalazł się w polu karnym Unii trafiając w boczną siatkę.

W 29.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Unii nadbiegający zawodnik Sokoła oddał strzał głową umieszczając piłkę w bramce - 1:1.

Siedem minut potem po wybiciu Tomaszewskiego, w polu karnym gospodarzy Kędziora trącił piłkę, która trafiła do Bociana, a jego strzał z kilkunastu metrów był zbyt wysoki.

W 38.minucie w środkowej strefie boiska piłkę przechwycił Poczwardowski, który natychmiast podał Kędziorze, po czym ten natychmiast uruchomił na lewej stronie Lewandowskiego. Skrzydłowy Unii wychodząc na czystą pozycję ścinał tor biegu w kierunku pola karnego i strzałem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów wyprowadził janikowian na prowadzenie 1:2.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, podanie od Jelonka otrzymał Kędziora, który będąc w szesnastce trafił w boczną siatkę.

W 48.minucie wybicie piłki przez Tomaszewskiego z własnego pola karnego tuż przed szesnastką gospodarzy opanował Kędziora, który wszedł w pole karne i lekkim strzałem tuż przy słupku zdobył gola na 1:3.

Następnie strzał z narożnika szesnastki Lewandowskiego został zablokowany przez obrońcę.

W 50.minucie Martin Romanek posłał płaskie podanie w kierunku Kędziory, który oddał silny strzał zza pola karnego po ziemi, po którym piłka przy słupku zatrzepotała w siatce - 1:4.

Dwie minuty późnej, uderzenie zawodnika Sokoła było niecelne. W 54.minucie Kędziora podał Bocianowi, który z szesnastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Jelonek przerzucił piłkę na lewą stronę w kierunku Lewandowskiego, którego strzał z woleja bramkarz sparował poza boisko - była to 60.minuta meczu.

W 62.minucie po akcji Unii, Kędziora wycofał piłkę na dwudziesty metr Poczwardowskiemu, który oddał silny strzał z pierwszej piłki w samo okienku bramki - 1:5.

Następnie strzał Kędziory w polu karnym obronił bramkarz, a w 64.minucie uderzenie Romanka z dystansu zostało zablokowane. Później Bocian otrzymał futbolówkę po celnym przerzucie Poczwardowskiego, wszedł w pole karne, lecz strzelił obok słupka. W 68.minucie uderzenie Poczwardowskiego z dalszej odległości trafiło w obrońcę. Dwadzieścia minut przed końcem meczu, Lewandowski podał Jelonkowi, który znalazł się w szesnastce i zdołał oddać strzał, który obronił bramkarz. W 72.minucie uderzenie Romanka z dystansu trafiło „Panu Bogu” w okno. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego, prostopadłe podanie górą zawodnika z Radomina pozwoliło wyjść jednemu z piłkarzy sam na sam z Tomaszewskim. Strzał przeszedł jednak obok słupka i wynik nie uległ zmianie.

W 78.minucie Lewandowski podał z lewej strony w pole karne do Kędziory, który opanował piłkę, po czym „położył” bramkarza i niemalże na leżąco oddał strzał z ostrego kąta pod poprzeczkę kompletując hat-tricka - 1:6.

Cztery minuty później, strzał Dawida Pieszaka z lewej strony po ziemi zza pola karnego obronił golkiper. W 83.minucie Bocian odebrał piłkę zawodnikowi gospodarzy na połowie boiska, po czym popędził ile sił w nogach prawą stroną w kierunku pola karnego oddając strzał nad poprzeczką. Na pięć minut przed końcem spotkania, uderzenie zza szesnastki zablokował Jakub Losik.

W 86.minucie Bocian posłał prostopadłe podanie do Jelonka, który będąc w polu karnym wystawił piłkę Kędziorze, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę niemalże w pustej bramce zdobywając swojego czwartego gola w meczu i ustalając wynik na 1:7.

W ostatniej minucie meczu po dośrodkowaniu gospodarzy z prawej strony boiska, strzał głową napastnika Sokoła Radomin był minimalnie niecelny.

Nieobecni: Oleksandr Lytviak (pauza za kartki), Filip Gałązka, Tomasz Gilas, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Nataniel Wikarski (sprawy zawodowe), Damian Łozowicz, Damian Brończyk (sprawy prywatne).